Lošinj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jun 2015 9:24

Na Cresu - v Valunu, konoba ob obali, kjer so privezani čolni, pod pergolo, notri je ena taka stara velika preša

Tam so še skuše na žaru sonče in dobre ...

mamamia

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

30. jun 2015 10:12

MBrando - Rt, Gavza, lepa pešpot, enkratni zalivi tako zelo prijazni domačini...

Jaz sem bolj na hribe mahnjena, ampak nekoč bom sigurno obiskala otok Lastovo. Tako zelo si to želim videti, že mnogo let 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

30. jun 2015 12:56

Babka1951 midve se bova morale skup vzet in jo mahnit na Lastovo.Nimam pojma kaj je tam doli takega,da si ga želim videt že veliko let.

jesen

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. jun 2015 18:32

Lastovo je tudi v mojem srcu,tako da dame,culo na ramo in odemo skupaj;-).

 

Mamamia in babka Ce od koga,pol sem od vaju dveh pricakocal TOP odgovor. Tnx! Za pocmokat sta,hudicevi babnici hihi

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

30. jun 2015 18:38

jesen, ko se boš odločila, da bi šla mi napiši. Se mi zdi, da bi me nekdo moral samo v rit močno brcniti. 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

30. jun 2015 19:02

Dragi moj Brandič, poglej in preberi, že smo trije...še hedonista povabimo kot posebnega svetovalca za to pot, zgrešiti nimamo kaj... naše želje so pa tako velike, da bodo tisti, ki so tam že bili razumeli. Hvala vsem in vsakomur, ki bi nas bil pripravljen tja popeljati.

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. jul 2015 3:34

MBrando je napisal/a:

Rabim vaš namige, lahko bi napisal, da bi vam rad odtrgal kakšno skrivnost 

Lošinj in Cres sta mi že od rojstva v srcu in sem obiskal že kar nekaj restavracij, ampak sedaj me zanimajo kakšne takšne male gostilnice. Tiste,kjer dobiš lokalno in kjer ni šmenci fancy gibanja okoli gosta. Kjer je postrežba preprosta, ambient kot da sem pri otoški družini doma in kjer se polaga trud v pristno in dobro hrano. Kot v kakšni luknji v Italiji,kjer misliš da slabše ne more biti, nato pa se izkaže, da si umrl in šel v nebesa .
Saj veste, kaj mislim...

HVALA LEPA!



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Če te mika jagnjetina, moraš nujno v vas Loznati. Od tam hodijo vsi nasmejani, moj mož je bil napol v transu, bi se lahko reklo. Pokukaj sem - KLIK

V Valunu poznam tiste tri oštarije, vse majhne, čisto korektne, čudežev načeloma ni za pričakovati, je pa luštno in prijazno. Smo bili kar redni gostje pred 12+ leti. Če imajo sveže škombre, je to super izbira, nekoč je vaški ribič vsako jutro dobavljal tudi skoraj kilske osliče, sicer pa se splača zjutraj vprašati, kaj so ribiči dobavili, pa se lažje odločiš. Zadnjič sem v tisti, ki jo omenja mamamia, "Toš Juni" (KLIK) s fajn teraso v ogromni senci koprivovcev, jedla pet let nazaj. Prav fajn se mi je zdelo, ko naju je natakar prepoznal in veselo pozdravil po šestih letih. 
Tista davna, prva leta družinskih dopustov z naraščajem, smo bili v valunskem kampu vsako leto in tako je naneslo, da smo nekoč spoznali dve familiji prijetnih Avstrijcev, ki so se nekega večera odločili, da nas, v zameno za pomoč v kampu in nekaj drobnih pozornosti, počastijo z večerjo. Takrat smo šli v gostilnico "Na moru", kjer se je eden od naših avstrijskih gostiteljev že zjutraj dogovoril za rezervacijo in večerjo. Gazda konobe je za vse nas pripravil trikilogramsko svežo škarpeno izpod peke.
No, te večerje se tudi jaz spominjam po "transu". Ne vem, če sem že kdaj prej ali kdaj pozneje jedla tako vrhunsko pripravljeno škarpeno.

Sladki spomini!

 

V glavnem, MBrando, uživaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, kamorkoli te že bo zasesla pot

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. jul 2015 3:35

babka1951 je napisal/a:

Dragi moj Brandič, poglej in preberi, že smo trije...še hedonista povabimo kot posebnega svetovalca za to pot, zgrešiti nimamo kaj... naše želje so pa tako velike, da bodo tisti, ki so tam že bili razumeli. Hvala vsem in vsakomur, ki bi nas bil pripravljen tja popeljati.



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Pa name ne pozabite, tovarišija!

Mojca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. jul 2015 22:20

Hahaha... še par dni počakamo, pa se nas bo nabralo za cel avtobus

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. jul 2015 12:23

Še en predlog: Beli - "Konoba Beli"

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti