Trajna

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

tema odprta - 17. okt 2007 18:15 | ogledi: 7.798 | odgovori: 22

Hej punce!

Vidim da se spoznate na vse... tako da še jaz postavljam eno "neumesno" vprašanje.

Imam ravne lase in si že od nekdaj moooočno želim kodre...hmmmm če ima katera kakšen nasvet glede trajnega kodranja las... a to zelo poškoduje lase???

Ali obstaja več vrst trajne? Je možno, da ti naredijo tiste velike kodre ali samo "minival"

Res si želim kodrčkov, samo si kar ne upam k frizerju, tako da PROSIM za pomoč!!!

mala zelena

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

17. okt 2007 19:38

A je trajna sploh še moderna ? Hecam se...no kolikor vem naredijo velike kodre, tudi minival, čeprav kaj se sedaj nosi je vprašanje. Najbolje, da se odpraviš h kakšni dobri frizerki, ki ti bo najbolje svetovala kaj lahko naredi glede na tvojo vrsto las in seveda tvoje želje. Če bi tako škodovalo lasem, potem ne bi ženske to "nosile" že leta in leta...vsaj jaz tako mislim. Jaz osebno sem imela minival samo enkrat, pa še to samo iz razloga, ker so se mi lasje zelo mastili in to mi je malo osušilo lase, to je pa tudi vse. Če pa ne upaš k frizerju, pa kupi figaro ali kak drug kodralnik las. Pa srečno ! patty

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. okt 2007 19:39

Ej, deklica, kako pa si boš naredila trajno brez frizerja? Pa frizer ti danes naredi vse, velike, srednje, majhne kodre, bolj in manj trajne, spiralaste in še kakšne...

Kar pogumno k prvemu fizerju, ti bodo že pomagali. Je pa tako, da so danes preparati veliko bolj prijzani lasem, kot so bili včasih, toda frizerja vseeno vprašaj, ali je trajna primerna za tvoje lase.

Doma sama ne moreš kaj prida narediti, razen da si lase skodraš z navijalkami. Morda pa poskusiš, da vidiš, kako ti bo stalo, pa se potem odločiš za frizerja?

Pa zakaj si ne upaš k frizerju? Tam so zato, da ti svetujejo in pomagajo, nič drugega ti ne bodo naredili, brez skrbi. Samo hrabro. Mamamia

mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. okt 2007 19:44

sicer je pa Desa Muck enkrat rekla, da nima "trajne", ampak "začasno". Trajno namreč počasi (ali pa hitro, odvisno od rasti las) lasje prerastejo, oz. se jo izstriže z rednim striženjem. Sem pa tudi jaz začudena, da imajo ženske še željo po teh rečeh. Lisa

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

17. okt 2007 20:02

Desa je pa zgruntala! Trajno sem imela dokler je bila moderna na dolge lase. Sem si kar fajn uničla lase posebno pri nepravi kombinaciji pramena + trajna. Potrebno je znati kodre oblikovati z raznimi vodkami in stiskanje las v dlaneh. Saj kodri lahko postanejo navadna slamca. Potrebovala bi ob sebi izkušeno prijateljico, da te nauči veščin, sicer boš nezadovoljna. ham-njam

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

17. okt 2007 20:24

ojej, ce se jaz spomnim na zacetek srednej sole, ko smo punce hodile naokoli ko ovce skravzlane. Kolk enga smeha, ko pogledam slike za nazaj. Hcera ne more verjet. Trajna, kavbojke na korencek, balonar, pa količke- cevlji, ce se jih se spomnite.Ampak takrat je bilo to moderno. Danes si ne bi dala trajne, ga ni denarja. Pomoje sploh ni moderna. Pa se tolk drugih frizur se da narest. Tud sama imam kratke in ravne lase, pa sem vedno tako postrizena, da dam nanje mal zeleja, jih razmecem po glavi in to je to. Je pa lepo za videt, ce ima zenska dolge lase, pa velike kodre. Ampak samo tiste kratkotrajne, ko si umijes lase, da jih ni vec. vida70

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. okt 2007 21:06

He, he... Imam trenutno sredje dolge lase. Debele in goste. Pobarvana z dvema barvama, prameni... Sem končno prišla na neko umirjeno blond barvo. Pa si VSAKIč, AMPAK vsakič lase sučim s krtačo in fenom. Moji lasje so sicer lepi in zdravi, ampak naravno sušeni zgledajo kot en krep. So nekako čudno skodrani; skartka za nikamor! S čimer se strinja tudi frizerka. Pol si jih pa feniram, kar traja okrog 40 min, dam gor navijalke, tiste velike, grem spat z njimi... (pranje las in fen frizura doma me stane eno uro časa). Zjutraj lepi, veliki kodri držijo le do poldneva, ker jih teža las potegne dol in uniči. Jaz pa še kar vztrajam...

Na trajno tudi pomislim ne... Imam pa rada, zelo rada urejene lase in sem samo za vikend kdaj s čopom ali spetimi lasmi. Če so lase tip top lahko dam samo malo maskare na trepalnice in grem ven. Sicer je make-up tudi vedno na mestu. Sem ravno zadnjič razmišljala, v 7 letih še nisem zaspala v službo, v 7 letih me še nihče ni videl brez make-upa in frizure... Sej vem, sem mal hecna...

lidka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. okt 2007 21:29

Jaz sem imela trajno 15 let na dolge lase. Dajala sem si jo na 2 leti, ker mi je dolgo držala pa še lasje mi ne rastejo pretirano hitro. Kakšnih 10 let sem imela še par pramenov - blond po vrhu glave, sicer trajna tudi posvetli lase. Lase nimam pretirano uničenih, sem pa uporabljala veliko mask in olja in raznoraznih zadev za "nahraniti" las, ker mi jih je trajna izsušila. Moram priznati, da sem bila zelo zadovoljna s kodri, sem imela pa tiste malo večje kodre, ne pudl stil. Dolžina las je bila do sredine hrbta in izgledalo je lepo. Sedaj po 3 porodu pa sem se kar veliko ostrigla - 20 cm sigurno, če ne več in večina trajne je šla stran, glede na to, da sem si jo nazadnje dala 2,5 leti nazaj. Dolgih las sem se kar malo naveličala, ker jih moram imeti zaradi otrok spete, sploh, ker imamo dojenčka. Imam pa še vedno malo čez ramena.

Prej sem imela čisto ravne lase in sem si seveda želela kodraste. Sedaj, ko hočem imeti ravnepa so se mi začeli sami naravno kodrati. Ampak čisto malo, ravno toliko, da ni lepo. Eh pa kaj čem, če grem kam si jih speglam, doma imam itak spete, ker me motijo, pa tudi v službi imam spete, ker me motijo pri delu. se pa sedaj veliko hitreje uredim kot prej. prej sem imela procedure z močenjem las, pa sušenjem z difuzorjem, pa pena gor in mečkanje z rokami in ne preveč pihanja s fenom, da kodri ostanejo skupaj, pa ne semš si jih česat z glavnikom, ker si potem kot Tofsi, češeš si jih s prsti... V glavnem naveličala sem se toliko ukvarjati s frizuro, čeprav priznam mi je bila zelo všeč. sedaj sem se pač odločila, da bom imela ravne lase, bomo videli kaj si bom zaželela čez 15 let.

Res pa ne bi las zaupala katerikoli frizerki, sem od malega hodila v salon k teti, se še spomnim, kos sem bila mala mi je morala dati par blazin pod rit, da me je sploh lahko strigla...

jade

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

17. okt 2007 23:43

hvala vsem za odgovore ...ja če je moderno al ne-ne vem, vem samo, da bi jaz mela... glede navijalk pa samo tole.... sem probala že vse vrste viklerjev, spala z njimi... pa tudi razne drage lake in utrjevalce, ampak vse zaman...po 5 min mi kravželčki vedno padejo dol, pa čist mehke in tanke lase mam, tako da mi ni čist jasno zakaj. jade hvala za razlago :) aja k frizerju se pa ne upam glih zato da ne bi bla topsi!!! mala zelena

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

18. okt 2007 7:09

Mala zelena, če si res želiš trajno, kar pogumno k frizerju! Sedanji preparati so take vrste, da ti ne uničijo pretirano las. Če jih zravne še neguješ z maskami za lase res ni strahu! Reci frizerki, da si želiš kodre in napelji na nekaj kar bi dlje zdržalo,naj ti svetuje kaj bi to bilo in na koncu prideta obe na trajno. Res, le zakaj ne? Jaz sem jo tudi nosila leta in leta in neke hude sile ni bilo, mislim škode, ampak takrat so bili preparati res agresivni!

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

18. okt 2007 7:33

Kaj pa vem...tudi jaz sem si silno želela skodranih las, pa mi je moja frizerka, ki je tudi moja prijateljica, močno odsvetovala, ker ti uniči lase, je absolutno iz mode (citiram: Nihče nima več trajne razen starejših dam, pa še to samo na kratke lase), poleg tega pa mi je povedala, da ni preparata, ki bi mi naredil velike in lepe kodre, ki hkrati zgledajo naravno, in da bom kot pudelj. Mi je rekla, da naj si jih raje nekaj časa navijam zvečer (obstajajo take zelo mehke navijalke, s katerimi lahko spiš), da mi bo lepše stalo ali pa naj si na pol mokre in prepojene s peno zavijem in pol spnem (metuljček) ter pustim nekaj ur. No za navijanje sem prelena, spenjanje pa pomaga-mi zelo lepo skodra spodnje dele las. En dan grem v službo z metuljčkom, drug dan pa so skodrani. anajana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti