Recepti - ponavljanje - kvaliteta

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

2. okt 2007 11:05

mene veseli da imamo kulinariko, ker vem da bom tukaj našla recept za vse če ne pa vprašaš na forumu. zdaj me ni več strah iti kuhat ker tukaj najdem navodila. ne bom hodila drugam, preklapljala na druge programe, je tu vredu. nektarina

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. okt 2007 11:14

 mamamia, se strinjam. Imam shranjenih kar nekaj zelo starih receptov, ki sem jih dedovala in zapisovala še kot dekle, a povsem pod drugimi imeni kot jih najdem tukaj. Primer: Mađarice imam že kake trideset let napisane v receptu pod Plošče (zakaj? bog si ga vedi !) Šele trukaj sem ugotovila, da je to eno in isto. Še kar nekaj je takih in verjetno se to dogaja vsem. Potem pa si zamislite, če si podoben oz. taisti recept pod drugim imenom spregledal in objavil svojega Iz istega naslova tudi jaz ne prispevam recptov, da ne bo preveč nepotrebnih komentarjev, jeze, zgražanja ....... Že zaradi žolčne razprave o slovnici, se jih kar nekaj ne oglaša več, vendar to nekaterih ne moti "kaj ne?"

Tako kratko je življenje in tako ranljivi smo. Raje si napišimo kaj lepega in vspodbudnega, tisto kar nas moti  preskočimo ali konkretno predlagajmo kako stvar urediti. Seveda  ima  lahko kritika pozitiven uspeh in je zaželjena kadar se iz tega kaj naučimo, sam povedati je treba na pravi način.

Besede namreč velikokrat bolijo veliko bolj kot vsak udarec in nekomu lahko z negativnim odnosom vzamemo še tisto malo samozavesti kot jo ima.

Lepo se imejte in kaj sladkega pojejte .... mogoče bo potem svet malo lepši

kobra 1

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

2. okt 2007 11:23

ddarinka meni se zdi zelo žaljivo in zaničljivo,da med oklepaji navajaš recept baklava kot neko "cvetko" med recepti.Jaz ga nisem probala in ko mi bo na krožniku nastala ena velika packarija sem bom vprašala ali sem jaz naredila kaj narobej ali pa je recept res slab.Mislim,da se senka ne bo več veliko javljala sem gor in prispevala recepte. Odkar pečem po receptih od tukaj se mi malo reči ponesreči,vsako nedeljo imamo na mizi drugo torto...kar naj se recepti ponavljajo oz so si podobni -mene ne moti. Opažam pa,da določeni avtorji receptov so tukaj zelo cenjeni.....in se kar vzdihuje kako imajo vse dobro,pa še probali nismo....dajmo možnost in spoštovanje še ostalim ,ki lahko vihtijo kuhalnico šele prvi mesec in malo mešajo....vlečeno testo,listnato,skuta,kajmak.... kuharca37

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

2. okt 2007 11:46

Pozdravljene! Sem med novejšimi članicami foruma, čeprav sem že prej velikokrat brskala po kulinariki. In prav to se mi zdi super, ker sem mlada kuharica, da je več različnih receptov, čeprav z istim imenom, ker se lahko potem po svoje odločim, kateri izmed teh mi je najbolj všeč oz. je najenostavnejši, kadar nimam veliko časa za kuhanje. Marsikateri izmed enakih receptov vsebuje kakšno stvar, ki jo npr. zaradi 8 mesečne hčerice ne smem uporabiti zraven, drugi pa ima primerne sestavine. Včasih pač ni časa za improviziranje... Vem pa, da sem tudi že jaz dala zraven recept npr. za "boranjo", čeprav je tak recept že v bazi menda 2x ali 3x... Ampak jaz naredim tako, nekdo drug pa drugače. In mislim, da je ta forum namenjen temu, da vsak lahko odpošlje svoj recept, čeprav je le spremenjena različica. Nekomu bo morda bolj ugajal. Takšno je samo moje mnenje in se mi je zdelo prav, da ga izrazim. LP;) a1

Dawn  

član od: 20.9.2005

sporočila: 31

3. okt 2007 16:45

Se popolnoma strinjam z mamamio. lp, Dawn

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

3. okt 2007 22:22

Joj, res nisem mislila nikogar žalit! Senkin recept je morda odlična sladica, vendar pa ni baklava, zato sem tudi postavila vprašanje o tem, kaj pomeni strokovni pregled. Recept za neko jed bi po mojem mnenju, kljub ducatom različic, moral imeti neko zvezo z imenom pod katerim je ta jed znana. Morda ravno zaradi mladih kuharic, ki se še učijo. Ne vem, kako bi sprejeli ričet, ki bi ga kuhali iz ajdove ali prosene kaše ali riža, vanj pa bi namesto prašiča stopil piščanec. Bi to še bil ričet? Lep pozdrav in iskreno opravičilo senki, če se je zaradi mojega pisanja počutila užaljeno. ddarinka Sporočilo je spremenil(a) ddarinka dne 03. okt 2007 22:27:30

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

3. okt 2007 22:47

Mene sicer, tovrstvo ponavljanje receptov ne poti, saj sem tukaj kar ažurna in vsaj 10X na dan pridem pogledat, kaj je kej novga. Kar me zanima preber, kar me ne pa spregledam in se tako zadovoljim :) Me je pa pred časom(januarja 2007)zmotilo, da mi Jernej ni hotel objaviti recepta za medenjake - razlog naj bi bil da je recept že v bazi. Seveda sm preverila in takega recepta ni bilo. Bili so podobni. Pa sm si rekla uredu, ni panike. Zakaj bi delala problem za en recept. In pred časom vidim da je objavljen recept http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9545 datum 11.1.2007 ki je kar preveč podoben mojemu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5776 datum 27.11.2005 Seveda sta si recepta po naslovu - imenu različna, po sestavinah pa ne. Pa nism šla tečnart niti jerneju niti avtorju - zakaj ni prej preverila ali kaj podobnega že obstaja. Raje šas porabimo za kaj drugega :) Npr. probamo kaj novega spečt :) lp p.s.Jernej, prosim, ne razumi tega narobe, samo primer sem navedla. Pitončica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

3. okt 2007 22:49

Pitončica: Nič ne zamerim, mi je žal da je do tega prišlo. Razlog je pa preprost. Enkrat smo opazili, da je podoben recept že objavljen, drugič pa ne Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. okt 2007 23:46

Meni se zdi pa prav v tem čar kulinarike, da je objavljenih več podobnih receptov oz. variant jedi. Kaka nova ideja gotovo nikoli ne škodi. Pregledati deset možnih variant pa tudi ni pretežko. Vsaj vidiš, katere sestavine se ponavljajo (in so torej nujna osnova) in pri katerih lahko spustiš domišljijo z vajeti...

Tako sem lani študirala prav medenjake. Gotovo je v bazi vsaj 10 receptov, pri meni je pa nastal še enajsti. Kateri bi bil torej tisti pravi, ki bo smel biti objavljen na kulinariki?

Nasja

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

3. okt 2007 23:52

Opažam pa,da določeni avtorji receptov so tukaj zelo cenjeni.....in se kar vzdihuje kako imajo vse dobro,pa še probali nismo.... Se strinjam s kuharco Kristina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti