Clartronic bba 2865

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

tema odprta - 20. sep 2007 18:53 | ogledi: 2.120 | odgovori: 5

Lep pozdrav !!

Imam zgoraj navedeni nov pekač kruha pa prosim ,če ima katera takega za kakšno izkušnjo ali mogoče tudi recept ,ker pravijo ,da so racepti različni do aparata do aparata.

Hvala vsem že v naprej.

Lepšo in radi se imejte

ursa40

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

21. sep 2007 13:48

Ojla nobenega odgovora????? Vem, da je to že bila tema foruma ,samo vseeno bi rada kako informacijo prav o tem aparatu. Lepo pa radi se imejte ursa40

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

21. sep 2007 13:59

Tudi jaz imam ta aparat in za peko večjega kruha (iz 700 g moke) uporabljam prirejen osnovni recept za kruh, ki ga lahko najdeš tudi v bazi. Na 434 ml vode (ne se smejat, prosim, preračunala sem iz 300 ml vode na 500 g moke) - kak ml gor ali dol, dam 3 žlice olja, 2 mali merici soli in 2 mali merici sladkorja, v vodo nato dam 700 g moke v poljubnih kombinacijah (samo belo, pol bele pol polnozrnate, ajdovo, itd...) in do 20 g svežega kvasa za hitro peko oz. prb. 12 g za normalno, polnozrnato peko. Kruh mi je do sedaj skoraj vedno uspel, razen v 2 primerih: 1. ko sem dala v vodo ovsene kosmiče in šele nato vodo, v tiste pol ure ogrevanja so kosmiči popili vso vodo in sem je med peko morala še veliko dodati (kaj bi šele bilo, če bi pekla ponoči), in 2., ko se pekla koruzni kruh iz zdroba, ki se nikakor ni hotel napiti vode, in je kruhomat cel čas mešal koruzno kašico s trdo koruzo. Ursa40, mislim, da bi ti po teh navodilih moralo uspeti! Lp, piščanec

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

21. sep 2007 14:05

cca 3dl vode, mleka, kefirja, jogusta, pinjenca ... 

30 dag polbele moke (tip 850)

20 dag polnozrnate moke (pšenične ali pirine)

po želji različna semena 

žlička soli 

slaba 1/3 vrečke suhega kvasa 

 

Sestavine daš v enakem vrstnem redu v kruhomat in pečeš na normal programu. Po potrebi lahko med mesenjem dodaš kako žlico vode, če je testo presuho, oziroma malo moke, če je pacasto.

Mogoče pa za prvič narediš kruh samo iz bele ali polbele moke, da bo sigurno ratal. Kasneje pa se prepustiš domišljiji.

Uporabiš lahko tudi samo polnozrnato moko, vendar bo potem kruh bolj zbit, je pa vseeno zelo dober. 

 

Julija

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

21. sep 2007 18:21

Živijo, punce jaz sem dala peči kruh v moj nov kruhomat, sedaj mi ga mesi ,ampak mesi samo ena gnetilka .Dela samo ena na eni strani na drugi mi pa ne dela .Ali je to normalno ???? lp ursa40

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

22. sep 2007 5:55

Obe gnetilki se morajo vrtet. Nikita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti