Ghi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

30. jul 2011 17:09

Ob tem, kar je Cila vprašala, mene še zanima, morda ker sem nekako z mediji povezana, kakšno je pa to informirano maslo, iz katerega potem nastane informiran gi?  Da ohranjenju možganov in večanju spomina (to me spominja na nadgradnjo trdgea diska v računalniku) niti ne govorim?

 

Zanimivo, ni kaj. Pa pri tako znani in preprosti reči, kot je kuhano maslo.

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

30. jul 2011 17:30

Ja, mamamia, vseživljenjsko učenje........tudi jaz čakam na odgovore. Morda dočakava, upanje umira zadnje.

Vidiš, pa mimogrede se naučiš, kako si 5 strani svoje spletne strani organiziraš.......da je na vsaki nekaj vsebine.

rimljanka

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

17. avg 2011 9:40

No, mene je razveselilo, da lahko smetano sproti zamrznem (od domačega mleka) in potem napravim ghee ali pa kaj tretjega. Do sedaj sem delala kajmak, ki ga nihče več noče videti, potem sem včasih napravila osje gnezdo iz njega (kvašeno testo namazano z kajmakom), a tudi ne paše velikokrat. Bi zato poskusila mlic, krušno testo z namazano in malo posoljeno smetano, kot je svetovala Rimljanka.

 

Ghee sem delala včasih iz kupljenega masla (za katerega zdaj pravijo, da je pravzaprav zdrava maščoba), iz smetane pa še ne, me pa zanima kako se je včasih reklo temu pri nas, seveda so gospodinje širom po svetu inovativno premagovale odstnost hladilnih naprav in je bilo pod raznimi imeni na krožnikih širom zemlje, pri nas ga je pač zopet spopulariziral prihod indijske kuhinje.
terakota

Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 17. 2011 09:45

Gi Kravica  

član od: 25.5.2011

sporočila: 2

1. dec 2011 21:29

ma ste pravi, sem vas prečital komplet, ker mi je sestra govoril da mafne peče sm še z gijem, pa da je čula da se da kreme delat, in da dela k šus kam ga daš, pa ker smo bol take sorte, sm posurfal in ga kr naroču iz teh na netu ghee.si

pol mi pa frend reče, da je skrivnost kuharja da vineršnicl oz. dunajca scvre na tem, in da je to v bistvu bistvo tega komada mesa

meni je ta iz tukaj  prvi gi ki sm ga sprobal , tak da ne vem, jajčka in mafni pa so boljši kot prej

 

živeli

 

 

 

Gi Kravica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

2. dec 2011 10:15

hm, dunajske pečejo v svinjski masti ali pa v mešanici masti in olja. Tudi, ne samo, da ne bo pomote.

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. dec 2011 11:48

pa maslo mora nujno biti iz strani ghee.si . je pa res očitna reklama. gi, kravica, in GI gotovo ni kratica za glikemični indeks tukaj

www.mojalbum.com/naredilaana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. dec 2011 20:56

aha, katero zelišče pa uporabiš? recimo narediš pehtranovo maslo ali kaj podobenga? jaz pa sem poelti v italiji kupila žajbljevo maslo in sem mislila kaj eksotičnega sem sedaj to kupila ;)

 

sedaj je sicer prepozno za tole rundo, ker sem pravkar skuhala in precedila 750g masla. diši pa fuŁ !!

www.mojalbum.com/naredilaana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. dec 2011 21:00

hm, mogoče kdo ve kaj je fora prečiščenega masla v piškotih ali krhkem testu? bi rekla da so bolj krhki piškoti, ker ni vlage, ki bo jo dala voda v maslu? pa se še drži skupaj?  se za iz njih izrezovati oblike?

in kako je z razmerji? se ga uporabi enako koičino kot je v receptu masla ali manj?

ker če so pol piškoti tako dobri, kot diši ghee, bi se pa splačalo ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti