Jaz razumem pod skominanje tisti grozni občutek, skoraj neznosen, ko te sprva bolijo zobje in potem se ta bolečina, no pa ne ravno bolečina temveč grozno nadležni filing seli po celem telesu...
Skomina pa me:
-drsanje s kakršnim koli kovinskim priborom po posodi,
-misel na to da bi si z ostrim rezilom noža podrgnila po zobeh,
-suha koža na mojih dlaneh med te ko zlagam in gladim perilo - kar znorim - takoj moram nehat
in se it na debelo namazat s kremo
Brrrrrrrrrr
Kaj vas "skomina"?
Doma narejene volnene nogavice, groooza, brrr.... pa zvok svedra pri zobozdravniku in vonj v čakalnici in ordinaciji oz. misel na zobozdravnika nasploh.
dvojčica
Če se kdo z nohtom praska po hlačah itd.
ZAČETNICA
skomina -e ž (i) nav. mn.
1. kratkotrajen neprijeten občutek vzdraženosti,
rahlega skelenja v zobeh ob zaužitju kake jedi,
zlasti zelo kisle, trpke: dobiti, imeti skomine po
nezrelem grozdju, jabolkih / že ob pogledu na
trpke lesnike so se mu delale skomine // temu
podoben telesni občutek zaradi odpora, strahu:
če praskaš po pločevini, dobim skomine
2. ekspr. zelo velika želja po čem: spravil je uro v
žep, da otroku ne bi delala, vzbujala skomin / s
skominami je pomislil na večerjo; obšle so ga
skomine po borovnicah / pregnati komu skomine
po tuji zemlji
Tolk za info, da bomo vedeli kaj to pomeni.
V negativnem smislu pri meni: -ko sedim s kom in ta nonstop "trese", premika svoje noge
V pozitivnem smislu: čokolada
ally82
pa saj je čist luštno vedeti, kaj gre ljudem na živce, ne le, kar jih skomina
katka
Res ste zanimive,me je že zdaj treslo,ko sem brala:
rezanje stiroprja
zobotrebec med zobmi,ko se zlomi
pokanje prstov(moj sin)
rdeča pesa(ne prenesem ne vonja ne okusa)
nezrel kaki........
darja-
Jaz pa bežim stran, ko se hočejo otroci zmojimi lasmi igrati frizerja. Ne prenesem, da mi kdo šari po glavi. Razen frizerke.
Pa tako kot moje predhodnice- praskanje z vilicami po posodi.
gaja 1
A ni smešno, da na kulinaričnem forumu toliko oseb skomina oziroma zmrazi drgnenje vilice po posodi?
teacher
Se pridružuje ena nova in pove, da jo najbolj skomina, zemlja na rokah, kar groza me je!
muraj
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
