Hribi

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

6. avg 2007 11:43

Pesnica je napisal/a:
Krog okrog Begunjščice: parkiraš na Ljubelju, po Bornovi poti na planino Preval, naprej do Robleka, na vrh Begunščice, nato pa povratek preko Zelenice nazaj na Ljubelj. Tura je krasna, koliko pa je oblegana zdaj med dopusti, pa ne vem. Ko sem šla zadnjič po njej, sem v celem dopoldnevu srečala enega samega človeka. Res pa je bilo to med tednom. Pesnica
Koliko časa se potrebuje za to turo?

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

6. avg 2007 11:50

Včeraj sem bila na Vrtači, kjer je enkraten pogled na Stol, Begunjščico, Bled, Celovec... Zapelješ se do Ljubelja in greš najprej do Zelenice in potem po ozačeni poti. Hoje je za približno 2,5 do 3 ure in ni pretirano težka, sem in tja moraš malo bolj visoko stopiti čez kakšno skalo. Lp, Nataša

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

6. avg 2007 11:50

Z Rudnega polja na Viševnik, od tam na Veliki Draški vrh, pa potem mogoče še na Debelo peč mimo Blejske koče ali pa na kakšen drug vršac v bližini. Lahko tudi na Triglav, če ima kdo rad gnečo. Krog okoli Begunjščice, ki ga je opisala Pesnica, je tudi zelo lepa enodnevna tura, je pa res, da pri spustu na poti od Roblekovega doma do Smokuške planine precej trpijo kolena. Pot po Bornovi poti je čez vikende kar oblegana, saj imajo na planini Preval tako dobro kislo mleko in potico, da se ti lahko že na poti sline cedijo... Lepa enodnevna tura je tudi s planine Šija na sedlo Košute in potem sprehod do Velikega vrha in nazadnje spust do koče na Kofcah ter nazaj do planine Šija. Luštna je tudi enodnevna krožna tura na Storžič (malo plezanja in grizenja kolen). Obvezen je seveda obisk planine Mala polana, kjer imajo odlično kislo mleko in dobro zabeljene žgance, postrežejo pa tudi z vsemi mogočimi drugimi dobrotami. Kozmeja

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

6. avg 2007 11:59

Rdkapica, za pot do planine Preval rabiš eno uro, potem dve uri do vrha Begunjščice, pa še ene tri ure za spust. Če imaš malo več kondicije, pa seveda toliko manj. Jaz sem z malicami, postanki ob vsaki roži (ker je bilo treba vsako novo rožico ob poti seveda poslikat ) ter drugimi postanki zaradi uživanja razgleda, zobanja gozdnih jagod, itd. rabila 8 ur. V hribe namreč hodim zaradi uživanja, ne zaradi norenja na nek vrh, žigosanja knjižice in potem hitrega spusta do avta... Kozmeja

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

6. avg 2007 16:59

tigris, kje se začne pot na Slivnico? So kažipoti? Potrebujem pa še en nasvet. Katero pot mi priporočate za na Kum, upoštavajoč, da bi šli z nami tudi majhni otroci. Prosim za podrobnejše podatke (izhodišče, čas hoje...), ker nam tisti konec Slovenije ni prav nič znan. aknelab

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

6. avg 2007 19:05

Aknelab, če se pripelješ v Cerknico iz avtoceste, greš po glavni cesti skoraj do konca, na enem ovinku pa je nekaj znanih stavb: tovarna Brest, upravna enota, sodišče, tik ob cesti na ovinku pa bar Kekec. Tam je veliko parkirišče, kjer pustiš avto, potem pa peš po enih stopnicah mimo kegljišča, potem pa so že markacije. Ej, saj tudi marsikateri domačin ne ve, kje se začne pešpot na vrh. To je res slabo označeno, mislim pa, da v vodnikih piše. Na vrh je možno priti tudi z avtom, takrat pa se držiš smerokaza Begunje, Rakitna, Slivnica, ki je že preden prideš v Cerknico. tigris

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. avg 2007 19:07

VALENTINA2 je napisal/a:
Teka, prosim, napiši kje gre tista druga pot, kajti sama sem letos, ko sem videla iz Prehodavcev, kod približno poteka pot, odnehala. Imela pa sem namen do Doliča in mogoče še dlje. Tako da mogoče drugo leto. V hribih se držim pravila, da preko svojih zmožnosti oz. občutka, ki me ne vara, ne grem. VALENTINA2
Valentina, ko prideš do koče na Prehodavcih, greš na smer Hribarice do Doliča. Je sicer kar dolga, a popolnoma nenavarna. Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 06. avg 2007 19:08:00

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

6. avg 2007 19:09

tumpika je napisal/a:
Iz Jezerskega na Češko kočo. tumpika
to je pa moja najljubša koča....mata babi pa dedi ampartmaje na Jezerskm tko d sm bla že kr eneparkrat gor....sam pomoje je bl fajn it od makeka gor (če pridš s Kranja na Zg. Jezersko pri pošti zavijš na levo), čeprov so zdj zaprl pa ne smeš it do tiste hiše tako da morš mal še hodt po cesti, kakor pa s tovorne žičnice, ker je mal strmo za gor hodt (vsaj nam, k nimamo prveč velke kondicije) Drugače je pa na Jezerskem še vlik lepih tur(pa tut ni zelo velik ljudi, velik jih je sam na Češki): Kočna, Kokrsko sedlo, Grintovec, Dolgi hrbet, Skuta, Rinka(koroška in Kranjska), Babe, Goli vrh, Prisovški Storžič, Virnikov Grintovec....... pa slap Čedca je tut zanimiv fleur

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

6. avg 2007 19:13

Drage pohodnice in pohodniki, veliko informacij in nasvetov dobite na naslednih straneh: www.hribi.net www.zaplana. net www.pzs.si www.kam.si Želim vam varen korak ter obilo užitkov ob obiskovanju prelepega gorskega sveta. Lep pozdrav dixi

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

8. avg 2007 21:41

Potrebujem nasvet. Mi lahko svetujete, na katerih kočah prenočiti, če izberemo turo od Maribora do Partizanke (ali Rogle) čez Pohorje? Koliko dni naj računamo za to pot? Bi bilo tri dni dovolj? In kako priti iz Maribora do najbližje točke, odkoder jo mahneš naprej? LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti