Izrazi, ob katerih vas zvije...
Hvala pucne stokrat.
magnolija
Živ,
jaz sem pa alergična na sklanjatve tipe Jakata, Lukata...., pa besede "prčkati" ne smem slišati:)
Sicer mi je pa težko brati poste, ki so pisani izključno v slengu oz. dialektu, ker jih zelo težko razumem. Pa (mislim, da je to) štajerski sma, boma mi je tudi malo mimo.
Sicer sem pa mnenja, da bi televizijski in radijski voditelji oz. na splošno nastopajoči v javnosti morali govoriti v lepi slovenščini in tudi brez kakšnih govornih napak.
LP,
Pija.
Pingvin
| Mijan je napisal/a: |
| Clia - škovace so smeti, takvin je pa res denarnica! |
a so me, grdobe grde ![]()
![]()
![]()
| Cila je napisal/a: | ||
a so me, grdobe grde |
škovacjera je smetišnica
žlafadur pa je kangla za zalivanje.
Fleur, najbrž misliš UNRA pakete. UNRA je bila ameriška humanitarna organizacija, ki je po vojni oskrbovala s hrano in ostalimi potrebščinami od vojne opustošene države.
Dolgo časa sem debelo gledala, ko so v pogovorih omenjali holer, preden sem zakapirala, da je to španski bezeg.
Cilapa še nekaj primorskih:
fičolić
bndante
kavule
rava
popjičk
puštrc (kušin)
kntrega (karega)
breješe
borjač
firtoh
kultrine
šulni
štrmac
" bom rekla" da so televizijci rasa zase- taka mglà,pa neko cudno zavijanje- " v bistvu" pogresam stare case z Nataso Dolenc...
Ja pa tale cvetka: bom bla bolana- od kod izvira ?
In ker je ze govor o primorskih- se ena s severne Primorske: ali veste kaj so" buote"?
lucka
a ne pomeni recimo tri bote - trikrat?
katka
aja pa napolitanke so politanke :))
katka
Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 11. nov 2007 22:18:52
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
