Dieta pri težavah s ščitnico

tiana  

član od: 1.8.2007

sporočila: 4

tema odprta - 1. avg 2007 15:57 | ogledi: 36.105 | odgovori: 46

ciao!

mene pa zanima če ima mogoče kdo mes vami težave s ščitnico.sama imam zmanjšanjo delovanje ščitnice in zato ne morem shujšati.poskusila sem že z več dietami, med njimi z 90 DLD, pa v treh tednih nisem shujšala niti kilograma...

tiana

Blaška  

član od: 29.12.2006

sporočila: 4

1. avg 2007 17:31

Pozdravljena! Meni pa je zdravnik ugotovil ,da imam povečano ščitnico.Predpisal mi je tablete Vobenol-1/2 tablete dnevno.Po teh tabletah sem začela hujšati.Zakaj še danes nevem.Po teh tabletah se mi je stanje umirilo in tudi tablet zaenkrat ne jemlem več. Blaška

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. avg 2007 20:40

Blaška, Vobenol vsebuje hormon ščitnice, imenovan TIROKSIN, ki ga tvoja povečana ščitnica ni tvorila v zadostni meri (zato je telo tusi odreagiralo tako, da je s povečevanjem ščitnice poskusilo priti do več tiroksina, a neuspešno). Ta hormon vpliva na presnovo (jo pospešuje, preprosto povedano), zato si po jemnaju tablet s tem hormonom hujšala, ker se je metabolizem povečal, vnos hrane pa je bil enak.

Najbolj preprosto povedano, kar znam.

rimljanka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

1. avg 2007 21:50

haj,

tudi meni so odkrili premalo delovanje ščitnice. Doživljenjsko sem torej na tabletah. jemljem pa  Euthyrox.

 V zadnjem času je veliko govora o tem problemu, slišala sem tudi za društvo, ki obstaja v ta namen in se imenuje Metuljčica (upam, da sem si prav zapomnila). Mogoče bi poskusila najti njihovo spletno stran in se celo včlaniti in tam povprašati. Sama bom to storila kmalu. Ker mi ščitnica premalo deluje imam kot vsi podobni, težave4 s težo. Nekako se mi je povečala. Vendar pa sem zadovoljna, da gre vsaj malo nazaj in sicer tako, da si vzamem tedenski način prehranjevanja s presno hrano ali celo post.

 

Tudi drugače je to kvalitetno in učinkovito čiščenje telesa.

titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

1. avg 2007 22:15

Hvalaaaa! titta

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. avg 2007 7:13

Tudi meni ščitnica premalo deluje in kile gredo gor. Zdravim jo z Eltroxinom, pa je bilo malo boljše. Nato sem odkrila dopolnilno prehrano, probala in sedaj so izvidi dosti boljši, počutje prav tako, pa nisem več utujena in brez volje. Skratka, po 6 mesecih dopolnilne prehrane se je moje zdravstveno stanje zelo popravilo. Sedaj avgusta imam ponovno kontrolo za ščitnico in vse ostalo, pa bom poročala, kakšni so izvidi.

Izgleda, da nam nekaj v hrani primanjkuje, ker ima čedalje več ljudi težave s ščitnico. Moji kolegici namreč deluje preveč. Sirota je tako suha, da še komaj hodi. Doktor ji je dal zdravila, pa ni nič bolje. V službi ima napisani dve malici, hrano uživa po 15 na dan, non stop je, vedno je lačna in hiperaktivna. Zdravnik ji je rekel, da če ne bo načrtno naredila plan za vnos hrane in se načrtno začela rediti, jo bo ščitnica izstradala do smrti. Lahko se ji zgodi,da bo pri polnem želodcu od lakote umrla.Pa še na zdravila za ščitnico je alergična. Sedaj sem ji jaz ponudila dopolnilno prehrano in po 1 mesecu uživanja dopolnil, se je 1kg zredila.

Kyara

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

2. avg 2007 7:28

Kyara ali lahko poveš malo več o tej dopolnilni prehrani ? hvala gajka

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

2. avg 2007 8:04

Tudi jaz imam težave s ščitnico, jemljem Eltroxin 150 mikrogramov dnevno-3 tabletke, prej sem jedla Vobenol pa sem bila alergična nanj in so mi zamenjali. Skoz imam probleme s težo vendar ko sem se pred 3 leti prvič odločila za 90 dnevno ločevalno dieto sem se že po enem tednu počutila super, energije sem imela za štiri, shujšala sem pa 30 kg v treh mesecih. Samo vzdrževat mi je pa kar problem ker kakor začnem "normalno" jesti se kar hitro spet zredim za nekaj kg. kokos

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

2. avg 2007 9:37

Jaz sem imela težave s ščitnico približno pol leta. Naredil se mi je tudi gomolj 2 x 3 cm, zaradi tega so me pred enim letom operirali in sedaj je vse OK. Jemljem Euthyrox zjutraj na tešče in počutim se krasno. buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti