Nasilje v šoli

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

22. okt 2007 20:53

Korosica, poglej na zp! LP! fakin712

Karmen42  

član od: 6.10.2007

sporočila: 6

22. okt 2007 22:15

Evo, še ena mama, katere sin je doživljal nasilje štiri leta od prvega, do četrtega, kjer pa mi je prekipelo in sem ga preprosto prepisala na drugo šolo. Žal od učiteljice in ravnateljice nisem, kljub vztrajnem pogovarjanju, dogovarjanju in vsemi travmami, ki jih predobro poznajo starši maltretiranih otrok, kaj šele otroci, doživela razen groženj in zanikanja nič dobrega. V začetku četrtega razreda so ga tako pretepli, da so mu pretrgali sluhovod, sošolki so zlomili roko, da ji je kost ven gledala, ampak zgroženi starši smo bili deležni le "strokovnega" mnenja, da so problematični naši otroci, modrice, poškodbe ipd, pa so le posledica otroške objestnosti. Hočem povedati, da so v mojem primeru učili nasilne otroke, da je nasilje v redu. Mojega otroka so poslali k specialni pedagoginji, ki po dveh! (2!) letih ukvarjanja z njim ni ugotovila nič, enako je bilo s tremi različnimi psihologi, kamor sva bila po navodilu šole poslana, nasilje pa se je od istih otrok do ostalih v razredu še kar ponavljalo.Prava kalvarija se je začela, ko sem v petek dobila klic, da moram otroka peljati k zdravniku. Na spodnji strani brade je imel hematom v velikosti slive,ust ni mogel zapreti, ravno tako ni mogel govoriti, ker je imel izpahnjeno čeljust. Sva šla v bolnico, kjer sem prosila, da so mi naredili zapisnik (ne rabim posebej omenjat, da je otrok sam čakal na šolskem hodniku?), v ponedeljek pa sem odkorakala naravnost v ravnateljičino pisarno, povedat, da otroka izpisujem, zakaj in, da bom tožila šolo za odgovornost, od nje pa zahtevam zapisnik. Takrat je izbruhnil pekel. Bilo je vsega: od nejevere, do tega, da je nemudoma sklicala učiteljico, specialno pedagoginjo in socialno delavko, zanikala, da bi se na njeni šoli dogajalo kaj takega kadarkoli, učiteljica je bila poniževalna, češ, da so ji otroci prišli povedat, da mojemu sinu teče kri, ampak, to pa menda razumem, da ni tekla v razred?!?! Nakar je protesno zapustila pisarno, češ, da se z mano ne more pogovarjat?! Zapisnik sem morala tri dni izsiljevati, pa še potem mi je bil dan brez enega samega podpisa, datuma in žiga. Ko sem zahtevala še to, so se grožnje nadaljevale, ampak sem vztrajala. Otroka sem brez problemov prepisala n a drugo šolo, kjer sem takoj povedala, zakaj ga prepisujem. Zdaj je na "novi" šoli enako let, kot na prejšnji, ampak niti enkrat še ni bilo sledu česa takega, kot na prejšnji. Draga mama, priporočam ti, iz lastne izkušnje, pojdi do ravnateljice, izpiši otroka in ga prepiši drugam, toži šolo za odgovornost (od zavarovalnice sem dobila takratnih 100.000,00SIT brez vprašanj!), napiši obvestilo šolskemu inšpektorju (to sem naredila tudi sama), na ministrstvo, predvsem pa vztrajaj, presliši vse kozlarije, ki ti jih bodo naredili in izrekli, pametna ženska si, in tvoj otrok je vreden boljšega kot strahu in udarcev. Držim s teboj, lep pozdrav, Karmen Zupančič Maribor. Karmen42

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. okt 2007 22:17

korosica je napisal/a:
Pri ravnateljici sva z možem že bila in je rekla če ga prestavimo v razred paralelke, pa kaj mi to pomaga če pa je eden od fantov v sinovem razredu drugi pa v paralelki. Je rekla da bo učiteljica malo bolj pogledala na njih med odmori. korosica

Naj ravnateljica tvojega sina prestavi v paralelko, tistega problematičnega iz paralelke pa v razred, v katerem je sedaj tvoj sin. Pri nas smo imeli enak problem, po zamenjavi razreda se je vse uredilo, sin  se je v novem razredu dobro počutil, dobil nove prijatelje, kar je bila obenem tudi zaščita pred prejšnjimi razgrajači med odmori.

Cila

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

22. okt 2007 22:18

Joj Karmen...prav zgrozila sem se ob tvoji zgodbi.. Miškolina

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

22. okt 2007 22:33

Karmen hvala za odgovor, ampak res ne moreš verjeti. Ubogi otroci... Zanima me, zakaj se nihče ne postavi ZA otroka in starše, napadalcem pa vedno dajo vedeti da je nasilje prav. Saj ostaneš brez besed- razen če gre za tvojega otroka. Res bom storila vse da ga zaščitim in rešim tega strahu ampak to bo sigurno še trajalo nekaj časa.. korosica

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

22. okt 2007 23:18

Ojoj karmen, tole bi bilo pa za Preverjeno:) Tam je pred časom pristala moja bivša OŠ, ker naj bi se tam odvijalo nasilje. Vodstvo pa jasno pesek v očeh. Pri njih se pa to res ne dogaja, to je samo del otroške igre. Ja, igre, ki nekatere otroke pripelje na urgenco. In igre, ki se jih na tej šoli igrajo že petnajst let, najbrž pa še več. Igre, ki nekaterim izmed nas niso bile prav nič zabavne, ki so bolele. Fizično in psihično. Še posebej, ker so pobudniki teh iger imeli vso podporo učiteljev in vodstva. Mi je bivši razrednik priznal, da so na šoli nekateri otroci nasilni, da imajo avtoriteto tudi nad učitelji, ne obratno, a da jim po zakonu ne morejo nič in se je pač lažje sprenevedat. Kot da sem izvedela kaj novega. Pa še to je bilo ob kozarčku rujnega, na obletnici. Zdaj bi gotovo to zanikal. petkica

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

22. okt 2007 23:23

Aja, Cila, ne vem če je možno prestavljat tuje otroke v paralelko brez njihovega privoljenja. Svojega otroka že lahko daš drugam, če pa drugi noče, je pa mali na istem. petkica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. okt 2007 23:50

Pri nas so sklicali sestanek vseh prizadetih - otrok in staršev, jih prepričali in šlo je. Cila

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

23. okt 2007 7:00

še ena iz prakse, k sreči ne z lastnimi izkušnjami, saj sta se sinova znala ubranit takšnih in drugačnih pritiskov. V kolikor se dogajajo take stvari, je potrebno takoj obvestiti vse pristojne na šoli. V kolikor pride še do, bok ne daj, poškodb, je šola dolžna obvestiti tudi policijo. Saj ni veliko koristi, a nekateri otroci le policijo gledajo kot na avtoriteto. In k sreči se potem zadeva velikokrat umiri. Policija obvesti tudi socialno službo, ki potem dela z družino. Lahko pa policijo obvestiš tudi sama. na vsaki policijski upravi so kriminalisti, ki so usposobljeni za delo z otroki. Tina

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

23. okt 2007 8:51

korošica, z vsemi razpoložljivimi sredstvi sem mislila na to, da uporabiš vse kar se da uporabiti v takšnem primeru. Stopi do razredničarke, pojdi do ravnatelja/ice, pogovori se še z drugimi starši, če ima še kdo podobnee ali celo enake težave s tema fantoma, ki ustrahujeta tvojega drugošolčka. Če bo potrebno kontaktiraj tudi njune starše. Predvsem pa naj ti ne bo nič nerodno, saj se vendar gre za tvojega otroka. Le pogumno. Držim pesti blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti