Kavbojke in mrežaste nogavice

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

10. jul 2007 18:25

Pri nas v službi smo vsi zelo casual, s šefom na čelu (delam v medijih, sicer kot tajnica). Zaradi kratkih majic, osprtih sandalov, kazanja trebuščka itd. ni še nikoli noben nič rekel. Sama se sicer ne oblačim tako - v preveč "odkrivajoča" oblačila, samo zato, ker se ne bi dobro počutila v njih v službi. Imam pa raje tako klimo, kot da bi bili bolj "zategnjeni" in v kravatah. Moško oblačenje: v preveč poštirkanih oblekah mi niso všeč. Pravzaprav so mi najbl kjut v kavbojkah in navadni majici. In če majica ni u nulo zlikana, ni panike. Tako vsaj veš, da je samski, hahaaaa :P Nad brki in bradami nisem navdušena, če se pa par dni ni obril me pa sploh ne moti. Raje vidim tako, kot da je preveč lepo počesan, sveže obrit in v tretji majici ta dan. Sploh pa že spet... odvisno od moškega, če je simpatičen in ima nekaj v glavi, se mu marsikaj odpusti, tudi da uporablja preveč želeja (op. Peče ni simpatičen oz.....:)) Kar se pa tiče kavbojk in mrežastih žab: jaz jih ne bi oblekla zaradi barvne kombinacije - modre kavbojke in črne žabe. Bolje je, če bi bile žabe kakšne druge barve, samo je treba spet uskladit s celotno podobo (čevlji, majica). Ni pa to moj stil, niti mi ni pretirano všeč na drugih. LP Scorpy

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

10. jul 2007 19:38

K sreči opravljam tako delo, da se takoj ko pridem v službo preoblečem v uniformo. Pa tudi to ni tako zelo "simpl" kot si marsikdo predstavlja, tudi v takšnem uniformiranem okolju obstaja nekakšen kodeks oblačenja in nasploh osebne urejenosti. In je pričakovan od vseh zaposlenih, brez izjeme. Ki pa seveda so, tako kot (mislim si) vsepovsod kljub zapovedim in prepovedim. Zaželjeno je in skorajda zapovedano, da imamo ženske urejene pričeske in če so lasje dolgi morajo biti speti, make-up ne sme biti preveč vsiljiv, lahko je, vendar diskreten. Nohti morajo biti urejeni in kratki in ne sme se uporabljati preveč močnih parfumov.... itd. Lahko bi še naštela. Podobno se pričakuje od moških. Lasje urejeni, brade skorajda raje ne, če pa že pa v "nulo" urejena.... Uniforma ima dobre in slabe strani. Ena od prednosti je morda že ta, da mi ni treba preveč skrbeti kako oblečena pridem na delo in si tako lahko dam duška do tja; ni pomembno ali imam trebuh odkrit ali ne, ali imam pikčaste ali pa mrežaste nogavice ali pa mini krilo visoko gori, tudi dekolte do delovnega mesta ni popolnoma nič pomemben, le tam ga ne sme biti. In še okoli mrežastih nogavic in kavbojk, kar je bil pravzaprav začetek. Meni je všeč! Le da mi je bolj všečno, če je mreža kake druge barve, ne črna. Čim bolj živa, morda rdeča, celo rumena (če je za kombinirat), zelena, poleg pa balerinke, živahna majica in primerna torbica. Da se tako obleči in če znaš to nosit je to lahko super kombinacija. Lp moja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. jul 2007 21:44

Moški, ki ima gela na laseh do obisti in neki našpičeno frizuro, čeprav je modna, pa je oblečen strogo poslovno, ne deluje dovolj resno. Vsaj zame ne. (zdaj na plaži opažam, da so slovenci osvojili tiste fake irokeze, in si jih želirajo, pa če še tko po dolenjsko zavijajo...)

Saj nimam nič proti, samo ni treba, da se bleja z vsemi ostalimi ovcami.

Zadnjič sem se z busom peljala domov, pa sem gledala mlade fante, rdečelične, z vasi. Pa so se menili, da grejo na pir, pa ene bejbe so še vlačili s sabo. V ušesnih mečicah pa so imeli uhane, tiste, 1cmx1cm bleščave kamne. Meni so delovali smečno. In bili so trije z skoraj enekimi uhani. V obeh ušesih! Je pa spet drugače videt enega zašmekanega s takimi uhani v mestu na troli... (sem tudi enkrat enega takega videla v Lj. na mestnem busu, pa še lip glos je imel na ustnicah. Pa so ga gledali od zadaj fantje, ki ne govorijo našega materinega jezika in je eden rekel: ko gre dol s postaje, ga zbijemo ko prasca!).

 

Aja, danes sem zvedela, da tudi v drogerijah zahtevajo kodeks oblačenja. Za promotorke. Ker naj bi vlivale zaupanje, izkazovale resnost. Torej: nevtralne barve, žabe, zaprti čevlji, nevsiljiv make-up... Skratka... Mal poglejte, kako so oblečene dame, ki vam predstavljajo kozmetiko. Jaz bom zdaj pozorna.

 

Saj kaj več bo verjetno zbrskala Vendy, ampak mislim, da gre pri protokolarnem kodeksu za to, da nikakor na noben način nekdo ne deluje pohujšljivo. Ali kakorkoli namiguje na to. Pa da se z razgaljenostjo ne moti koncentracije v napačne smernice. (Ženska ramena se tudi v cerkvi ne sme razkazovat, kaj šele v kaki džamiji...) Prstki na nogah pa ne vem zakaj. Jaz pač že od nekdaj vem, da ni primerno jih kazat. (čeprav jih tudi sama, ker pač ni potrebe, da bi bila toook zategnjena...). Ste kdaj opazile, kako so oblečene ženske v politiki? Pa se mi zdi, da smo v Slo še zelo odprti... (ali pa zanikrni, kakor se vzame). In te smernice vlečejo tudi kake velike in ugledne firme v svojih višjih sferah. Mene to ne moti in me ne bi motilo, če bi se sama držala takih navodil.

Je že tako, da je vsaka stvar odvisna od tega, s katerega kota se jo gleda. 

 

lidka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. jul 2007 23:43

lidka je napisal/a:
Zadnjič sem se z busom peljala domov, pa sem gledala mlade fante, rdečelične, z vasi. Pa so se menili, da grejo na pir, pa ene bejbe so še vlačili s sabo. V ušesnih mečicah pa so imeli uhane, tiste, 1cmx1cm bleščave kamne. Meni so delovali smečno. In bili so trije z skoraj enekimi uhani. V obeh ušesih! Je pa spet drugače videt enega zašmekanega s takimi uhani v mestu na troli... (sem tudi enkrat enega takega videla v Lj. na mestnem busu, pa še lip glos je imel na ustnicah. Pa so ga gledali od zadaj fantje, ki ne govorijo našega materinega jezika in je eden rekel: ko gre dol s postaje, ga zbijemo ko prasca!). lidka [pikapolonica]
Hej, Lidka, kako pa naj bi bili oblečeni fantje z vasi??? A obstaja "vaška uniforma"? Pri nas so fantje zagoreli, kratke hlače, majica, na traktorjih ali bečeskah, ko gredo kam, se pa "zrihtajo". Včasih lepše kot mestni. Atina

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

11. jul 2007 7:28

Tudi v državni upravi naj bi obstajal kodeks oblačenja. In ker so nam pri tej plači milostno dodelili 100 EUR za civilno obleko, veste kako zrihtani smo.. Jaz sicer prisegam na "colombo" sistem . Mislim pa, da sedaj poleti z lanom in bombažem ne moreš zgrešit - hlačni kostimčki, krila, oblekce in jakna čez. Kdor pa ne ve, da se lan mečka - bog pomagaj.. O ireokezah in raznih pomadah pri fantih, pa res ni, da bi zgubljal besede. Se je moj starejši želel enkrat v tem stilu postrič, pa ima, hvala bogu, tako trde, goste in skodrane lase, da s tega ni bilo nič. Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti