Zamrznjeno pecivo?

lovely  

član od: 2.8.2007

sporočila: 21

tema odprta - 13. avg 2007 19:07 | ogledi: 4.261 | odgovori: 9

Živijo!

Prosim vas za majhno pomoč :)

V kratkem se bo pričela trgatev in ker takrat ne bo časa za peko bi rada kaj spekla že prej, dala v zamrzovalnik in ob pravem času samo odmrznila.

Katero pecivo mi priporočate?

Razmišljam o Zebrinemu pecicvo, marmorni kolaču ali kaj podobnega, ker laho zamrzneš in ješ z roko.

Hvala že v naprej!

lovely

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

13. avg 2007 19:49

Za Zebrino in marmorni kolač si ne upam trditi, da bo v redu. Se pa krasno obdržijo piškoti, kakšne kroglice, zavitki. Sicer pa mislim, da z marmornim kolačem ni toliko dela; zvečer pred trgatvijo zmešate, spečete, pa je. Lp Lunca 15

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

13. avg 2007 20:19

Lovely, saj še niti klopotci ne pojejo, ti pa že razmišljaš o trgatvi? Aja, na Primorskem je že prej... Vsekakor bom tudi sama vesela nasvetov na tvoje vprašanje. Ravno včeraj pa sem se pogovarjala z eno staro teto, mojstrico za potice, in pravi, da se v skrinji čudovito obnesejo. Če daš svežo zamrznit (v plastični vrečki) in jo potem odtajaš bo kot sveža. Po mojem na trgatvi potica ne sme manjkati. Ali pa bel rozinov kruh. Pozdrav in veliko sonca, da bo sladko grozdje in dober vinček! tigris

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

13. avg 2007 20:36

Kaj pa potice, orehova, potratna. Se zelo dobro obnesejo v zmrzovalniku. oliva

lovely  

član od: 2.8.2007

sporočila: 21

13. avg 2007 21:38

Hvala za odgovore, zebrino pecivo je že pečeno =) Tigris pri nas bo že v petek preša pela ;) lovely

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

13. avg 2007 21:48

Pri nas se tako pripravimo na obiranje jabolk, kar lahko traja nekaj tednov in verjemite, takrat si utrujen od vsega ostalega dela in zelooo prav pride, če je pecivo pripravljeno v naprej. Torej: zebrino pecivo in marmorni kolač se odlično obneseta v zamrzovalniku. Prav tako potica, krofi, štravbi (uf, kako se že to imenuje lepo po slovensko - kvašeni flancati ??? ). Pri nas pripravimo tudi pecivo, kjer je za osnovo plast kvašenega testa, po njej so napikane razkoščičene slive, po vrh pa se potrese neke vrste drobljenec. Zebrino pecivo, marmorni kolač in potico pred zamrzovanjem narežemo (popolnoma, torej na rezine, kakršne bomo postregli), in shranimo v zavitkih po nekaj rezin. Na ta način je zadeva tudi prej odtaljena, ko jo potrebujemo. Odtaljene štravbe, krofe in slivovo pecivo pa, preden postrežemo, pogrejemo v pečici. Nena

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

13. avg 2007 23:05

Prekmurska gibanica - meni je hladna boljša kot topla. LP Lipa

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. avg 2007 6:08

Pa tudi kakšno kremasto pecivo se dobro obnese, sem že večkrat naredila in dala v zamrzovalnik. Potem pa ko sem ga potrebovala vzela malo prej ven, seveda že narezano sem zamrznila. Bilo je čisto tako kot sveže narejeno. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti