Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12674

28. jan 2022 11:25

                 Danes:       segedin iz zaloge

                                         domač

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

28. jan 2022 14:06

Petek:

Juhica (kar iz vrečke); vratovina v vinski omaki, bulgur s šalšo; rdeča pesa

Pozdravček!

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15179

28. jan 2022 17:04

Včeraj čufti, pire krompir, solata

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15179

28. jan 2022 17:05

Danes sva si z možem vzela prosti dan in uživala na morju. Kosilo zunaj na terasi.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 28. jan 2022 17:09

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12674

29. jan 2022 13:14

                 Danes:    domača pica

                                 paradižnikova solata

                                   za moški del, zame-radler šipek

                                         klementine  

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15179

29. jan 2022 14:58

Danes pri nas pestri meni, nekaj je iz zaloge...

čufti in riž, fižolova juha s kranjsko klobaso, perutničke z zelenjavo, motovilec z jajci in fižolom

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 29. jan 2022 15:02

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

29. jan 2022 20:00

Bučna juha, krompirjeva musaka z mesom, rdeče zelje v solati z jogurtom, narezano sadje za sladico, kava 

LP, Saša

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12674

29. jan 2022 22:59

Venturini je napisal/a:

Bučna juha, krompirjeva musaka z mesom, rdeče zelje v solati z jogurtom, narezano sadje za sladico, kava 

LP, Saša

  Meni in prijateljici, pa so letos v zelo kratkem času, zgnile vse , pa sem jih imela na hladnem.  Verjetno je krivo to, da jih je v času, ko so se že začele debeliti, precej poškodovala močna sodra, drugega razloga ne vidim.  Predlani pa sem jih imela celo do aprila. Kar je bilo celega ,da ni bilo gnito, pa sta dobila konjička.  Samo enkrat sem skuhala juho, pa še to je dobil mož od nekoga, ki jih je imel preveč. Jo bom morala  res kupiti v trgovini,ker po pravici povem, da smo si jo že res malo zaželeli, juho namreč.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

30. jan 2022 10:02

Buč nikakor ne hranimo na hladnem, optimalna temperatura je okoli 15 stopinj, pa vlažno ne sme biti. Potem se ohranijo dolgo v pomlad, sploh maslenke in hokaido. Še posebej se obnese, če jih jeseni, ko se jim peclji posupijo, poberemo in zložimo na sončen, suh prostor, jih občasno obrnemo in tako poskrbimo, da se jim povrhnjica odebeli povsod.

 

Danes pri nas:

zrezki v omaki po trenutnem navdihu, verjetno s in še čim, ter mnogo česna

kamutovi široki rezanci

motovilec in endivija v solati, s česnom, jajcem, temnim balzamičnim kisom in bučnim oljem

rimljanka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12674

30. jan 2022 13:07

   Hvala, Rimljanka.

                      Danes:      kostna juha

                                                              z domačimi rezanci

                                                       pečen

                                                       pečeni koščki  lososa

                                                       mešana solata, motovilec s fižolom

                                                       klementine, kupljena linška očesa z ribezovo marmelado 

            

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti