Blackle - varčujmo energijo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 8. sep 2007 20:33 | ogledi: 2.260 | odgovori: 15

Ravnokar iz morja in me čaka tole v mailboxu:

Ko je tvoj ekran bel ( na primer na strani z besedilom) je poraba energije tvojega računalnika približno 74 wattov. Ko je črn je povprečna poraba 54

wattov. Zaradi tega je nekaj mescev nazaj Mark Ontlush napisal članek o

količini energije, ki bi jo lahko prihranili, če bi google imel črno ozadje namesto belega. Glede na popularnost strani je Mark ocenil, da bi bil prihranek energije približno 750 megawattnih ur na leto. Kot odgovor na ta članek je Google ustvaril črno verzijo svojega iskalnika, ki se imenuje Blackle.com <http://blackle.com/>

( http://blackle.com/ ). Ta deluje na enak način kot orginalni brskalnik

vendar porabi manj energije. Posredujte ga prijateljem, družini in forumom ...

Podprimo Blackle!

PS: jaz sem ga že nastavila in dela:)

Veri

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

8. sep 2007 20:42

Jaz tudi. Kaj, če bi se še kulinarika zavila v črnino. Glede na njeno popularnost pokurimo precej energije petkica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. sep 2007 21:16

...če uporabljaš LCD ekrane,to ne velja,ker je poraba LCD ekranov neprimerno manjša od navadnih in vedno enaka neglede na to ali je črno ali belo...

...povprečna poraba LCD ekranov je cca 35 watov... 

Vesna Leben

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. sep 2007 21:35

Torej jaz ne pokurim veliko energije, ko čekiram Kulinarično.:) Jelenckova

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. sep 2007 1:26

Eh, škoda... Bi morala prej malo preverit, pa sem zadnje čase malo bolj okupirana;) Se opravičujem. Lahko pa tole temo izkoristimo za razne druge ideje za varčevanje energije, da ne bo čisto zaman... Jaz recimo iz vode, v kateri prekuhavam dudke za tamalo, naredim čaj, ko je že ravno vroča voda;) Ali pa ko čakaš na toplo vodo za pod tuš, napolniš zalivalko za rože... Veri

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

9. sep 2007 2:53

Ja, Veri, ti je oprosceno. Ja, in res je to dobra ideja za debato o varcevajnu z elektriko ali vodo. LP Jerneja USA

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

9. sep 2007 8:59

Pri nas so rože zalite z vodo, v kateri perem solato. Pravzaprav rože zalivam z vso odpadno tekočino, ki nima dodatka čistil - tudi s pivom, sokovi,... le s kisom še nisem poskusila Voda, ki se nabere v razvlaževalcu v kleti navadno roma v stranišče po opravljeni mali potrebi, prav tako tista iz sušilca. Včasih s slednjo tudi likam, če pa je ravno še topla in so tla potrebna čiščenja, pa seveda z njo počistim tla. Poleti, sem rože zalila tudi z vodo iz otroškega bazena ( v katerega sem zjutraj nalila mrzlo vodo, da se je do popoldneva segrela). Kar pa se elektrike tiče, pa sva pozorna na porabo pri kupovanju strojev (sicer posodo in perilo peremo ponoči, pa ne vem, če to spada ravno k varčevanju z elektriko - prej k zmanjševanju mesečnega proračuna), v svetilkah pa po večini gorijo varčne žarnice. Tudi pri plenicah se "ekološko" obnašamo. Uporabljamo namreč bombažne. Pri nas je konkretno zaradi tega poraba večja, a v splošnem izdelava ene bombažne plenice zagotovo manj obremenjuje okolje kot izdelava več plenic za enkratno uporabo - da ne govorim o odpadu... veverica

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

10. sep 2007 14:30

Jaz poskušam energijo varčevati tudi tako, da je vse, kar kuham, pokrito (recepti, ki gredo takole: najprej 10 min vremo odkrito, nato 30 min malo pokrito in zadnjih 10 spet neodkrito, pri meni odpadejo) in pa s kuhanjem na ugasnjeni plošči in v pečici v zadnjih nekaj minutah kuhanja in pečenja (pri kuhanju pride to malo manj do izraza, ker kuham bolj po občutku in je posoda samo zadnjih nekaj minut na ugasnjeni plošči, pri pečenju pa izklopim pečico tudi do 15 min pred koncem pri daljšem pečenju). Izklapljanja sem se kar hitro navadila in to kar bolj ali manj redno delam! lp, piščanec

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

10. sep 2007 14:31

Aja, še to, ugotovila sem, da moram za to, da hrana vre odkrita, uporabljati četrto stopnjo od devetih (na steklokeramiki), za pokrito pa 2 - 3. piščanec

mojcapt  

član od: 9.5.2007

sporočila: 72

10. sep 2007 16:10

Jaz z elektriko varčujem tako, da perem, likam, pečem kruh in pecivo, pa še kaj bi se našlo, takrat ko je poceni elektrika. S tem sem v letošnjem letu prihranila kar nekaj evrčkov. To pa lahko počnem sedaj ko sem doma, če pa si v službi se tega ne moreš držati, ker ti s časom ne gre skupaj, vsaj meni ni šlo. Glede vodovoda, pa imamo lastni vodovod tako, da zaenkrat še ni potrebno "šparanje ":). Lep dan! mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti