Nemirne noge

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

14. dec 2008 9:17

gogad je napisal/a:
Angie orhideja,to niso krči,no vsaj pri meni ne ,temveč nog ne morem držati primiru,občutek kot da ti živci lezejo gor pa dol...eh ne znam opisat.Pa to ni samo zvečer ali ponoči ,se mi je že zgodilo v avtu in nič drugega ni pomagalo kot ustavit in se sprehoditi. lp goga
Gogad, točno tako kot si napisala petardica

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

14. dec 2008 17:53

Verjetno gre pri meni res za drugačen problem, ker imam jaz te težave "verjetno" zaradi težav s hrbtenico-tako je rekla moja zdravnica. Saj v bistvu pri meni ne gre samo za krče ampak za neke globoke bolečine, kot da me bolijo same kosti in mi začnejo noge trzat...to se mi dogaja zvečer, ko se uležem. Očitno bi morala skoz migat z nogami. Vendar kot sem rekla, mi te tablete sedaj zelo pomagajo in sedaj lažje prenašam te bolečine, kadar se pač pojavijo. Če pa tablete redno jemljem bolečine izginejo. Če ima kdo podobne težave, naj pač proba z magnezijem. Mogoče bo pa še komu pomagalo. angie

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

14. dec 2008 19:32

sindrom nemirnih nog se da zdraviti s tabletami Mirapexin in to precej uspešno. Tako da ne obupajte ampak povejte lečečim zdravnikom o težavah. božena

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. avg 2009 20:12

Joj, jaz zaradi tega ta teden sploh še nisem spala.Kako je to nadležna zadeva. Sem si pa danes kupila hladilni gel in se bom zmasirala peden grem v posteljo. Bom poročala, kako sem spala petardica

branka171

sporočila: 218

22. avg 2009 9:15

Težave imam od dvajsetega leta. Sem mislila, da imam revmo, ker sem imela velikokrat mokre čevlje, pa vožnja z motorjem...Potem sem ugotovila, da me ne sme pred spanjem zazebsti v noge,če hočem mirno noč. Najboljši uravnalec ravno prave temperature je volna, zato sem se naučila plesti nogavice in zdaj ko začutim "trzanje" jih hitro obujem in z njimi spim. Kupljene niso vredu, ker imajo elastiko, tele pa ponoči včasih dol "zbrcam". Res malo čudno zgleda spati v zoknih a takih ljudi ni malo, ker delam tudi drugim. Meni je glavno da spim. branka171

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

22. avg 2009 14:33

No včeraj sem noge namazala s hladilnim gelom.Rezultat je bil tak da sprva nisem zaspala, ker so bile noge ledene ko pa so se ogrele so mi pa spet nagajale.Še ena kratka noč je bila. lp petardica

Kostanjevka  

član od: 7.3.2010

sporočila: 1

7. mar 2010 13:50

Nemirne noge Že več kot trideset let trpim za sindromom nemirnih nog, a si znam uspešno pomagati. Nekdo, ne vem več kdo, mi je pred davninm časovm svetoval, naj si naberem 3o do 4o divjih kostanjev in jihdm v platneno vrečko približno 20 x 25 cm. Vrečko imam vedno v postelji in kadar začutim, da minoge postajajo nemirne, vzamem vrečko s kostanji med stopala in jo mencam. Nemir v nogah kar hitro mineva, vrečko pa pustim med stopali in tako zaspim. Nasvet je takorekoč zastonj, je pa zaneslijv in ga priporočam. Jeseni za vrečko vedno naberem svežih kostanjev. Kostanjevka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. mar 2010 18:47

Če pomaga mencanje z nogami, bi do jeseni, ko bodo spet kostanji, le-te lahko nadomestili recimo z orehi. Škoditi ne more, morda bo pomagalo. Samo ideja.

rimljanka

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

7. mar 2010 22:08

Ne vem, Rimljanka, če bi orehi pomagali, ker mislim da je kostanj že tako sam po sebi dober za noge. Tudi jaz imam tako vrečko kostanja v postelji in mi zelo pomaga, ker so me matrali krči v mečih in to tako da sem bila pred leti celo tri dni na bolniški, ker mi je mišico tako zakrčilo, da se mi je naredila "bula". Sindrom nemirnih nog pa tudi poznam. Zvečer pered TV ali pa po dolgi vožnji... pomaga da se pretegnem ali pa namažem z hladilnim gelom. Ponoči pa samo pustim da mi mrzla voda nekaj časa teče na noge od kolena navzdol.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. mar 2010 6:58

Vem, da je divji kostanj dober za noge, ampak, do septembra, oktobra plodov ne bo in ne bi škodilo, če bi poskusili z orehi, saj konec koncev morda pomaga prav gibanje. Lahko pač v kombinaciji s kremo/gelom, ki vsebuje izvlečke divjega kostanja. Sem pač samo idejo napisala, saj ni, da jo mora kdo upoštevati.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti