Bela kava

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

8. nov 2007 11:52

Emma, točnega recepta ne poznam, vem pa da ko tako kavo shuhaš in porabiš, vzameš nekaj usedline in jo dodaš naslednjemu kuhanju, in spet naslednjemu... Pa vem da gre malo te kave in veliko mleka. Ne vem, mami je delala najboljšo, meni ne uspe tako dobra. beli

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

8. nov 2007 11:59

emma predlagam da kupiš instant Nestle belo kavo, je takšna kot v vrtcu pa ni je treba kuhat, samo mleko pogreješ (lahko tudi vodo) in daš notri dve žlički bele kave in zmešaš, je odlična Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 10. nov 2007 11:29:05

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

8. nov 2007 12:01

Hvala vsem za odgovore. Projo in divko sem probala pa mislim, da kneipp tudi - mogoče je "fora" v razmerju vode in mleka? Kako jo vi kuhate? Emma07

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

8. nov 2007 20:23

Kuham jo takole: približno 1 liter vode, 2 veliki žlici Proje, 1 veliko žlico Frank cikorije. Ves čas mešam, tako da ni nobene smetane več. Nato v skodelico malo te kave, mleko in veliko sladkorja, da ne pozabim, velik kos kruha nadrobim in ham-ham zajtrk za obujanje lepih spominov je tu. Kajcika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. nov 2007 22:22

V lokalu, kjer sem delala, smo jo delali tako, da smo navadno kavico iz avtomata natočili v večjo šalco, čez daš še vroče (obvezno vroče) mleko, po možnosti še spenjeno s tistim paropihcem na avtomatu za kavo (razen za tiste, ki niso hoteli met spenjenega mleka je bilo navadno). Doma jo lahko narediš tako, da narediš navadno kavico, speniš (toplo) mleko in ga vliješ vanjo, to je vsa umetnost. Speniš pa lahko mleko s tisto žičnato zadevico na baterije ali pa s tistim lončkom, ki ima kot neka cedilca not, ki jih vlečeš gor in dol ali pa s paropihcem za ta namen (to imam jaz in mi je ful všeč:) Sicer si pa delam doma tisto belo kavo, ki je tudi za otroke (Proja ali Divka ali Frank, ne vem že katera) Veri

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

9. nov 2007 8:15

Mleko se super speni v plastični steklenici od radenske. Nastane ogromno pene. Paziti je le potrebno, da se ne poparite. Zamašek mora biti dobro zaprt in pri odpiranju si pomagajte s krpo. PACKA

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

9. nov 2007 8:21

Zelo fajn se speni sojino mleko.Pena je zelo čvrsta in gosta.Jast pijem belo kavo s sojinim mlekom,je zlo dobra.Penico naredim v posodici ki ima že to metlico(RF). Mleko prej pogrejem,pa tudi iz kravjega mleka se fajn naredi penca. bojči

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. nov 2007 8:32

Meni je dobra taka bela kava, kjer je zelo malo kave (ki pa je lahko bolj močna) in veliko mleka. Važno, da ni vodena, ampak lepo gosta kot mleko. Tudi sladkor naredi svoje. matilda

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

11. nov 2007 15:56

Hvala Vam vsem za odgovore in dobre nasvete..bom probala predvsem tistega z radensko, ker namreč obožujem penco na kavici..njami Visage

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

11. nov 2007 17:17

Hm, jaz se pa zjutraj zbudim z mislijo na veliko belo kavo, ki jo naredim čisto enostavno: zmešam polno žlico že omenjene mešanice iz Hoferja (všeč mi je, ker vsebuje le 20% prave kave, ostalo je cikorija) z malo rjavega sladkorja, zalijem s čisto malo vrele vode in veliko vročega mleka, ki ga spenim v lončku za penjenje. Kavo po vrhu okrasim z malo sladkega greha ali cimeta. Živi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti