Nemirne noge

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

8. mar 2010 9:49

Saj imaš vrjetno prav, ker nemirnim nogam pač pomaga gibanje in hlajenje. Vredno poizkusiti.

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

9. mar 2010 1:03

Mogoče pa še moje težave z nemirnimi nogami. Sem že pri petdesetih in imam s tem že zelo dolgo občasne težave. Ampak vedno se to pojavi samo takrat, ko ležim zvečer pred TV. Ko se odpravim spat v posteljo, težava izgine, zato se s tem ne obremenjujem. Ko pa sem prebiral vaše težave sem se spomnil, da mogoče take in podobne težave povzroča kaj drugega. Soproga je imela pred leti težave z izpadanjem las. Nič ni pomagalo, dokler se nismo obrnili na alternativo .... biokibernetiko in g. Gorenca, ki se ukvarja z zaščito ljudi pred negativnimi sevanji. Pa lep pozdrav! kajzar

branka171

sporočila: 218

28. jul 2013 18:20

kako prenašate vročino vsi, ki imate te težave ? jaz že cel teden "brcam" kljub Requip-u , ki mi ga je lani dal zdravnik. Tako bi spala , pa ne morem. Vse zgoraj naštete nasvete sem že dala skozi pa NIČ. max 1 h na noč. Dobro da imam dopust, ne vem kako bi drugače funkcionirala v službi.

branka171

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jul 2013 18:40

Pravii naslov zate bo tvoj zdravnik - če ti je predpisal zdravila, potem je najbrž znan tudi vzrok za tvoje težave. Lahko pomaga pitje magnezijevih tablet (tako pri krčih kot pri drhtenju nog), ampak vseeno se tega raje ne lotevaj na lastno pest.

Sonja

branka171

sporočila: 218

29. jul 2013 12:52

Diagnoza - sindrom nemirnih nog , imel jo je oče, cela družina pa ima težave z žilami. Bila sem v UKC kjer so mi dali najprej Mirapexin, lani poleti menjali za Requip, letos povečali odmerek za 100%, a pred valom vročine. Menda ja nisem edina s to noro boleznijo in imam težave samo v vročih poletjih. Ne more pa iti tako naprej, da bom ob vsaki vročini povečevala odmerek, saj zmanjšati ga pozimi ne morem .Pripravljena sem preizkusit vso alternativo, samo da bi pomagalo.Pa upam da se kaj kmalu ohladi.

branka171

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. jul 2013 18:23

Najboljši odgovor, ki ga je možno dobiti, ti je svetovala limnol. Ne delaj nekaj na lastno pest, vzrokov je lahko veliko in srečno

babka1951

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

29. jul 2013 20:56

Meni so se noge umirile,vsaj med spanjem,ko sem dobila obliže,ker sem padla v meno  po operaciji rodil.Še vedno pa imam težave, če dalj časa sedim na kavču ali počivalniku,čeprav imam noge dvignjene.Res pa je,da najbolj pomaga gibanje,če pride kakšen dan,da ne utegnemm na kakšen sprehod,potem je hudo.Imam pa zadnje mesece drugo težavo,ko se zbudim imam čisto okorele gležnje,tako,da se moram prav počasi pripraviti na vstajanje,potem pa racam po stanovanju vsa lesena.Razmišljala sem,da bi šla do fizioterapevtke,da bi mi pokazala kakšne vaje,kako naj se razgibam,za povrh me boli še tako imenovani petni trn joj EMŠO.

Zanima me kako se vi spopadate z podobnimi težavami.

 

Lep večer vsem!

jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti