Gomoljna zelena

jasnah  

član od: 4.11.2007

sporočila: 27

9. nov 2007 14:21

POZABILA SEM ŠE NA KREM JUHO IZ ZELENE,KI JE TUDI ZELO DOBRA, ALI PA KUHANA ZELENA V SOLATI Z VELIKO ČESNA. jasnah

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

9. nov 2007 18:07

Meni osebno je zelo všeč zelena narezana na rezine, zraven tudi malo listov, tistih mehkejših iz sredine. To skuhamo, ocedimo in še toplemu dodamo kuhan fižol. Zabelimo in to je to! Pa še na surovo: - manjši gomolj zelene - gomolj sladkega janeža - nadzemna koleraba -korenček -jabolko vse našteto naribamo na debelejše rezance, rahlo posolimo, dodamo limonin sok in oljčno olje. Zelo dobro,hrustljavo in osvežujoče. Količino in vrsto zelenjave prilagodimo svojim potrebam. Pa še to, zeleno kuhamo v majhni količini vode, še bolje na sopari. Vodo, ki nam po kuhanju ostane, lahko kar popijemo ali uporabimo za karkoli drugega. Vode od kuhane zelenjave nikoli ne zavrzite, porabite jo lahko za juhe, za dolivanje k pečenki ali jo preprosto popijete. daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 09. nov 2007 18:12:19

pika13  

član od: 27.10.2007

sporočila: 4

9. nov 2007 18:43

Zelenina sol: debelo naribani zeleni dodaš enako količino grobe morske soli, pustiš pokrito v hladilniku 2 dni, nato posušiš na pladnju v pečici (lahko na peki papirju). Stvar naj bi potem stolkel v možnarju do drobnega prahu. Jaz to naredim le toliko da ni prevelikih koščkov zelene ali pa jo stolčem sproti. Uporabno kot domača vegeta oziroma povsod kjer potrebuješ sol. Zares, kako ti uspe vzgojiti pošteno zeleno ? Pri nas sem opazila da se začne manjšati proti jeseni ko ji odmirajo listi. Najbrž jo je treba pobrati ko je pač največja. pika13

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

10. nov 2007 10:30

Gomolj zelene narežeš na kocke (1,5 x 1,5 cm) in skuhaš v slani vodi "al dente", odcediš, ohladiš in narediš v solati s kuhanim fižolom v zrnju (najboljši je sveže luščen). Dodam poper (sol po potebi), bučno olje in kis. Zelo popularna solata na mojih piknikih. akim

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

10. nov 2007 11:22

Tud men je zelena letos nareila lepe velike, gomolje. Sem pa sadike kupila.

Jaz jo spoham s sirom, ; ostali recepti so zelo dobrodošli. 

katti

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

10. nov 2007 14:05

Lahko poskusiš tudi tole: Na olivnem olju prepražiš na kocke narezano zeleno. Soliš, popraš, dodaš timijan in strt česen. Zaliješ z vodo in dušiš do mehkega. Preostala voda naj spovre. Meni je dobra kot priloga. lp saš spagon

rumba123  

član od: 25.1.2010

sporočila: 2

3. feb 2010 17:12

odgovor na pridelavo gomoljne zelene sadiko je potrebno zelo plitko zakopati v zemljo, da gomoljček gleda ven. Kasneje moramo zunanje liste ob vrhu gomolja previdno rezati, da gre več granilnih snovi v gomolj in ne v zeleni del rastline. Pa veliko uspeha rumba123

npahor4  

član od: 16.1.2009

sporočila: 86

3. feb 2010 22:09

No pa še ideje s Kraškega konca (zelena=šelin): -Šelin v kozici V kozico damo olje, na rezine zrezano olupljeno glavo šelina, sesekljan česen in peteršilj, sol in skodelico vode. Dušimo do mehkega. -Šelin v kozici s slanimi inčuni Šelin očistimo, ga zrežemo na kocke (tudi zelenje) ter skuhamo v slanem kropu. Na olju pocvremo inčune, dodamo kuhan in ocejen šelin in pretlačimo. -Šelin na ubelč Surov šelin zrežemo v skledo na tanke rezine, solimo, popramo ter zabelimo z oljem in kisom -Šelinovka Šelen narežemo na primerne kose, dodamo prav tako narezan pršut(10dkg) in meso(20dkg). Dodamo sesekljan peteršilj in česen ter solimo. Pokrijemo z vodo in kuhamo do mehkega. Ponudimo z na kose zrezanim kuhanim krompirjem, lahko tudi s koruzno polento. -Šelin v solati Glavo šelina narežemo na kocke in ga skuhamo v slanem kropu. Damo ga v skledo dodamo nasekljan česen in zabelimo z rdečim vinskim kisom in oljčnim oljem - z zabelo ne varčujemo. Dosolimo. Pustimo stati 1 dan v hladilniku. - Šelin na golaž Isti postopek kot ponarejen golaž, le namesto mesa damo na kocke zrezan šelin. npahor4

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

4. feb 2010 9:56

Vitaminska solata : V enekem deležu naribamo : g. zelene, svežo peso in rdeče korenje. Naredimo kot navadno solato + malo sladke smetane. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti