100% aloin gel

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. avg 2007 12:47

Kot je napisala maserka, se gel uporablja za mazanje. Moj je na bazi čebeljega voska in nima dodanih maščob. Sok aloja vera pa se uporablja za krepitev obrambne sposobnosti organizma, izloča strupe iz telesa, čisti kri, blaži vnetja, deluje protivirusno, blaži vnetja, uničuje bakterije in klice, glivice, blaži alergije in bolečine, vzpodbuja delovanje krvnega obtika, pomaga pri vnetju oči in pri sivi mreni, pri bolezni sklepov, revmi, artritisu, hemoroidih in težavah z žilami.

Če katera rabi še dodatni informacijo, naj me kontaktira na zs.

Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. avg 2007 13:12

Uh, jaz pa sem mislila že poskusiti...Kyara, zanima me kje dobiš sok aloje vera? Morda v lekarnah? Razveselila bi me, če bi kaj več povedala o tem. lp Anamarija

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. avg 2007 13:24

Pri alojinem gelu je prišlo do različnih poimenovanj njenih izločkov in sicer se gel pridobiva direktno iz aloje in le-ta se potem uživa, lahko tudi razredčen z različnimi pijačami. Potem pa obstaja tudi alojin sok, ki pa ga pridobivajo iz alojinega gela in ima podobne učinkovine. Bolj podrobno si lahko preberete na: http://med.over.net/zdrava_prehrana/clanki/septem Obstaja pa tudi produkt, ki ga pridobivajo iz aloje. Ta gel pa je predelan in se lahko uporablja kot krema in je zelo učinkovita za vse že zgoraj našteto. Ta gel pa ni primeren za uživanje. Upam, da se sedaj bolj razumemo. Jaz namreč iščem tisto prvo varianto in sicer za uživanje. LP in bodite zdravi. katjushka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. avg 2007 13:39

Saj če je 100% ne more bit drugega, kot da se lahko zaužije.

Se spomnim še izpred leeeet nazaj, ko so akviziterji od Goldna prodajali Aloe Vera gel in ga priporočali tudi za uživanje. Ampak mora biti res 100%, brez barvil ipd...

Moja sestra je letos kupila nek ,,100%,, ki je bil zelene barve. Pa sva pogledali sestavo in je bil je 96%, ostalo dodatki. Torej, pravi Aloe Vera gel je prozoren.

 

lidka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. avg 2007 13:45

Jaz ga imam, je kiselkast, meni prijeten okus, 100% naravni brez barvil, konzervansov, sladkorjev in škroba.

Anamarija, sem ti poslal na zs.

Če katero zanima kaj več, naj se mi javi na zs.

Kyara

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

10. avg 2007 14:20

katjushka, kot si že napisala tudi ti, se gel aloe vera tudi pije, seveda je malo drugače narejen kot tisti v gelu za zunanjo uporabo. Težko verjamem, da se dobi v prodaji 100% gel za pitje brez kakršnihkoli dodatkov. Čeprav ponavadi piše 100% gel aloe vera, se v navodilih o sestavi gela lahko prebere, da je to ponavadi vsaj 96% gela z dodatki. če pa ima katera res 100% (treba je prebrati sestavo) naj mi prosim napiše, kateri je to in kje se dobi. emily

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. avg 2007 14:23

Emily, jaz sem napisala, kje. Bom pa doma res preverila, kaj piše natanko gor, na sestavi. (Sicer pa tista 2% barvil na bo ugonobilo nikogar. Če bi gledali bonbone ali sladoled, koliko barvil se poje...).

Je pa res, da ga nikoli je jem, ker... že kaj drugega, da pomaga najdem. Sicer se lahko je recimo tudi smrekovo mazilo, pa je na osnovi voska. lidka

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 10. avg 2007 14:24:41

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. avg 2007 14:29

Lidka, seveda se tudi tega zavedam. Iščem pa varianto brez tega, saj sem slišala, da tudi to obstaja, samo ne vem kje. Slišala sem, da nekateri kot konzervans uporabljajo med, ali pa citronsko kislino... Res pa je tudi, da je takšen gel oz. sok manj časa obstojen. LP katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti