Bosch mum4427-izkušnje

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

24. mar 2009 11:08

Počasi se mi kvarijo mikserji ,zato razmišljam o nakupu MUM-a 4427 Zanima me kako naredi kvašeno testo,glede na to da je samo en kavelj? A vlečeno testo tudi naredi? Nariba verjetno podobno kot multiprakt ?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. mar 2009 13:21

Dober izbor, le jaz na tvojem mestu bi vzela tistega s 600 W. Recimo tale: http://www.ceneje.si/CX0008EAF7_-_bosch-multiprakt

Naredi kvašeno testo, gneteno, vlečeno, brez problema. Jaz ga uporabljam tudi za ribanje.

Atina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. mar 2009 13:47

kohica je napisal/a:
Počasi se mi kvarijo mikserji ,zato razmišljam o nakupu MUM-a 4427Zanima me kako naredi kvašeno testo,glede na to da je samo en kavelj?A vlečeno testo tudi naredi?Nariba verjetno podobno kot multiprakt ?

Ma kako da ne, sam vtipkaš vlečeno za burek, ( ali štrudl ), zravn postaviš posodo z filom in burek je samo za v pečico dat.

Potem, ko so ženske tukaj vzdihovale ob različnih MUM-ih, Kenwoodih pa kaj še vem ob čem, so mene tudi zdivjale in sem si nabavil MUM 47Z1 ( tak kot na linku Atine, le da nima tistega kozarca ). Testo zamesi, ni problema, verjamem da tudi naredi sneg iz beljakov ( nisem preizkusil ), nariba ( verjetno, nisem poskusil ) orehe, poskusil naribat krompir za " krompirušo ", na eni plati je prefino na drugi pregrobo......... stal na pultu enih petnajst dni, sedaj na vrhu kuhinjske omare nabira prah. Testo, bodisi kvašeno bodisi vlečeno mi boljše naredi avtomat za kruh ( zato, ker kvašeno še rahlo segreva, da lepo naraste ). Ribanje krompira, repe tudi naprej ročno, za orehe itak imam mlinček, pa si zmeljem po potrebi........ skratka po moje škoda denarja.

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. mar 2009 14:20

Ežoj, Ežoj, kaj bo s tabo, če te volk požre? se vidi, da si še iz stare šole (ampak na reklame pa padaš, a ne? :) )

 

Tudi jaz imam 47z1, pa je v uporabi vsak dan. Naribam zelje, jabolka (malenkost debelejše, kot ročni ribežen), orehe, lešnike, tudi krompir za pomfrit 1x na leto, da o vseh sortah testa ne govorim. Da bi mi pa na omari stal ... pa to je greh, ker je bil tako drag!!! Ima da dela!

 

Aja, pa triletnik ga z lahkoto upravlja:

mum

Atina

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

24. mar 2009 17:26

tudi moji malo starejši kot od Atine ga veselo uporabljajo brez kakšnih skrbi tudi pri nas dela vsak dan(tudi večkrat) imam sicer malo več priključkov kot tisti na linku malo višje bi pa kar tule vprašala za recepte za sladoled dobili smo namreč tudi tisto posodo za sladoled,navodila pa recepti so pa samo v nemščini ali obstajajo tudi v bolj domačem jeziku?' bom vesela kakšnega namiga anaeva

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

25. mar 2009 13:38

hvala golubić mi bo kar veliko stvari prišlo prav sicer je tale moja posoda bolj majhna in strašno težko gre ven iz nastavka,pa tudi kar težka je vendar bom poiskusila še danes poročam jutri anaeva

tyros  

član od: 17.11.2008

sporočila: 12

24. sep 2014 12:11

A lahko uporabiš MUM 4427 tudi kot rezalnik sadja oz. za napitke iz sadja? Hvala za odgovor, Tyros

tyros

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti