| nasha je napisal/a: |
| Rimljanka zakaj ne priporočaš smreke za pokrivanje, zelišč? nasha |
Zelišča
No to sem imela tudi sama v mislih, pa se mi ni zdelo smiselno, verjetnost da preveč okisa zemljo v koritu z začimbami je verjetno večja kot npr. na vrtu, kjer je več površine.
nasha
Če imate začimbnice v koritih ali loncih in jih mislite prezimiti zunaj, zgornji del prekrijte z zimskim vrteksom, ko bo začelo zmrzovati. Korita pa obložite s stiroporom oziroma v trgovski centrih se da kupiti podobno zaščito iz jute- je sicer malo dražje. Pozimi pa na vrteks dajte sneg ali zalijte. Lončnice, ki jih prezimujete na prostem, pač najbolj ogroža suša in zmrzovanje koreninskega dela, ki je v plastičnih lončkih bolj izpostavljen kot pa, če so rastline posajene v zemljo.
lp
juhica
Cila, hvala za info. Oče je spomladi v vrtnariji pač kupil eno baziliko, kako se ji reče pa nima pojma..... no, drugega tudi nisem pričakovala.....
zato je pa fino, da imam vas na kulinariki.
Juhica 101, tudi jaz sem razmišljala, da bi pokrila z zimskim vrteksom. Ali obstaja bojazen, da bi mi zmrznila v koritu s stojalom. Ali je bolje, da ga imam pod streho in ga samo občasno zalijem ali ga pustim na prostem? In kdaj spomladi pa bi bilo dobro posejati majaron?
LP
Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 30. sep 2007 12:17:11
Cila, grška bazilika je tista, ki ima ZELO drobne listke, grm, ki ga oblikuje, je okorgel, zelo gost.

bazilika Katjuškinega očeta po opisu ni takšna.
Njegova bazilika bolj ustreza takšni (vsaj po opisu):

Glede na brezštevilno število sort, prave po opisu ne bo mogoče določiti.
Prav imaš, očetova bazilika je nekaj takšnega, kot kaže spodnja slika, kako se pa tej reče?
LP
katjushka
Zanima me katere vse sveže začimbe se, da dobiti.
In ali se posadijo v vrt ali so lahko v lončku in jih imaš na balkonu ali v stanovanju.
in kako jih je potrebno zalivati in koliko zaliti veliko ali malo.
Hvala za vse odgovoro.
kf
Bazilika, rožmarin, timjan, majaron, luštrek, drobnjak, koriander, lovor, sivka, peteršilj, koprc, žajbelj, limonska trava, itd. Praktično vse. Bolje bo, če jih imaš na balkonu, meni v stanovanju ne uspevajo najbolje. V vrtu pa se seveda najlepše razbohotijo. Zalivanje pa po občutku.
fresh
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
