Vaje za hrbet

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

19. okt 2007 11:10

Joga bi bila kr uredu. panaja

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

19. okt 2007 11:18

Obstaja knjiga Bolečine v križu in išjas, kjer so prikazane tudi vaje za križ in hrbtenico. reza

angro  

član od: 30.3.2005

sporočila: 20

19. okt 2007 13:15

Obstaja pa tudi knjiga OZDRAVIMO BOLECINE HRBTA, Povezava uma in telesa, avtor Dr. John E. Sarno. Gre za teorijo, da so bolecine v hrbtu vecinoma obrambni mehanizem telesa oz. podzavesti zaradi drugih tezav, s katerimi se spopadamo. Ker se je lazje ukvarjati s hrbtenico kot s podzavestjo, in ker ob tem dobivamo vec simpatij in podpore ljudi okrog sebe. Tradicionalna medicina seveda pri vsakem hitro najde take ali drugacne nepravilnosti v hrbtenici, ne pojasni pa, zakaj imajo nekateri z istimi znacilnostmi hrbtenice strasne tezave, nekateri pa popolnoma nobenih. Ne zagotavljam, da je to vse res in da vse to drzi. Ampak meni je kiropraktik rekel: "Razmislite, kaj vam zeli vasa hrbtenica povedati. Vzemite si cas zase in se posvetite samo temu, da se boste pocutili bolje." V to sem bila koncno dobesedno primorana, saj nisem mogla sesti ne v avto ne za mizo ne oblacit se nisem mogla sama. Ugotovila sem, da mi sprehodi zelo koristijo in ceprav sem tedne hodila cisto skrivincena, sem prav cutila, da mi je bilo z vsakim korakom bolje. Za 2km sem porabila 1h. Bil je moj kiropraktik tudi zelo proti, da bi jemala kakrsnakoli zdravila, ces da potem ne bom vedela, kaj mi koristi in kaj skodi.Ze ko mi je bilo bolje, mi je prisla v roke tale knjiga, ki me moti zaradi slabega prevoda ze tako zoprnega stila ameriskih samoprirocnikov. Ampak bistvo njenega sporocila se mi je zdelo zanimivo in relevantno. KetyP, iz tvojega maila me je takoj zbodlo, kako imas natrpan urnik, studij redna sluzba, dva zbora... Morda moras malo izpreci. Nekateri zmorejo biti v stalnem pogonu, nekateri pa ne. Domisljati si, da nimamo izbire, je napacno. Nihce ni nenadomestljiv, kakor nam dokazuje smrt posameznikov, zxaradi katerih se svet ne ustavi. LP

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. okt 2007 13:44

Nisem prebrala vsega. Moja sestra tudi nekaj časa ni mogla nič, potem pa je spala na tleh in bila po tednu, dveh že vredu. marelica

Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 19. okt 2007 13:45:14

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

19. okt 2007 14:01

Toplo priporočam terapevtsko žogo za vaje in za sedenje. Dobijo se v Sanolaborju in še kje. Zraven se napisane tudi vaje. zvezdica55

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

19. okt 2007 14:51

Vsekakor pilates. Lp Dolores

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

19. okt 2007 15:01

mene tudi vsake toliko zvije, kdaj mi je prav slabo, takrat se vležem na posteljo ali na tla, se pretegnem in pol zvijem v pozicijo mačka (pokrčim kolena in jih objamem ležeč na hrbtu, stvar pomaga). zdravnica mi je rekla, da najbolj pomaga plavanje. Moja mama, hodi v studijo Maja v Kopru na neko telovadbo za hrbtenico in sem jo en dan videla, kako je delala vaje, sem probala in se faj pretegneš. sicer, pa bo najbolje vprašati zdravnika. meni je sicer rekla, da je normalno, da je hrbtenica v današnjem cajtu, po letih šolanja in sedenja malce zvita. mene najbolj boli v križu in pod lopaticami, pa vozlov mam ful, pred leti pa me je dajala mlečna kislina-mišice in mi je teta, ki je zdravnica rekla, da plavanje najbolj pomaga. če od mame dobim kake vaje, pošljem. krokodilček

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. okt 2007 19:14

Jaz sem podobnih let in sem se odločila za masaže. pa mi pomaga. Grem enkrat tedensko in se boljše počutim. Vaje so pa seveda nuja. Sonja

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

19. okt 2007 21:37

Pa si poskusila delat tiste vaje ki so opisane na tistem A4 listku ali si se apriori odločila da niso nič vredne? božena

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

19. okt 2007 22:19

Delam tiste vaje in nisem rekla, da niso nič vredne, ampak se mi pa zdi tistih 5 vaj nekako premalo za eno "okrepitveno" vadbo. So že v redu, da se zjutraj normalno vstane in vsaj približno začne dan, rada bi samo kakšen nasvet več. Sem pa že od lanske jeseni tudi sama delala pilates vaje (recimo 3-4krat tedensko po najmanj pol ure) in se mi ravno zato zdi čudno, da imam zdaj takšno težavo. Nekaj stabilnosti bi pa takšna vadba morala pustiti, se mi zdi. Kaj pa eliptik? A obremenjuje hrbtenico ali ne? Drža na sobnem kolesu se mi zdi zelo prisilna in "nenaravna" za hrbtenico... Hvala vsem za vaša mnenja in izkušnje! KetyP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti