Peka rolad!

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

16. nov 2007 9:10

Jaz rolado delam po receptu,ki sem ga pred leti dobila od neke gospe,ki je pekla peciva za poroke.Po tem receptu mi vedno uspe,nikoli ne poči(vročo zavijem in zavito pustim ohladit v peki papirju). Delam pa tako: 5 jajc 5 žlic sladkorja 5 žlic moke malo pecilnega praška(za noževo konico) Rumenjake ločim od beljakov.(4 rumenjaki in celo jajce ter štirje beljaki) Iz beljakov naredim res kompakten sneg.Rumenjakom in celi jajci dodam sladkor in mešam najmanj 5 minut.Nato s kuhalnico počasi primešam moko s pecilnim praškom(mešam v smeri urinega kazalca) in počasi prav tako s kuhalnico primešam še trd sneg.Pečem približno od 10-12 min pri 180 C.Pečem vedno na peki papirju. Lp kalcicl

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

16. nov 2007 9:20

[citat=--katka lopatka--]Si delala po receptu iz tečaja? Tam je super ratala, recepta pa še nisem sprobala. Hm, sem pa mislila, kako mi bo zdaj lepo uspela, ker mi ni še nikdar...Aja pa peče se 6-8 min. tole je recept BISKVITNO TESTO ZA ROLADE Sestavine: Na 1 jajce gre 2 dag sladkorja in 2,5 dag moke. Uporabili smo 4 jajca. Lahko dodamo malo maščobe (olje, stopljeno maslo, margarina) in dodatke (orehi, mandlji, lešniki, kakav), ki za svojo težo zmanjšajo količino moke. V receptu ni pecilnega praška, bistvo puhastega testa je TRD sneg beljakov, ki ga je treba z mešalcem mešati več kot 5 min. Postopek: Iz beljakov s počasnim dodajanjem sladkorja stepemo res trd sneg, primešamo rumenjake, narahlo primešamo moko z ostalimi sestavinami. Testo namažemo na klobučni papir na 1 cm debelo. Pečemo pri nekoliko višji temperaturi 190° cca 6-8 min. Pečemo brez pekača, pečeno testo izrežemo s pravokotnim obodom. Pravilno pečene rolade ni treba takoj zavijati, testo takoj ohladimo, ga pozneje navlažimo s sladkorno vodo – tušem, namažemo in zavijemo. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. nov 2007 07:36:10 Jaz pa imam v vseh receptih za rolado napisano, da se sladkor doda rumenjakom, in potem se to dobro zmiksa, tukaj pa si napisala, da se sladkor doda beljakom in samo, da se dodajo rumenjaki. A rumenjaki se nič ne miksajo? Kako je zdaj s tem? lp, Dawn

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

16. nov 2007 9:48

Je možno, da sem rolado preveč namočila in mi je zato razpadla, ali sem jo namazala preveč na debelo, ker moja je še enkrat debelejša od Matildine, bom danes še enkrat naredila pa še zmeraj zbiram informacije! lp Mateja mperhaj

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. nov 2007 11:18

[citat=--Dawn--] Jaz pa imam v vseh receptih za rolado napisano, da se sladkor doda rumenjakom, in potem se to dobro zmiksa, tukaj pa si napisala, da se sladkor doda beljakom in samo, da se dodajo rumenjaki. A rumenjaki se nič ne miksajo? Kako je zdaj s tem? lp, Jaz ponavadi miksam kar cela jajca, nič ne ločujem. Ko nastane svetla pena, dodam sladkor in miksam še nekaj časa, potem dodam ostale sestavine. Lahko daš polovico sladkorja rumenjakom, polovico pa v sneg (če ga delaš posebej). Sneg je namreč bolj trden, če mu primešaš sladkor. matilda

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

16. nov 2007 12:22

Jaz se pa, ko berem o času peke, zmeraj spomnim odogovorov mame in babice na vprašanje koliko časa se peče. "Dokler ni pečeno!" Zaradi različnih štedilnikov so stopinje in minutaža peke le okvir, za preizkus pa uporabim zobotrebec ali leseno paličico... Rata, razen če pozabim (navadno zadnji pekač piškotov) in potem je peka pač malo reš Irena

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

16. nov 2007 12:40

piškotek, takim jaz rečem, da niso navadni ampak čokoladni. klavdija

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

16. nov 2007 13:16

G. Goljat je dejal, da se rolado peče 8 min. na  220°C (klasična pečica), da zadrži vlago. Priporoča uporabo klobučevinastega papirja. barbara9

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

16. nov 2007 15:49

Rolada običajno poči, če je preveč pečena. Ko pečem biskvite ali pa rolado, ne vklopim ventilatorja. Čas pečenja je odvisen tudi od tega, kako na debelo namažemo testo za rolado. regina

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

16. nov 2007 16:03

jaz sem bila na tečaju pri g. Goljatu pa me zanima kje se lahko klobučevinasti papir kupi. Pečem rada, vendar pa se rolade kar nekako ne upam lotit, ker rada poči, pa debela rata, pa ne odlepi se....no ja, mogoče pa pozkusim kak že napisan recept na tej temi Lep vikend Kira

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

16. nov 2007 16:43

Klobučni papir dobiš v vsaki papirnici ali knjigarni. Zglda tanek, se pa obnese. Jaz pečem rolado po receptu mojstra Goljata in v glavnem mi uspe. Povedal je da je to najenostavnejši način, da ni treba stepati najprej snega, pa rumenjakov s sladkorjem,... Rolada je hitro narejena, umazana pa je le ena posoda. jezek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti