Velike kumare

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

18. jul 2007 13:19

Ali  si z neslanim, s koščkom vate umivaš obraz, oziroma z rezinami narediš obrazno masko. Koža ti bo v teh sušnih dnevih zelo hvaležna. kobra 1

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

18. jul 2007 18:21

Kumare vlagam po klasičnem receptu.Kis: voda= 1:3,dodam začimbe(lahko tudi kupljene,so čisto ok)3-4 velikih žlice soli in 4-5 velikih žlic sladkorja ter prekuham..Kumare naložimo v kozarce,jih zalijemo z ohlajenim,razredčenim in odišavljenim kisom,dodamo še malo žličko mešanice začimb.Pri začimbah ne sme manjkati gorčičnih semen in kopra vse ostalo po želji in okusu(v drogini mešanici je že vse not).Če je šalotka ali droben srebrnjak pri roki,še kakšno olupim in potisnem v kozarec.Kozarce zapremo,naložimo v velik lonec,ki ima na dnu kuhinjsko krpo in pasteriziramo do 75 stopinj.V loncu pustimo do jutra,da se ohladi in konec. ati zlati

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

22. jul 2007 11:24

Mogoče ve kdo recept za namaz iz kumaric, ki poleg naribanih kumaric vsebuje tudi gorčico? Sem ga zgleda nekje založila, imam pa tudi jaz goro velikih kumaric.. Madronščica, kako pa gre tisti recept za soljene kumare v kozarcu? Hvala in LP juhica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. jul 2007 12:20

naribane in ožete zamrznem. pozimi nam teknejo v solati s krompirjem, v juhi in v omaki. sedajle naeliko delam tadziki (po receptu iz baze). lahko jih tudi polnete. prerežete po dolžini, napolnite enako kot paprike in nato v pokončnem položaju spečete. pa maska za obraz in še kaj bi se našlo. mimika

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. jul 2007 13:44

Z našimi pa se "mastijo" prašički.

jade

anen  

član od: 17.4.2007

sporočila: 35

22. jul 2007 21:49

Še en kisli recept za malo večje kumarice: Kumarice "za sprot" Večje kumarice umijemo in očistimo. Prerežemo jih na tri dele, vendar tako da se na koncu stikajo ( se pravi, da jih ne razrežemo prav do konca). Kumarice zložimo v večji kozarec (2 ali 3 litre). Naredimo mešanico voda:kis - 2 l vode, 1 dcl kisa (to je približno - damo toliko kisa, da je malo kislo in ne tako, kot za vložene kumarice), dodamo stisnjen česen, sol in sredico kruha. Zalijemo kumarice in dodamo še koper. Kozarec pokrijemo - jaz ga pokrijem s krožničkom kavne skodelice. Pustimo stati približno tri štiri dni in kumarice so že kisle. Te kumarice imajo malce drugačen okus od vloženih in morda komu ne bo všeč. Probajte - meni so celo boljše kot vložene. Pa dober tek. anen

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

23. jul 2007 11:35

juhica 101,kar pišem je prepisano iz Kuharskih bukev Radija Celje-vlaganje,shranjevanje in zamrzovanje živil: MLADE TRDE KUMARE ZA OMAKE Mlade trde kumare olupimo, naribamo, malo solimo in pustimo približno 2 uri, da spustijo sok. Nato jih s sokom vred vsujemo v kozarce in pasteriziramo. Tako pripravljene lahko uporabimo za omake. Če jih hočemo imeti za solato, jim dodamo, ko spustijo sok, po okusu narezano čebulo ali šalotko in poper, nato pa jih pasteriziramo. madronsica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

23. jul 2007 12:07

Najlepša hvala madronščica. Poskusit ni greh pravijo... In anen tebi tudi hvala, sem že mislila ptujske kolege vprašat za recept, ker tam zelo radi jedo take murke. Bom videla, če se bo to prijelo tudi pri nas... Pa še moj recept za kisle kumarice: 3,5 dcl kisa za vlaganje 1l vode čajna žlička sladkorja velika žlica soli (poravnana) Zavrem in odstavim. Očiščene (odrežem malo zgornjega konca in malo spodnjega) in oprane kumarice zložim v kozarce (dobro operem z detergentom in posušim narobe obrnjene v pečici). Dodam začimbe (lovor, koper, poper, kumina, koriandrova semena in gorčična-če jih imam pri roki), strok ali dva česna, malo šalotko ali nekaj bisernih čebulic, ki so sedaj ravno prave velikosti. Zalijem z vrelim kisom do kak mm pod robom. Pokrove privijem do konca in spravim vse skupaj v pečico na kakih 80 stopinj za 20 min do pol ure. In pustim v pečici čez noč. lp juhica Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 23. jul 2007 12:15:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti