Dieta pri težavah s ščitnico

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

7. avg 2007 7:27

Kristalka, res se sliši neverjetno ja, je pa resnično. Tudi sama kar nisem mogla verjet da je to možno. Marsikdo me skoraj spoznal ni potem. Ste me pa kar malo prestrašile s tem, da te lahko kap... kokos

tiana  

član od: 1.8.2007

sporočila: 4

8. avg 2007 13:32

jaz sem tudi poskusila, vendar ni bilo sprememb.v bistvu sem se zredila za 3 kg.ločevala sem tri tedne in na bolje ni šlo, čeprav imam 30 kg preveč... tiana

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

20. avg 2007 22:03

Samo presna hrana nekaj dni dobre dene ščitnici, pa še shujšaš hitro. Sedaj, ko je veliko sadja in zelenjave, ni takšen problem. POskusite in boste začudene, kako se stanje lahko hitro zboljša. Ampak res je potrebno biti vsaj kakšen teden na 100 % presni hrani, če celo na postu ob sadnih in zelenjavnih sokovih, kjer se stanje še hitreje zboljšuje. lp oliva

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. avg 2007 8:13

Kakašni so pa bolezenski znaki, če ti ščitnica ne deluje kot bi morala? Jelenckova

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

8. maj 2015 13:34

Glede na to, da že nekaj let ni bilo govora o problemih s ščitnico, ponovno odpiram to temo, ker se je v tem času na področju medicine sirugno zgodilo veliko pozitivnega. Poznam društvo Meuljčica, vendar me zanimajo tudi vaše izkušnje.

Tudi jaz imam hipotirozo in se redim kot kvas. Zaradi povečane teže imam probleme s hrbtenico, bolečimi nogami in ledvice ne delajo pravilno. Dosti se gibljem, hodim po uro in pol na dan, jem malo in pazim na vnos kalorij.

Zanima me, če to seveda spada v to skupino, če imate kakšne preizkušene jedilnike, ki bi izboljšale počutje. Hrano, ki si jo sami pripravimo, ne kupljenih dodatkov v obliki tablet, napitkov.  Presna hrana je, kot pišete učinkovita. Zanimajo me vaše izkušnje.

Če objava ne spada v to skupino, prosim admina, da mojo objavo briše.

Valchi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2015 14:25

Iz lastnih izkušenj. Če ne boš na zdravilih (rednih dnevnih hormonskih nadomestkih), se lahko po trepalnicah mečeš pa ne boš shujšala. Če si že na tabletkah in jih redno ješ, potem rabiš višjo dozo. 

Vanja

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

8. maj 2015 14:41

Predlagam da se posvetuješ s svojim zdravnikom. Kakršnekoli drastične diete lahko ob obstoječih zdravstvenih težavah prej škodijo kot pomagajo. 

the tina

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

8. maj 2015 15:12

  Pozdravljena, Valchi, sama imam diagnozo hipotirozo, oz. premalo delujočo ščitnico že skoraj 30 let. Najprej sem se zdravila z zdravilom Vobenol, sedaj pa že veliko let z Eutryox. Glede diete se strinjam s the tino, da res drastične diete niso priporočljive. Zase lahko povem,da  se nisem nikoli posluževala diet, ampak se pazim, da se ravno ne zredim preveč. Uživam veliko sadja, zelenjave, pri sladkarijah in sladkorju pa se malo skušam brzdati, ampak vedno mi ne uspe.  Se pa strogo držim pri pitju pijač in moja pijača je za žejo samo voda, in res samo voda.  Poznam veliko žensk ,ki imajo to bolezen in nobena ni ravno suha, teža gre včasih gor, ali pa dol. Je pa treba najmanj enkrat letno pregledati kri, oz. kontrolirati delovanje ščitnice, da se doza tablet poveča ali pa zmanjša, to pa res obvezno.  Tudi jaz ti svetujem obisk zdravnika , ki te bo poslal v laboratorij.

mopsika

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

8. maj 2015 16:14

Ščitnici najbolj škoduje gluten. Tudi ostala žita niso priporočljiva, enako sladkor, vse predelano, kava, alkohol. Priporoča se dieta GAPS ali paleo.

V zdravljenju je v zadnjih letih marsikaj napredovalo, vendar žal v Slo ne. Se pa najde veliko informacij v knjigah (npr. Uravnajte ščitnico) in na spletu. Če finance niso ovira, si lahko s pomočjo tujih strokovnjakov ščitnico povsem pozdravite (in rešite tablet).

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

8. maj 2015 21:26

Ajoj, pa smo spet tam. Manjka še soda bikarbona. Pa magnezijev klorid, mogoče kandida.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti