Silikonski pekači za mini mafine

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. maj 2013 7:42

ufff. a je pri vas tud to tok drago?? 

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

23. maj 2013 13:47

Jaz sem si lani mislim da v Ikei kupila silikonski model za mini mafine pa ne opazim nobene razlike pri peki, vedno lepo narastejo kot v kovinskem modelu.

Jih pa delam brez papirčkov, če vem da jih bomo pojedli takoj. Če pa so kam za na pot običajno dam vseeno še papirčke, da se ne posušijo takoj. 

Silikonski pekač je za mene .

luccka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

24. maj 2013 1:21

bannanna, ali si pekla z vključeno ventilacijo? Sklepam iz tega, ker je en mafin postrani. To se je meni zgodilo samo ob vključenem ventilatorskem gretju. 

Meni se najlepše spečejo normalno veliki  mafini brez ventilacije, testo pa mora  biti tako gosto, da ravno začne plezati gor po metlici od mikserja. Če je bolj redko upade, ko se hladi, če je bolj gosto je razpokano po vrhu in zbito. Temperature še nisem čisto pogruntala, nekje med 180 in 200 stopinj?

Imam silikonski model za mini mafine,dobila sem ga za darilo,  pa ga niti ne znam prav uporabljati. Tako majhni so, komaj za en grižljaj. Mogoče modelček niti ni za mafine, ampak za čokoladne bombone?

Katrca11

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. maj 2013 2:00

ja, ampak so se pekli skupaj, in tistih v kovinskem modelu ni prizadela ventilacija. iz ene mase mi pride 30 muffinov, ki se pečejo kar dolgo, zato ne pečem vsakega pekača posebej. masa za cupcakes je bolj "tortna", medtem ko je za muffine kompaktnejša in potem naredijo kapice, jaz pa kapic za cupcakes nočem, saj se jih ne da tako okrasiti, ne da bi rezal vrh stran. 

mislim da imaš model za pralineje ja.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

25. maj 2013 6:35

mini muffini so mini  (v premeru cca 3cm), recept ki je namenjen 12ih normalno velikim ti da 24 mini, peces pa za cca 1/3 krajsi cas.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti