Palačinke kot priloga

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 15. jul 2002 14:09 | ogledi: 5.294 | odgovori: 4

ZDRAVO!

Zadnjič smo bili na nekem kosilu in kot prilogo smo dobili postrežene palačinke. Bile so narezane ter kuhane v prtiču. Od glavnega kuharja sem tudi uspela izvedeti, da je obvezen dodatek sneg, da je zadeva bolj mehka. Ali kdo pozna recept?

Lep dan vsem obiskovalcem!

Tina

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

19. jul 2002 11:23

Moja mama jo pripravi takole : 20 do 25 palačin narežeš na cca. 2 cm debele trakove. 3-4 jajc ločiš, stepeš sneg , rumenjaku dodaš 15 dag masla, sol, poper in penasto zmešaš dodaš h palačinkam dobro premešaš in previdno umešaš še sneg, to maso zviješ na pomokano alufolijo ali tanko k. krpo in zviješ v klobaso. Kuhaš v slanem kropu 25 - 30 minut. Nareži na 1.5 cm debele rezine. Hladne lahko popečeš na maslu. Zraven postrežeš pečenko s omako ali zrezke, ali za zelenjavni golaž. Največ dela je s peko palačink, lahko si narediš na zalogo tako, da neskuhano klobaso zmrzneš in jo zmrznjeno skuhaš v kropu. Upam, da sem ti odgovorila, če želiš ti drugič napišem drugo verzijo te Diplomatske rolade. Barbara Cuzak

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

19. jul 2002 13:14

Hvala, bom poskusila v nedeljo. Če to ni to, kar imam v mislih, te bom prosila še za drugo verzijo. Lep dan. Tina

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

1. avg 2002 13:09

Poskusila sem to rolado. Je zelo okusna. Količinsko pa je recept očitno za 8 ljudi. Bi te prosila, Barbara, še za drugo varianto, ker v kuharskih knjigah tega ne najdem. Lep pozdrav. Damjana

ninica  

član od: 5.8.2002

sporočila: 4

6. avg 2002 9:25

EJ A KDO VE KAKO SE NAREDI DIPLOMATSKA OMLETA K ME FUUUUL ZANIMA NINICA ulen katarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti