Kosilo za otroke, ki ne kosilajo...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. sep 2007 16:38

Dragička, ne le otroci, tudi starši se spreminjajo in s tem pogledi na to, kaj in kako naj bo v šoli. Kje so naši časi, bi lahko rekli, kaj praviš?

Jaz še vedno pravim: prvi pravi naslov je razredničarka in za njo ravnatelj, potem svet staršev. Pa saj zato ga imajo po šolah, da se tam rešujejo takšne zadeve. Ker tam se vedno soočita obe strani in vsaka zadeva ima dve plati. Le usta je treba odpreti - ko zaznamo problem, ga je treba reševat, ne odlašati!  Saj poznate tisto: kdor hoče kaj narediti, bo našel pot, kdor noče, bo našel izgovor! 

 

Verjamem, da bo blažkaa uspela v šoli, sploh če še kdo od staršev misli enako. Mamamia

mamamia

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

23. sep 2007 17:07

Verjamem, da bo blažkaa uspela v šoli, sploh če še kdo od staršev misli enako. Mamamia

mamamia[/citat] Tudi jaz mislim in upam, da bo tako in jo popolnoma razumem! Kristina

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

23. sep 2007 20:12

Pozdravljene! Da se kaj takega dogaja na šoli se tudi meni ne zdi prav. Čim prej se pogovorite z učiteljico glede tega problema ali pa se obrnite na ravnatelja oz. ravnateljico. Po mojem mnenju se to ne bi smelo dogajati. Sigurno je na šoli kak učitelj ki bi lahko popazil na te otroke, saj sami res ne smejo biti. Moj sin je letos 2. razred in že od 1. razreda kosila v šoli. Mislim da poje pač tako-tako. Želim vam da rešite problem in lep pozdrav! Kaj boste uredili nam pa le javite. Srečno! Metka korosica

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

23. sep 2007 21:52

Kar se dogoaja vašemu otročku je grozno. Vendar pa tamali ne pokažite, da vas vse to prizadene, ker se ji bo to vtisnilo za celo življenje, lastne izkušnje. Sem mislila, da smo najrevnejši na svetu in se počutila prav klavrno. Kasneje se je izkazalo, da problem le ni bil tako hud kot je zgledal. 

Po tem, ko ste napisali, da ste nezaposleni, vam verjamem, da je vsak izdatek, ki ga ne morete plačati, boli, sploh če je otrok v sredi. To da so otroci ločeni od tistih, ki kosijo je najbrž le en izmed ponesrečenih poskusov učiteljice, kako imeti vse "ovce na broju". 

Po odgovore pojdite v šolo, in kot je že Veri napisala, najbrž šolsko osebje strmi k tem, da so otroci vsak trenutek nadzorovani, posebej ti tamali. Je prevelika odgovornost (pa ne mislim le na gmotno), da se jim takrat kaj zgodi in nikjer učiteljic. Povprašajte v šoli, kako je s subvencionirano prehrano, mogoče se celo zmenite, da bi dekletce jedlo kosilo tiste dni, ko bo ostala v šoli z ostalimi otroci. In če vam ne bodo dali pravih odgovorov pa jih povprašajte, kam bi se lahko obrnii po pomoč, tudi če vam tega ponos ne dovoli. Mogoče boste pa prijetno presenečeni. Npr. v naši občini je kosilo subvencionirano in za primere, ko so finance problem, družinam ni treba plačati malic in kosil oziroma jih plačajo po zmerni ceni. Slednje vem, ker moj "tamal" vsako leto prinese vse mogoče vprašalnike in ponudbe, med njimi pa tudi vprašalnik o subvencionirani prehrani. 

Povem naj še, da je moj otrok kar zbirčen in bi najraje videl, če ne bi kosil v šoli, vendar mu to ne dopustim, ker mu doma ne morem nuditi kosila ob tej uri.  

 Upam, da ni vse tako črno kot vidite ta hip, vaši deklici pa želim prijetne šolske dni.  

mamka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. sep 2007 9:35

mamka, hihi, saj meni tudi mami ni mogla nudit kosila ob tej uri, ampak je vedela, da sem trma in bom pač jedla doma, v šoli pa ne, pa če bom uradno mela kosilo ali pa ne... pa nisem bila zbirčna, jedla sem vedno čisto vse, razen rdeče pese, ampak tista hrana je bila pa res obupna... No, če povem po pravici, je mami popustila potem, ko sem bila nekaj časa vpisana na kosilo in so nam enkrat ocvrli posebno salamo, ker je bila pač že za proč (beri: pokvarjena, da je bilo joj) in ker je bila že takoooo zelo pokvarjena, so jo ocvrli, verjetno, da bi pomorili vse bakterije... No, ni ratalo, 75% šole je bilo naslednjih par dni doma, ker smo se zastrupili, ostali smo se v šoli čisto zeleni pulili za wcje... no, po tistem je tudi moja mami sprevidela, da me mogoče nima smisla silit z "zdravim kosilom ob zdravi uri" in da si rajši vzamem s sabo kako res zdravo malco, za katero vsaj veš kaj je not in do kdaj ima rok trajanja;) in lepo počakam do pravega kosila doma ob 16-17 uri. Vse, ki se jim zdi to popolnoma neprimerno za otroka, pa vas pomirim: nikoli v življenju nisem imela težav s težo (če bi jedla dve kosili vsak dan bi jih pa mogoče imela), nikoli nisem imela kakih učnih težav, lahko sem se skoncentrirala in se še vedno lahko, tudi če sem bila kdaj malo lačna in sploh se mi to ni zdel nikoli ne vem kak problem. To, da se mi to ne zdi tak problem, mi je pa kasneje zelooooo pogosto prav prišlo. Človek bi rekel, da je to selekcijska prednost, če lahko potegneš takrat, ko nihče drug ne more več... Predno me kdo napade: ne rečem, da bom jaz tako delala pri svojem otroku/otrocih (upam, da jih bo več;), seveda bi si želela, da bi imeli krasno urejeno prehrano, zdravo in ob pravih urah, ampak vem pa, da jih ne bom silila v nezdrave stvari (in taka kosila, ki smo jih mi dobivali 100% niso bila zdrava) in da bom pretehtala manjše in večje zlo: včasih dosti pomeni tudi to, da se družina zbere ob kosilu, so skupaj in si kaj povejo, tvori se neka vez... To mamo pač v genih, že od pradavnine smo se zbirali ob hrani... In če vsi raztepeni jejo vsak po svoje 5 dni v tednu, lahko ta vez malo šapa... Seveda je to težje organizirat in se mora vsak malo prilagajat (recimo otroci počakat kako uro ali dve), ampak včasih vse tisto dodatno, kar dobiš ob kosilu doma in ni hrana, odtehta, vsaj meni se zdi... Poleg tega si nekak zaupam, da je bolj verjetno, da bi sama znala pripravit zelenjavo na tak način, da bi je moje dete vsaj nekaj res pojedlo - kot pa da bi hotela jest tisto razkuhano brozgo, ki smo jo mi dobivali (o vitaminih tam po moje ni bilo ne duha ne sluha, samo zelenjavo ti je lahko priskutilo...) Skratka, vsaka palica ma dva konca;) Ni nujno, da je vse takoooo črno in sploh ni nujno, da bi imela deklica zato kake trajne negativne posledice, jaz jih že nimam, prav fajn sem se mela brez šolskega kosila, čeprav sem bila takrat praktično edina v razredu;) in sploh "črna ovca" kar se tega tiče. Veri

tjass  

član od: 13.9.2005

sporočila: 13

24. sep 2007 12:50

Moja hči je v drugem razredu in tudi ne kosila v šoli, ker enostavno noče. Lani je kosila, ko je imela krožke ampak enostavno ni nič pojedla in smo potem to ukinli. Letos ji pripravim v plastično škatlo nekaj za prigriznit in sok. Po krožku gre potem z avtobusom domov, kjer jo čaka kosilo. Imam pač srečo da je doma nona in ji pripravi kosilo. Se mi je pa lani zamalo zdelo plačevat kosilo, če ne je. tjass

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

24. sep 2007 18:19

Ljudje zgrešili ste bijstvo problema.Ni važno zakaj otrok ne je,in kako bi bilo prav po vašem prepričanju. Učitelju,ki posadi otroka v jedilnici na tla NI MESTO V ŠOLI. Naj se raje pozanima,če dr.Mengele še izvaja prakso in naj tam asistira. Ena je napisala,da tega ne počne namenoma????? Kaj vam pa je,potepuški psi in mačke imajo več pravic in bonitet. ati zlati

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

24. sep 2007 18:50

Ati zlati, najlepša vam hvala za "razumevanje". Resnično dolgo je trajalo, da sem končno dočakala nekoga, ki je takoj "ulovil" bistvo problema. V vsej zgodbi se res ni šlo za to, ali je otrok lačen, ali mu dam kosilo za s seboj, ali ostaja v popoldanskem bivanju do 13.00 ali 14.00 ure oziroma še dlje. Ni se šlo za to kako je bilo 20 ali več let nazaj v šolskem sistemu, niti se ni šlo za to, da ničesar nisem ukrenila v zvezi s tem problemom že 3 tedna (odkar se je pouk začel), šlo se je za to, da otrok, ki ne kosila v šoli NIMA KAJ SEDETI NA TLEH V JEDILNICI MEDTEM KO NJEGOVI SOŠOLCI IN SOŠOLKE KOSILAJO (KOSIJO). Ati zlati, čestitke še enkrat. blažkaa

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

24. sep 2007 19:24

blažkaa najprej ti naj povem da te popolnoma razumem in da se strinjam z atijom zlatim. glede dojemanja bistva pa je tako: članice so razumele kaj hočeš povedati a vendar se je pogovor razvil na eno drugo cestico kot velikokrat na tem forumu. nikar ne bodi užaljena. skratka poanta mojega posta: mislim da te vse razumemo in smo mnenja da otroci na tleh v jedilnici nimajo kaj početi in hkrati gledati tiste ki kosijo. mislim da se boš morala pogovoriti z nekom ki je za to odgovoren v šoli. nektarina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. sep 2007 19:29

blažkaa je napisal/a:
Ati zlati, najlepša vam hvala za "razumevanje". Resnično dolgo je trajalo, da sem končno dočakala nekoga, ki je takoj "ulovil" bistvo problema. V vsej zgodbi se res ni šlo za to, ali je otrok lačen, ali mu dam kosilo za s seboj, ali ostaja v popoldanskem bivanju do 13.00 ali 14.00 ure oziroma še dlje. Ni se šlo za to kako je bilo 20 ali več let nazaj v šolskem sistemu, niti se ni šlo za to, da ničesar nisem ukrenila v zvezi s tem problemom že 3 tedna (odkar se je pouk začel), šlo se je za to, da otrok, ki ne kosila v šoli NIMA KAJ SEDETI NA TLEH V JEDILNICI MEDTEM KO NJEGOVI SOŠOLCI IN SOŠOLKE KOSILAJO (KOSIJO). Ati zlati, čestitke še enkrat. blažkaa

 

Bistvo problema jaz vidim v tem, da moraš TI nekaj ukreniti pri tem in ne kulinarična spletna stran. In kaj zdaj? Otroci pa še vedno sedijo na tleh.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti