Vprašanje - mama samohranilka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

19. nov 2007 9:57

mamamia je napisal/a:

Priimek je popolnoma nepomemben. Otrok ima lahko čisto tretji priimek, torej ne materinega ne očetovega ampak tudi desetega, če se mati ali oče tako odločita.

 

Ampak tu se mi zdi, da scorpy išče najugodnejšo varianto da od države iztrži največ, kar se da, pa bi temu prilagajala okoliščine. Mamamia

mamamia

Tudi jaz sem dobila tak občutek.

"Nisva poročena, nimava istega stalnega prebivališča...aha! Potem sem mami samohranilka. In kot taka lahko mogoče še kaj zaslužim..."

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. nov 2007 9:58

jaz hodim službo, zato imam plačo. hotela sem samo reči, da si mnoge mislijo, da samo zato, ker imaš "status" samohranilke dobiš kaj že iz tega naslova. Dobiš pač glede na dohodke. Imam eno punco, katere oče je neznan. To ne pomeni, da ne vem kdo je, ampak, da ni podpisal očetovstva. V tem primeru normalno dobiš otroški dodatek, Otroškega dodatka ne dobiš v primeru, da je očetovstvo podpisano, pa ne terjaš preživnine. V kolikor pa imaš papirje, da preživnino urejaš (tudi, če še postopek ni končan) ti otroški dodatek pripada. In moja punca ima očetov priimek, kljub temu da ni podpisal očetovstva. Kot sem že na začetku napisala, priimek ne igra nobene vloge. klavdija

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. nov 2007 10:10

*Etka je napisal/a:
"Nisva poročena, nimava istega stalnega prebivališča...aha! Potem sem mami samohranilka. In kot taka lahko mogoče še kaj zaslužim..."

[rozica]
To sploh ne drži več. Tudi jaz nisem poročena in nimava stalnega prebivališča, pa nisem mama samohranilka. Ker je moj partner podpisal, da skrbi za otroke, se njegovi prihodki upoštevajo povsod - pri otroškem dodatku, pri vlogi za znižano plačilo vrtca... Edina razlika je, da v obrazcih ne napišeš mož, ampak izvenzakonski partner. Je pa tako prilagajanje razmer lahko včasih prav zoprno in nič v korist otroka. Če je oče neznan (samo zaradi malo višje podpore), potem ne more koristiti očetovskega dopusta, bolovanja za nego otroka, davčne olajšave... Mogoče jim tako stanje ustreza nekaj časa, ampak ta mama verjetno ne misli biti celo življenje brezposelna in prejemati socialne podpore. Ko pa bo zaposlena, bo mogoče prav prišlo, če bo oče lahko kdaj doma ob bolnem otroku... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 19. nov 2007 10:12:44

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

19. nov 2007 10:36

KlavdijaB,če je oče otroka znan, pa ni želel podpisati očetovstva, se da to dokazati na sodšču, na podlagi medicinskih preiskav( pa saj to veš!).To sem napisala le zato, ker se mi zdi pšteno do OTROKA!,pa tudi do družbe,da oče prevzame odgovornost in svoj del stroškov, pa četudi neprostovoljno. jezek

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. nov 2007 10:52

Punce, ali ni tako, da je vsak otrok upravičen do otroškega dodatka (če le družinski dohodki niso previsoki, se pravi če dohodek na družinskega člana presega povprečno plačo). Tu ni važno ali je oče znan ali neznan; važno je kolikšni so prihodki družine (če sta družina mama in otrok, je to to; če oče plačuje preživnino se ta šteje med družinske prejemke, ne pa njegova plača). Mislim, da tu mešate preživnino in otroški dodatek. Preživnino plača starš, ki ne živi v družinski skupnosti, otroški dodatek pa prispeva država! veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

19. nov 2007 10:54

Še to: sem pa zelo razočarana, ker marsikdo okrog prinaša državo (beri: državljane), zato da od države iztrži npr. višji otroški dodatek, od občine višje prispevke za vrtec, ipd. veverica

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

19. nov 2007 10:57

A si se ze kdaj vprasala, kako pa drzava nas okrog prinasa? Smo med najbolj obdavcenimi drzavljani na svetu! slepakura

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

19. nov 2007 10:58

Probem je v napačnem sistemu in ne v ljudeh!!! jessy6

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

19. nov 2007 11:03

mamamia in *Etka, pogovarjamo se. Nikakor nisem rekla, da bi rada državo in davkoplačevalce prinesla okoli. 

Ta tema me zanima in ne vem zakaj bi bila nek tabu in bi bilo treba izpraševalca obsoditi, da je goljuf.

Se pa vsem zahvaljujem za odgovore.

LP! 

Scorpy

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. nov 2007 11:03

veverica je napisal/a:
Še to: sem pa zelo razočarana, ker marsikdo okrog prinaša državo (beri: državljane), zato da od države iztrži npr. višji otroški dodatek, od občine višje prispevke za vrtec, ipd.
slepakura je napisal/a:
A si se ze kdaj vprasala, kako pa drzava nas okrog prinasa? Smo med najbolj obdavcenimi drzavljani na svetu!
Začaran krog matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti