Zelje - kako in kaj

LARYS  

član od: 29.12.2004

sporočila: 36

tema odprta - 11. sep 2007 15:40 | ogledi: 7.105 | odgovori: 6

Pozdravljeni

Imam eno vprašanje glede zelja ?

Imamo ga toliko da nevemo kaj vse bi naredili iz njega.

kislih solat imamo 20 kozarcev,me pa zanima če obstaja kakšna obcija,da bi zelje narezal (za solato) in potem nekako vložil,seveda da bi ga lahko potem porabil kot svežega za solato.

Razmišlajl sem da bi ga v kozarcih kombiniral s soljo.Plast soli pa zelje in tako do vrha.

Kaj bi se zgodilo če bi ga takole pripravil?

Prosim za nasvete kako kaj vi take stvari rešite !

pa lep pozdrav

LARYS

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. sep 2007 15:51

Če boš dal zelje s soljo v kozarce, boš dobil kislo zelje in nič drugega. Naribano zelje zamrzni, pa bo nared za solato.

Pa zeljni zvitek naredite, je prav okuen.

 

mimogrde, zakaj pa zelja ne kisate? 

 

Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

11. sep 2007 16:15

Daj kisat cele zeljne glave. ati zlati

LARYS  

član od: 29.12.2004

sporočila: 36

11. sep 2007 16:47

hvala za nasvete hm niti pomislil nisem da bi sol in zelje naredilo kisano zelje hja zelja ne dajemo kisat,ker v bloku nimamo pravega prostora da bi lahko shranil. mamamia kaj zeljni zvitek je sarma al...? lp LARYS P:S: aha že našel zeljenjavni štrudl zelo zanimivo hvala Sporočilo je spremenil(a) LARYS dne 11. sep 2007 16:49:02

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

11. sep 2007 18:06

Mislim, da bi narezano in zamrznjeno zelje počrnelo in nebi bilo za solato, za kuhanje pa ja. Daj ga v klet, katera bolj iskušena pa ti pove kako bi ta obstal-mogoče izpuliti s koreninami in zemljo, ter malo občasno osvežiti z vodo. ham-njam

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. sep 2007 18:25

mamamia je napisal/a:

 Naribano zelje zamrzni, pa bo nared za solato.

mamamia

 

Zanimivo   Vem, da se kratkotrajno omrznjenemu zelju čisto nič ne pozna, ko se odtaja, dolgotrajno globoko zamrzovanje moram pa obvezno sprobat. Mamamia, hvala za novo  idejo.

Cila

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

11. sep 2007 18:57

Jaz sem živela v bloku celo otroštvo in smo kisali zelje.Vem pa zagotovo,da ni smo bili edini. Naribali smo ga v čeber,posolili,potlačli (tako,da je dal sam vodo)in odnesli v naš kletni prostor.Nato smo ga tam lepo otežili in pokrili in nestrpno čakali ,da se je skisal. Glede sveže ohranjenega vem samo to da jih moj mož zaveže za kocene in jih obesi.Nimam pojma zakaj.Tako spravi rdeče zelje in vem da smo ga lani kar dolgo imeli.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti