Nemirne noge

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

tema odprta - 8. nov 2007 8:37 | ogledi: 18.962 | odgovori: 47

To temo sem iskala po forumih ,pa je nisem našla,je pa to problem,ki mi čedalje bolj nagaja.

Nemirne noge naj bi bila bolezen,ki se jo baje da tudi pozdravit,ampak sama še nisem poiskala zdraniške pomoči,čeprav imam občutek,da so simptomi čedalje močnejši.

Nemirne noge pomeni,da nog enstavno ne moreš imeti na enem mestu,ko sediš imaš potrebo,da jih premakneš...,ko ležiš jih skoz premikaš...sploh pa ponoči ,ko ne ustreza noben položaj...,zaradi tega pa zvečer tudi ne zaspim.

Če je v noge vroče,imaš občutek kot,da si "živčen"in imaš potrebo po premikanju.

Prijateljica se iz mene že norčuje,ker ko sedimo skupaj skoz neki prestavljam,pa migam pa....ne morem biti pri miru. Nekomu se mogoče zdi smešno ampak ni.....

darja-

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

8. nov 2007 8:48

Nemirne noge so znak za krčne žile. Jaz si ponoči pod noge podložim povšter tako da so dvignjene in mi zelo pomaga. Pa čim več počivaj z dvignjenimi nogami in čim večkrat pojdi na sprehod. katra55

andreja_  

član od: 6.11.2007

sporočila: 19

8. nov 2007 9:03

Nemirne noge so posledica motenj mikrocirkulacije pri kroničnem venskem popuščanju. Težava je najhujša zvečer, ko se bolniki umirijo in se usedejo/uležejo. V mečih se pojavi občutek napetosti, ki prisili bolnika, da ves čas premika noge. Prvi vidni znaki "krčnih žil" so dobro vidne drobne vene, predvsem na zunanji strani goleni. Darja- a se težave pogosto pojavljajo? Namreč skrbi me, ker sem še relativno mlada, pa imam občutek, da se mi to pojavlja vse pogosteje. Postala sem zelo pozorna na to, ker krčne žile ima tudi mama, njen brat in sestra, pa njihova mama... tako pričakujem, da se jim jaz ne bom izognila. Sem pa začela vsak dan teči, pa poskušam čim manj sedeti s prekrižanimi nogami... na spremembo načina prehranjevanja se še pripravljam :) - težka bo brez kave... Najhujše pa so nemirne noge med vožnjo v avtu! Brrr... andreja_ Sporočilo je spremenil(a) andreja_ dne 08. nov 2007 09:13:45 Sporočilo je spremenil(a) andreja_ dne 08. nov 2007 09:14:15

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

8. nov 2007 9:25

Andreja,jaz prav tako ne morem sedeti v avtu. Tudai jaz sem še dokaj mlada(35),v družini pa ni ravno bolnikov s krčnimi žilami.Sem pa bolj debele sorte,tak da se mi zdi ,da sedaj ,ko sem se malo zredila,da je še slabše.Na nogah še nimam vidnih znakov žil,tak da ne vem kaj naj storim.Po pravici povedano me je kar malo strah h zdravniku,ker se mi zdi ,da se mi bo še kdo smejal,mene pa resnično moti,ker je čedalje huje. Začelo se je pojavljati skoraj vsak dan. darja-

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. nov 2007 9:26

Jaz se spominjam tekstov na to temo v Vivi in na med.over.net in tudi če guglaš na "nemirne noge" bo veliko ven priletelo. Vendelina jr.

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

8. nov 2007 9:28

Andreja koliko pa si stara? Jaz sem 25, te težae pa se mi pojavljajo že nekje od 20 leta, najhuje pa je bilo po porodu. Ima pa tudi moja mama hude težave s krčnimi žilami in mislim da se tudi jaz temu nemorem izogniti. katra55

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

8. nov 2007 10:15

Pri moji prijateljici je bilo ravno tako. Je kmetica in cel dan dela, zvečer pa zaradi nemirnih nog ni spala. Ni imela vidnih znakov krčnih žil. Pregovorile smo jo, da je šla k zdravniku. Pozimi so ji žile operirali, sedaj pa "veselo" spi. Ko smo jo v bolnici obiskale, smo videle dvajsetletne deklice, ki so bile tudi operirane. Ne odlašaj in pojdi čimprej. LP! ovčka

eranna24  

član od: 20.7.2007

sporočila: 63

8. nov 2007 10:39

Pozdravljene... obstaja masaža, ki se ji reče limfna drenaža - mislim, da se da kupit in jo lahko imaš doma. drugače pa je ona cenejša varjanta neke vrste lesen podstavek za noge z valjčki in si jih masiraš, tako da "rolaš" gor in dol po njem.... pa mali aspirinič ali pa pol navadnega na dan ne bo škodilo. če ti pa noge odtekajo.... potem pa tole ziher pomaga... skuhaj jagodni čaj dodaj med slivovo marmelado in deci kisa. obkladke si naredi na 4-6 ur. Nato pa naslednji dan naredi solno kopel za noge cca 10l vode in 10 žlic morske soli... 20 min. veliko sončka eranna24

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

8. nov 2007 12:00

LP! Veste ,ko to berem,me kar malo postane strah,da bo res treba na kakšne preiskave Sem pa našla na int. tudi nekaj o tem,tak da bo res najbolje,če grem na pregled. Človek najprej poskuša sam,potem pa zdr... Eranna24 kopeli ne morejo škodit,pa še enostavne so. darja-

andreja_  

član od: 6.11.2007

sporočila: 19

8. nov 2007 17:19

No, mislim, da sem med mlajšimi tukaj, kar pa glede na težave, ni hvale vredno :) Celih 22 štejem. :) Študiram medicino ampak priznam, da za svoje zdravje ne skrbim, kot bi bilo temu primerno. Izpite, kolokvije, priprave na vaje, vse to vzame ogromno časa in tako sem primorana veliko presedeti za mizo, spanja pa imam povprečno 5-6 ur na dan... Zavedam se, da to zahteva tudi svoj dolg. Odkar pa vsakodnevno tečem, se mi zdi, da sem kondicijsko močnejša, pa tudi vstanem bolj spočita in celo noge mi ne tako nagajajo. darja- nočem grajati kakega posameznika, ampak bi samo povedala, kako se nekaterim ljudem včasih nasmehnem; že res, da si mora človek najprej sam pomagati, pa preizkusiti čim več stvari... z iskušenj in branjem literature, ki nas zanima se naučimo največ. Napaka, ki pa jo vedno delamo je ta, da imamo kot zadnjo možnost zdravniško oskrbo oz. nasvet... Zdravnik je v službi za nas... da nam da strokovno mnenje, mogoče drugačen pogled na stvar, napotnico, karkoli... še vedno pa smo mi tisti, ki rečemo zadnjo besedo in odločamo o sebi. Zato nič se bat stopit do osebnega zdravnika na en klepet... mislim, da nam tega kronično primanjkuje. andreja_

andreja_  

član od: 6.11.2007

sporočila: 19

8. nov 2007 17:24

Moji mami zelo pomagajo elastične nogavice, ki so namenjene tem težavam. Dobrodošle so tudi masaže, pa drenaže. Najbolj pa je priporočeno, da če le imamo čas (tudi med 5 minutnim gledanjem vremenske napovedi :)) noge dvignemo tako, da so stopala malo više od nivoja kolen - da se kri laže vrača po venah. andreja_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti