Valjanje testa za piškote

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

10. okt 2007 21:41

Najlepša hvala! Z malo truda si bom to "naredila" kar doma. Sedaj bo lažje, ker vsaj vem kako to zgleda in "deluje". londonska rezina

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

11. okt 2007 6:50

Šablone pri Goljatu so res super. Sama sem prosila enega tišlerja, da mi naredi tak okvir, pa smo se potem raje odločili kar za dve deščici. Se laže pospravi, postaviš tako široko kot rabiš, zgoraj in spodaj pa tako nič ne rabiš. Debelina je 4mm. Lahko bi se pa kupili recimo tudi dve ravnili. Včasih vem da so bila taka lesena 30 cm dolga, debelina pa mislim da je bila tudi prava. Verjeto se še dobijo, saj plastična so po moje malo tanka. Nena Sporočilo je spremenil(a) nb dne 11. okt 2007 07:22:51

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. okt 2007 7:44

Po moje sto tudi različnih debeljin, ti okvirji, ne vem? Mene vedno jezi, ko valjam testo za piškote, ker je full dela s tem...

Jaz sem zdanje čase obupala, ker pečem piškote kar naprej. (otrok je alergik!), pa sem delala kar bunkice za vse piškote. Tko da so bili vsi enakih oblik, pa recimo: medenjaki, makovi z limonino lupinico, orehovi, čokoladni, smetanovi...

Včeraj sem pa kupila marmelado, ker se bom spravila lincerje delat, me je že zdaj groza...

 

Nb, kako prisiliš tisti deščici, da stojita pri miru?

Jerneja, to, kar si kupila ti, je super nadomestek za okvir!!! Kakšen imaš pa premer valjarja? Da vidim, če bi šlo na mojega, ga imam od TW, ki pa je tudi z vašega konca... A so kaj raztegljive, da jih daš lepo gor???

lidka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

11. okt 2007 7:50

Naj me vrag, ampak jaz nimam poima o čem govorite. Imate kakšno slikico?

 

Pozdravček!

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

11. okt 2007 8:07

No, jaz si pomagam kar s dolgimi pletikami. Najprej testo malo povaljam, dam ob robova pletilki in valjam po njih, tako, da je testo vse enakomerno. Če piškotke lepim, uporabim tanjše, če so enojni debelejše. To je vsa umetnost, in večinoma jih imamo doma.

Se pa v Avstriji  in Nemčiji dobi valjar, kjer si lahko nastaviš debelino valjanja. Moja soseda ga ima in je 

kobra 1

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. okt 2007 8:16

Tole Dragička iz zgornjega linka.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. okt 2007 8:27

Joj Jerneja čist nas boš zastrupila s tole tvojo spletno stranjo. Škoda, da pri nas nimajo kaj takega. jade

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. okt 2007 9:22

Pred časom sem iskala posebni valjar, za katerega je bilo rečeno, da se dobi v Avstriji in ima menda take nastavke. Iskanje skupine mojih prijateljic, ki so prečesale dunajske trgovine, je bilo tarat neuspešno.

Ravnila so pretanka, ker sem to idejo že imela.

Najbrž je v Sloveniji kak proizvajalec gumijastih izdelkov, ki bi kot kak stranski produkt lahko imel take gumijaste zadeve. Mislim, da bi morala biti kaka mehka plastika.

Tudi mene jezi, da so keksi različne debeline in imajo potem različno barvo, no ja, eni so tudi zažgani, drugi pa še skoraj surovi.

Ker nsa je precej, bo najbrž kdo našel kakega proizvajalca, ki ima lahko to izdela.

 

Malo je zoprno, ker so valjarji tako različni.  

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti