Torta za 40 let

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. sep 2007 21:24

Jaz ti priporočam nekaj enastavnega: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5814

Biskvit speči po temle recetu, je "trotziher", zelo enostaven pa vedno rata.

Pusti, da se dobro ohladi in 2x prereži. Pripravi si sadje po želji iz kompota, svežega, zamrznjenega kar želiš (napr. mešano tropsko sadje iz kompota, marelice, bnreskev iz kompota + narezana banana ali zamrzneje gozdne sadeže ali jagode ali borovnice... Kompot dobro odcediš, prihraniš sok iz kompota. Če uporabljaš zamrzneno sadje, pustiš, da se odmrzne, posladkaš tekočino odcediš in prihraniš.) Nekaj sadja si prihraniš za okrasitev.

Stepeš sladko smetano 500 ml pol rastlinske pol alpske, da bo bolj kompaktno, če uporabljaš samo navadno smetano dodaj 1 kremfix).

1 plast biskvita položiš na pladenj ali krožnik in navlažiš s sokom, namažeš s sladko smetano na vrh razporediš sadje, pokriješ z 2 biskvitom in ponoviš enako. Pokriješ s 3 biskvitom in navlažiš. Daš v hladilnik za par ur.

Vzameš marmelado (par žlic), ki jo malo segreješ in namažeš po vrhu biskvita. Obložiš s sadjem in preliješ s prelivom za torte (najdeš v trgovini kjer so pecilni prašek, vanilijev sladkor...), ki si ga naredil s sokom, ki je ostal od kompota. Ohladiš v hladiniku. Ko je želatin astrjena vzameš torto ven, obrišeš morebitno želatino, ki je tekla po krožniku in obod namažeš s sladko smetano, lahko nabrizgaš smetano gor z dresirno vrečko. Ali namažeš obod z marmelado in s paleto za obračanje palačink na obod naneseš kokos, čokoladne mrvice, mlete orehe...

Tukaj imaš primer kako okrasiš zgornji del. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4498

Če pa bi rad najbolj enostavno sadno torto pa naredi tole iz linka, sploh, če ni za veliko ljudi. Zelo enostavno, lahko super sočno in dobro.

jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 16. sep 2007 21:25:04

matej30  

član od: 28.6.2007

sporočila: 24

17. sep 2007 6:21

v kako velikem pekaču je najbolje speči torto knjiga?gledal sem tisto od anomis ki pravi da je pekla 3 krat v pekaču 30x40. a potem pa dvakrat ali trikrat prerežeš biskvit? jest bi pekev 2 krat pa 3 krat prerezov. zanima me še če obstaja kakšen trik za tisto ko na torti na sredini izgleda da je bol not pogreznjeno al je to le manj smetane? hvala za odgovor matej30

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. sep 2007 7:05

Po moje je tisto, ko je not pogreznjeno zato, ker je pečeno v modelu za knjigo, ali ne? Videla sem ga namreč na Brnčičevi. Meni je lepa tudi čisto ravna, spečena v velikosti pekača pečice (tisti od Mercatorjeva akcije). Nič komplicirat. Sicer pa lahko na sredi iz pobarvanega marcipana narediš trakec - kazalko in se potem malo pogrezne, je pa tudi zelo lepo. Vtipkaj pod googlove slike "torta knjiga" in pa "book cake", pa boš dobil veliko idej za krasitev. V hipermarketih, zraven barv, ki jih je lepo opisala jade (res pazi, da ne kupiš pisal) kupiš torej marcipan, lahko pa kupiš tudi okraske, rožice, listke, ki se lepo podajo na torto knjigo, pa tudi številke in črke, če se ti ne da pisat sam. Je pa pri tej torti fino, da recimo narediš vsako stran knjige z svojim nadevom, ena recimo sadna, druga pa torta nutella iz baze - preverjeno super! Anomis je mislila po moje tako, da je vsako plast pekla posebej in potem nič rezala, imela je potem 3 plasti, tako da, če hočeš tri plasti in nočeš rezat, potem peci trikrat, kar ti tudi priporočam, ker ne boš imel še muk z rezanjem, pečeno pa je itak hitro, tko da imaš 3 plasti v dobri urici spečene. katka

matej30  

član od: 28.6.2007

sporočila: 24

17. sep 2007 19:38

ja ampak če naredim pol sadne pol nutela pa delam po zgornjem načinu 3 krat pečem a pol 3 oblate napol prerežem tko da dobim 2 polovici pa pol skupej sestavim eno sadno pa drugo nutela. potem pa obe premažem s smetano? matej30

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

17. sep 2007 20:07

Če ne boš delal "utora" v sredini, ni treba niti rezati oblatov. samo polovico premažeš z eno kremo, drugo polovico pa z drugo, dodaš na vsako odgovarjajoče sadje, in tako z vsakim oblatom. unicorn

matej30  

član od: 28.6.2007

sporočila: 24

18. sep 2007 6:32

no jest sem se nekak odloču da bi naredu torto po receptu za torto knjiga in(tisto ko trikrat pečeš) pol bi pa polovico naredil torto nutela polovico pa torto z ananasom in banano le da bi ananas menjal z marelicami . ali je to dobra kombinacija? matej30

matej30  

član od: 28.6.2007

sporočila: 24

18. sep 2007 6:32

delal bom pa v pekaču od pečice matej30

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

18. sep 2007 6:36

Matej, vsekakor lahko menjaš z marelicami! Želim ti prijetno peko, mi pa bomo držali pesti, da bo ratalo po tvoji viziji, tako, kot si si zamislil. Upam, da boš z nami delil tudi mamin o veselje. kobra 1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. sep 2007 7:18

Ja, v redu bo, če trikrat pečeš v pekaču za pečico, nič ni treba na pol rezat, tako kot so ti že svetovali, samo namaži pol pol. Meni banana ni tako fajn, mam rajši kaj bolj osvežilnega, recimo kar sadje iz mešanega kompota (že narezano), ki ga preprosto zmešaš s stepeno sladko smetano, ali pa višnje iz kompota, ampak to je seveda stvar okusa, naredi, kar imate vi radi. Ne pozabi navlažit testa :) Veliko sreče pri peki, katka

matej30  

član od: 28.6.2007

sporočila: 24

20. sep 2007 19:17

kolk čokolade potrebujem za obliv če bom naredil v pekaču 43x25 biskvit bo trikrat rezan kot pri torti domina matej30

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti