Rolo zavese

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

tema odprta - 23. jul 2007 11:48 | ogledi: 11.466 | odgovori: 12

Pozdravljene!

Jaz pa bi rada izvedela ,če ima katera rolo zavese, kje jih je kupila , kako je zadovoljna z njimi. Zanimajo me te prosojne, rada pa bi jih imela montirane kar na oknu , ne na steni(karnise). Mi lahko svetujete mogoče koga (katero , ki to šiva doma). hvala.

LP in čim manj vročine vam želim

gostenn

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

24. jul 2007 7:09

Tovrstne izkušnje (čiščenje) in ev. priporočeni izdelovalec bi zanimal tudi mene. Lp micogica

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

3. avg 2010 1:05

Bom malo osvežila to temo. Ker živimo v bloku v pritličju, me mika, da bi klasične zavese menjala s plise ali rolo zavesami. Kaj svetujete? Kaj se bolje obnese? Problem je še zastekljen balkon, ki nima nobenih žaluzij ali rolet - bi take zavese dovolj ščitile hkrati pred toploto in radovednimi pogledi?

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. avg 2010 7:41

Mi smo imeli plise zavese, pa se nam res niso obnesle. Ko so bile nove je bilo lepo, kaj kmalu pa so se vrvice potrgale, plise razvlekel oz. umazal, res ni bilo za dolgo. Problem takih zaves je čiščenje, enako za rolo če je iz prosojne zavese (razen če lahko kako snameš in posebej zaveso opereš sam). V trgovini Velana sem videla lepe zavese, (saj ne vem kako se jim reče), ki imajo ob straneh vrvice, potegneš in se lepo navzgor nagubajo. Te lahko tudi sam lepo opereš. Upam, da je kaj pomagalo... Aha glede balkona pa jaz predlagam notranje žaluzije (no, stvar okusa), k i zaščitijo pred soncem in pogledi ali pa vertikalne lamelne zavese. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 03. 2010 07:43

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

3. avg 2010 9:29

Mi imamo že tri leta pliseje na vseh oknih (grejo v obe smeri). Na vsakem oknu drugačne-gleda na potrebe. V spalnici takšne, ki popolnoma zatemnijo, v kuhinji prozorne,.. Očistim jih kar z gobo in cetom če ja kakšen večji madež. Po potrebi jih snamem. Vsakodnevno jih večkrat vlačimo gor in dol in so še vedno iste kot prvi dan. Ker ne maram zaves so ti pliseji zame čudovito odkritje. ATNES

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. avg 2010 9:48

Atnes, verjetno imate kvalitetnejše pliseje, ko sem svoje prvič takole z gobico prebrisala, je že plise malce popustil, je pa res, da je tega že več kot 15 let in kvaliteta/materili se izboljšujejo.

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

3. avg 2010 10:21

Tortica, zavesam, ki se nagubajo navzgor s potegom vrvice, se reče gubani rolo. Lahko jih montiraš na okensko krilo ali pa na strop. Ker so z ježkom pritrjeni na mehanizem, jih je enostavno snameti, ko jih želiš operati. Jaz jih imam že več let in sem z njimi zelo zadovoljna. Andrejka, za senčenje balkona bi pa jaz razmišljala v smer 'screen' rolojev. Nekaj informacij lahko najdeš npr. tule: http://www.koprivnik-sp.si/index.php?S=1&Folder=11 http://www.medle.eu/screen-sencila?gclid=CPT24tbv http://www.tehrol.com/screen?gclid=CIfx0u_vnKMCFQ8F

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. avg 2010 10:38

Tudi pri nas imamo rolo zaveso ... pa se res super obnese. Sicer jo uporabljamo kot pregrado, pa vseeno :))) večkrat dnevno jo odvijamo in zvijamo, pa je še vedno kot nova. Kupila sem jo v BauMaxu pa niti ni bila tako zelo draga. Imajo ogromno različnih barv/vzorcev in dimenzij. s0ncek*

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

3. avg 2010 13:26

Pri nas imamo roloje pritrjene na okna, na eni- zunanji strani so srebrne na notranji pa bež barve. Se dobro obnesejo pred soncem in pogledi radovednih sosedov. Kupili smo jih v baumaxu.lp mehurček

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

3. avg 2010 13:38

Hvala vsem za nasvete. V naslednjih dneh čakam zastopnika nam najbližjega izdelovalca senčil, pa bomo videli, kaj nam bo še on predlagal. Take pliseje, kot jih ima Atnes, ima tudi moja prijateljica in je z njimi izjemno zadovoljna.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti