Istospolnim partnerjem bi morali / ne bi smeli dovoliti posvojitve otrok

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

18. okt 2007 21:32

mmiikkii, iskrene čestitke in veliiiko veselja z vajinim sinčkom petkica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. okt 2007 21:36

Čestitke tudi od mene, lepo se crkljajte in radi se imejte.

jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

18. okt 2007 22:23

Iskrene čestitke in imejte se radi, saj to največ šteje. Če pa je narava poskrbela za istospolno usmerjenost pa bog pomagaj. Glavno, da je razumevanje in ljubezen. Na mnenja ljudi pa se jaz sploh ne bi ozirala. LP! fakin712

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

18. okt 2007 22:54

Tudi jaz se pridružujem s svojim mnenjem,ni važen spol ,istospolnost, važna je,najvažnejša je ljubezen do otrok.Mislim ,da je bolše da za otroka skrbita istospolna partnerja z ljubeznijo ,kot pa da je nezaželjen otrok v breme staršev,ki zanj ne moreta ali nočeta skrbeti.Ali pa da smetarji najdejo mrtvega novorojenčka v smeteh, kar pa mislim da res ni človeško in jaz obsojam prav to ,ne pa ljudi ,ki živijo skupaj in se imajo radi ,pa še za kakšnega zavrženega otroka bi skrbeli.Sama imam ljubečega moža in dva že skoraj odrasla otroka,vendar ne obsojam ljudi ,ki so po naših merilih "narobe usmerjeni",pa niso, prav enaki so kot jaz,ti, mi vsi! lep pozdrav in veliko medsebojne ljubezni želim vsem na kulinariki marjeta10

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

18. okt 2007 22:58

Istospolna usmerjenost v naravi je zelo pogosta, ne boste verjeli. Moj pogled. Istospolno usmerjeni so odraščali po vsej verjetnosti v klasični družini (mama in oče), pa se je odvilo tako kot se je. Pa se vseeno ljudje bojijo, kaj pa bo, če bo otrok odraščal v istospolno usmerjeni družini. Zakaj toliko prahu in diskriminacije. Vsi smo ljudje. Eni so takšni, eni drugačni. In meni se zdi uredu, da nismo vsi enaki. Enake pravice za vse ljudi.. LP juhica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. okt 2007 23:29

Sem za, sicer sem utemeljila že v prejšnji temi, tu se podpišem tudi pod mamamio, da mi v te male glavice tupimo predsodke. Če jih mi ne, se malim ne zdi to nič narobe... Jade, hehe, veš, da jaz moje tudi nisem nič vprašala, a sva ji všeč ali ne. Očitno ima več otrok to smolo, hehe:) Saj ko ji ne bova, se bo pa odselila, hehe, ko bo dovolj velika za to;) mmiikkii, čestitke! Štručke so najboljše! Jaz mam še kake 10 minut, predno bo hotela spet jest:) Kaj dopust za bolno partnerico pa lahko vzameš? ker to bi potem lahko tako izvedla - ona rabi oskrbo, zato zanjo dobiš dopust. Če ne moreš zato vzet, si pa najdi kakega fajn zdravnika, ki bo razumel situacijo in ti dal bolniško zaradi stresa, mi je enkrat ena doktorca razlagala, da na ta način rešuje take probleme... Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 18. okt 2007 23:32:18

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. okt 2007 23:34

PS: Ronja, joj maš lepo ime!:) Veri

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

19. okt 2007 8:14

Hvala vsem za čestitke:)

 Veri, ne, ne morem vzeti bolniške za bolno partnerko. Uradno sploh nič ne morem. No, saj takrat sem bila doma, sem pač koristila svoj dopust, ki mi pripada. Lahko bi se registrirali uradno kot par, vendar zakon, ki je trenutno v veljavi, nama nič ne koristi, kar se teh zadev tiče. V določenih členih celo diskriminira.

Glede zdravnika....ne zelim izkoriščati takšnih stvari. Pa tudi, težko bi se izgovorila na stres v službi. Ja, je veliko dela, vendar delam tisto, kar sem si vedno želela. Ob smrti svoje mame sem prejela sporočilo: Jutri bo sonce znova sijalo! Vedno, kadar sem žalostna zaradi teh stvari, se spomnim tega stavka, pa mi je lažje. Ko pa vidim očke mojega princa, sem itak v devetih nebesih (okice ima pa čisto po meni).

 

m.m.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. okt 2007 10:24

juhica101 je napisal/a:
Istospolna usmerjenost v naravi je zelo pogosta, ne boste verjeli. juhica

Res je, ampak narave ne bi preveč preslikavala na ljudi. V naravi je marsikaj, kar se nam ljudem, ki smo prevzeli nek višji način medsebojnih odnosov upira, pa če se osredotočim na dva najbolj izstopajoča: marsikateri živalski samec nemudoma požre svoje mladiče, če le pride do njih ...  Kukavica odlaga lastna jajčeca v tuja gnezda ... A dovolj o tem.

Nisem navdušena, da bi iz  prispevkov za zdravstveno varstvo plačevali zdravim  istospolnim partnerjem umetne oploditve in na ta račun še zmanjševali sredstva, potrebna za zdravljenje bolnih. Nimam pa nič proti, če to storijo na lastne stroške ali če posvojijo otroka. Le da bi bilo v primeru posvojitve najprej treba istospolno zvezo zakonsko dovolj trdno urediti, da bi bila otroku zagotovljena čimvečja pravna varnost.

Glede odnosov v družini pa menim, da tudi v istospolni skupnosti obstaja nevarnost alkoholizma, mamil, slabih odnosov in zanemarjanja otrok. Določen odstotek ljudi je pač nagnjen k temu, ne glede na spolno usmerjenost.

Cila

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

19. okt 2007 11:19

Jaz se ne strinjam s tem, da bi homoseksualci lahko posvojili otroke. Glede umetnih oploditev pa se strinjam s Cilo. Menim da taka zveza ni primerna za vzgojo otroka, saj otrok potrebuje mamo in očeta in ne dve mami ali dva očeta. Preveč heteroseksualnih parov čaka na posvojitev in na umetno oploditev, da bi ta privilegij lahko pripadel homoseksualcem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti