Poletni prigrizki ob pijači

karmen  

član od: 28.9.2001

sporočila: 39

tema odprta - 24. jun 2002 23:44 | ogledi: 4.930 | odgovori: 1

ZELO RADA BI DOBILA KAR ČIMVEČ RECEPTOV ZA POLETNE PRIGRIZKE OB

PIJAČI ALI OB VEČERNIH KLEPETIH S PRIJATELJI

HVALA ŽE V NAPREJ KARMEN

karmen šlibar

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. jun 2002 18:58

karmen, Žal nisi napisala, ali naj bi bili ti prigrizki sladki ali slani ter ali naj bi jih postregla tople ali hladne. Po mojem mnenju skoraj ne moreš zgrešiti, če ponudiš kake žepke iz listnatega testa (lahko daš vanje sladek ali slan nadev in jih ponudiš tople ali hladne), lahko tudi žepke iz kvašenega testa, fini so tudi princes krofki s poljubnim nadevom (spet sladki ali slani), potem razni obloženi kruhki, nadevana francoska štruca, polnjena jajčka (za en grižljaj so bolj primerna prepeličja).... Lahko tudi vzameš toast, ga namažeš s poljubnim namazom, nanj položiš drug toast in ga namažes z drugim namazom itd...ko je zadeva poljubno visoka, toast narežeš na koščke, primerne za en grižljaj. Ali pa vzameš francosko štruco, jo narežeš na rezine in jih pokapljaš z olivnim oljem (lahko tudi natreš s česnom). Nato jih popečeš z obeh strani in nanje naložiš na kocke narezan olupljen paradižnik in olive. Lahko pripraviš tudi majhna nabodalca na zobotrebcih (npr. kocka šunke+košček kumarice+kocka sira...) ali pa kolesca bučk/jajčevcev, ki jih popečeš na olivnem olju in potem nanje položiš npr. košček kakega mehkega sira (camembert) ali pikantnega sira (gorgonzola)... Pri vsem se mi zdi najbolj pomembno, da so prigrizki majhni (za en, kvečjemu dva grižljaja) in da zanje ne potrebuješ jedilnega pribora, temveč jih lahko primeš kar z roko. To je vse, kar sem se zdajle spomnila. Upam, da ti je kaka od idej všeč. LP, maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti