Rezanje peciva

Desire  

član od: 5.4.2007

sporočila: 50

tema odprta - 8. nov 2007 23:21 | ogledi: 9.993 | odgovori: 6

Imam vprašanje in bi prosila, če mi pomagate!

Nevem zakaj se mi določene vrste peciva ne da lepo rezati, ampak je pecivo ob rezu tako nekako natrgano. Najbolj se to dogaja, če imam na pecivu čokoladni preliv ali pa pecivo iz skute (gibanica).

Hvala za kakšen nasvet!!

Desire

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. nov 2007 2:22

Za vsak rez je priporočljivo, da nož opereš z vročo vodo in obrišeš, skratka mora biti čist. Pecivo tudi čimbolj stisneš na obeh koncih, najbolje, da ti to nekdo pomaga, režeš pa hitro. (nasvet mojstra Goljata) katka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

9. nov 2007 6:30

Pecivo, ki je prelito s čokolado reži tako, da nož zvročiš in na hitro, ampak pazljivo, prerežeš. Za vsak rez je dobro nož obrisat.

Pecivo pa mora odstat, se pravi, da ne moreš rezat vroče. Najbolje je čez noč ali pa naj odstoji vsaj nekaj ur. Gibanica se tudi trosi in trga, če jo režeš takoj iz pečice. Podobno kot pečenka ali piščanec, ki mora odstati vsaj pol ure in se potem lepo reže.

Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. nov 2007 8:37

"Bez alata nema zanata"...oziroma, se je treba sprehoditi do stalaže z noži. Glede skutnih zadev: Jaz sem kupila nož za kremaste torte in nož za štirioglato rezanje (v bistvu je nož v obliki šablone, tako da lepo odreže kos, skuparj drži kremo in potem se tudi enostavno servira. Seveda je pa treba imeti zraven lonec vode in sprotno splakovanje. Za čokoladni del se pa pridružujem kolegicama. Vendelina jr.

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

9. nov 2007 18:08

Vendelina jr., kje pa si kupila nož za štirioglato rezanje? aknelab

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. nov 2007 18:26

Ko sem gledala slikice ob receptih, nisem mogla razumeti, kako je mogoče tako precizno odrezati kose. No, enga že, ampak pedantno odrezati vse kose v pekaču ?

Pred kratkim sem v Intersparu, po ceni okoli 11€ k,upila električni nož. Priporočam, zelo priporočam !

Sumim Vendelino, da jo po pristanku na tujih tleh bolj zanima Sbe i svašta za kuhinjo kot pa parfumi

F r i n a

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

9. nov 2007 18:27

Ta nož pa tudi mene zanima. Sem videla, da imajo v trgovini Sveisvašta pripravo s katero označimo in režemo enakomerne rezine ali kocke peciva.Samo cena je 450 kun. dixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti