Novosti - faq, zvezdice in aktivni uporabniki

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 1. avg 2002 15:18 | ogledi: 2.736 | odgovori: 7

FAQ (pogosto zastavljena vprašanja) smo nadgradili z vprašanji iz Moje beležke in nadstandardnega paketa.

Vabljeni k branju.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. avg 2002 23:27

KDO JE PRISOTEN Sedaj lahko vidite, kdo od članov še brska po KulSlo v določenem trenutku in sicer tako, da kliknete na besedo "obiskovalci" na portalu ali pa kliknete na "statistiko" iz portala (statistike še ne med solnicami). Razmišljam, da bi naredil možnost skritega člana, kar pomeni, da se vaše ime ne bo prikazalo med člani, ki so na KulSlo. Kaj menite? Potrebujete to možnost? KulSlo le prikaže, kdaj ste "online", ne pa tudi (tudi beleži se ne!) kaj delate na straneh! Če potrebujete skritega člana, mi sporočite. Jaz se skrival ne bom, če torej med člani na KulSlo piše "Jernej", pomeni, da sem blizu (na KulSlo oz. 5 minut oddaljen od KulSlo, kolikor traja, da poteče seja, ko zaprem brskalnik). PS - Seja vašega obiska sedaj poteče namesto v 20 minutah v petih, to je zato, da ne bodo uporabniki predolgo "viseli" na spisku, ko bodo že odšli gor... Slabost je ta, da če ste pet minut neaktivni na KulSlo (nikamor ne kliknete), vam poteče seja in se izbrišejo zvezdice... Razmišljam, da bi sistem zvezdic spremenil iz tega, da obisk ne bi več izbrisal zvezdic. Po domače povedano bi zvezdice ostale dokler ne bi pritisnili posebnega gumba za brisanje. Na ta način bi lahko enkrat po dopustu prišli gor za pet minut in bi tudi drugič še imeli zvezdice Vse dokler ne bi zvezdic s posebnim gumbom "počistili". Kaj menite??? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

3. avg 2002 8:44

Jernej, človek včasih težko sledi tvojim tehničnim razlagam, zato je zelo v redu, da "po domače poveš"! In tokratno "po domače" se meni zdi zelo v redu: da zvezdice zginejo šele, ko klikneš - potrdiš, da si pregledal vse novosti.. jaz sem ZA (mogoče kot opcija pri osebnih nastavitvah, ki jih imamo v "profilu"?) Bojan

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

3. avg 2002 9:15

Jernej, Tebi pa res ne zmanjka idej in domislic! Zamisel o zvezdicah se mi zdi super in zelo uporabna. Že večkrat sem bila namreč žalostna, ko sem v službi za minutko uletela na kulslo, potem pa doma nisem več vedela, katerih sporočil na forumu mi še ni uspelo prebrati. "Skrivalnice" pa po mojem mnenju niso potrebne, vsaj jaz se ne bom skrivala, pa tudi nekako ne vidim razloga, zakaj nihče ne bi smel vedeti, da smo uporabniki gor. Ta opcija se mi zdi bolj za kakšne čvekalnice, da te hkrati ne "napade" preveč ljudi, ampak se v miru pogovarjaš samo z enim ali dvema "izbrancema", tukaj ti pa nihče nič noče, če brskaš po kulslo. lp, maja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

3. avg 2002 9:57

Ok, bom naredil... Žal pa vas moram opozoriti, da bodo po 2. novembru zvezdice le za nadstandardne člane, ker so narejene "predobro", saj kalkulirajo, na katero stran v forumu mora skočiti itd. Po domače povedano požirajo preveč procesorskega časa in ne morejo biti na voljo vsem, predvsem po tem, kako nam narašča obisk na KulSlo... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

3. avg 2002 19:53

Tako, z Bojanom sva se sedaj dogovorila za novost pri zvezdicah... Poleg rdečih zvezdic, ki pomenijo novost od vašega zadnjega obiska, bodo še druge (bolj blede in ne tako zapeljive, kot so te rdeče) zvezdice, ki pa jih boste lahko "resetirali". Delovale bodo kot števec kilometrov na avtu, ki ga resetirate, kadar želite. Če boste torej šli gor "na hitro", boste izgubili rdeče zvezdice, toda one druge bodo pa ostale, dokler jih ne boste "resetirali", s pritiskom na posebno ikono... To boste storili takrat, ko boste detaljno pregledali vse novosti ali se vrnili iz dopusta. To novost bo treba vključiti v profilu, takoj po prijavi boste imeli le rdeče zvezdice, saj bodo te druge le za zahtevnejše uporabnike... Predvsem pa za nadstandardne uporabnike. Dobra novica pa je verjetno ta, da bomo rdeče zvezdice pustili VSEM prijavljenim, tudi tistim, ki ne bodo plačevali (odstranjeno bo le nekaj ugodnosti, ki "žrejo" preveč procesorkega časa, denimo to, da ko kliknete na neko temo v forumu, ki ima zvezdico, vam odpre ustrezno podstran in neprebrana sporočila označi. Standardni uporabniki bodo imeli zvezdico le še za posamezno temo, znotraj nje pa se bodo morali znajti sami. Skratka, tako kot je na večini drugih forumov... Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. avg 2002 20:57

NOVOST: Popravil sem hrošča, ki se je pojavljal od začetka tega foruma. Če ste član in ste imeli zvezdico (nova sporočila v temah), je v primeru, da je bilo odgovorov točno 20, 30, 40... skočil na napačno podstran (odprl se vam je le zadnji odgovor)... Skratka... nepomembno, če je kdo opazil tega hrošča prav, drugače tudi prav. Zdaj ga ni več!!! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti