Bučke za ozimnico

andrach  

član od: 16.6.2007

sporočila: 5

tema odprta - 21. jul 2007 11:51 | ogledi: 29.064 | odgovori: 21

Pozdravljeni!

Ker so buče na našem vrtu letos takoooooooo lepo obrodile, bi jih želela nekaj shraniti za mrzle dni. Ali ima morda kdo kakšen dober recept ali predlog kako naoj jih pripravim za shranjevanje?

andrach

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. jul 2007 12:14

Pri nas jih naribamo na rezance za polpete, na kocke za omake, pa izdolbene polovičke za filanje - vse zamrznemo, če jih je res veliko pa naredimo še kompot, samo letos zelo slabo kaže, vsi hvalijo dobro letino, pri nas pa ravno letos nič...

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

21. jul 2007 13:29

Bučke v olju Za 2 kozarca po 650 ml - kg mladih bučk - 375 ml belega vinskega kisa - sol - 3 sveže rdeče feferone - 1/2 šopka svežega timijana - približno 500 ml olivnega olja - beli poper - 1 do 2 žlici kaper Bučke operemo in po dolgem narežemo na 5mm debele ploščice. Kis, 750 ml vode in sol zavremo, dodamo bučke in jih kuhamo 2 min. S penovko jih vzamemo iz prevretka in odceimo na papirnatih brisačah. Feferone operemo, očistimo in odstranimo semena. Polovice še enkrat oplaknemo s hladno vodo, osušimo in zelo tenko narežemo. V ponvi segrejemo dve žlici olja. Dodamo del bučk in feferonov ter nekaj timijanovih listkov in bučke po obeh straneh popečemo. Enako po obrokih popečemo vse bučke. Bučke poporamo in jih s kaprami porazdelimo po kozarcih. Zalijemo s toliko olivnega olja, da jih popolnoma prekrije. Takole jih mislim jaz pripraviti, je pa prepisano iz priloge Ona z dne 10.7.07 Nena

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

21. jul 2007 13:33

Vložene buče 500g buča 0.5l kisa 500g sladkorja ingver vprahu Buče narežite na kockice,položite jih v kis.Sladkor raztopite v 1 litru vode,dodajte ingver in bučke z kisom.Kuhajte da bučke posteklenijo..nadevajte v kozrec,surup naj še malo kuha naj postane gosti in z njim prelijte bučkke. mogoče je recept vbazi ,naj vam bo pri roki... senka

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

21. jul 2007 13:42

mi jih pa naribamo za omako s smetano,..... ker jih drugače nihče ne je,.... torej samo naribaš, malo odcediš( kar se ti vode nabere med ribanjem) potem pa po porcijah v vreček naložiš,.... ko je zima je prav fino to ven potegnit pa kak pire in polpetki,... njami plopsa

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

21. jul 2007 17:23

jaz sem jih ravno vložila tri kozarčke po receptu iz ene revije: 1 kg bučk očistimo in olupimo, če so mlade jim lupino pustimo, večjim odstranimo semenje in penasto sredico. V večji lonec damo 2 dl olja (oljčno ali iz koruznih kalčkov) , 3 dl svetlega najbolje domačega -jabolčnega (sem dala kar rdečega )kisa, Nato dodamo narezane bučke in začimbe (nekaj vršičkov rožmarina, narezane liste bazilike, 3 narezane majhne čebulice, 3 stroke narezanega česna , nekaj zrnc popra) vse to posolimo še z žlico soli,hladno dobro premešamo segrevamo toliko časa da zavre, nato kuhamo še cca 4 minute, še vroče preložimo v kozarce in takoj zapremo andreja č.

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

21. jul 2007 17:26

jaz sem pa nekje prebrala, da bučke v hladni kleti zdržijo tudi 6 mesecev? je to res? ariella

andrach  

član od: 16.6.2007

sporočila: 5

21. jul 2007 17:32

Hvala vsem na predlogih! Zdej grem pa v akcijo in poročam. andrach

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. jul 2007 17:35

Še dlje, ariella, jaz imam še vedno eno lansko, sorte špagetarica. Je pa pomembno, da niso na prehladnem, vsaj 10 stopinj, lahko tudi 15. Samo, zrele morajo biti, da imajo trdo lupino, ki ne prepušča plinov in uspešno brani notranjost pred vdorom plesni.

Po mojih izkušnjam se zelo dobro obneseta sorti Hokaido in Špagetarica, pa najbrž vse, ki imajo debelo lupino. Jaz jih pred spravilom še dobro utrdim (pozorim) na soncu.

rimljanka

karmenka  

član od: 17.7.2007

sporočila: 69

21. jul 2007 17:47

Sem zasledila knjigo Bučna kuhinja za vsak okus ( avtorica Mateja reš, založba družina) V ponedeljek grem po njo v našo knjižnico. Sigurno se bo tudi tam našlo kaj uporabnega! LP karmenka

neznan uporabnik

21. jul 2007 18:30

enkrat je že bilo govora o tem in sicer NE MEŠAT BUČK IN BUČ, to je čisto nekaj drugega.Torej tukaj je vprašanje o BUČKAH in bučke na hladnem ne zdržijo 6 mesecev in več. joze2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti