Polnjene bučke

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. avg 2010 15:02

Poskusi tole, namesto melancan, polniš bučke. Zadeva je dovolj nasitna, da tudi moj dragi ne je zraven nič drugega, kot eno skledo zelene ali mešane solate.

Vanja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. avg 2010 22:38

Obožujem polnjene bučke, morajo pa bit res dobro priravljene. To zame pomeni, da mora biti bučka majhna. Najbolj sovražim to, da ljudje pustijo zrast bučko v tisto veliko poDolgovato stvar polno semen, s katero za moje pojme lahko narediš samo še kak zavutek. torej, bučka mora bit majhna in ko jo izdolbem jo obvezno posolim znotraj in zunaj. Pustim jo, da se malo odcedi in jo šele nato nafilam. Fila je odvisna od okusa vsakega posameznika. Zame je lahko še tako dobra, če bučka pred tem ni soljena mi ne gre dol. lp Vesna

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

5. avg 2010 9:48

Majhne bučke, nadevane z zelenjavnim nadevom, posute s sirom, ki jih dodaš zadnjih deset minut v krušno peč k pečenki. Obrok za prste polizat. Lp Nasha

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

7. avg 2010 12:33

Ravno danes bom delala bučke z mletim mesom in sirom. Poleg pa bom pekla tudi lazanjo, tako da vsak dobi lazanjo in bučke. V posodo pa dam tudi kečap z začimbami in malo naribanega sira, da je za polivko - seveda vse skupaj pečem v pečici, da se stopi.

Jejža

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. avg 2010 19:36

Danes sem pripravljala polnjene bučke (prvič), Meso sem prepražila z začimbami in nato polnila mlado bučko, ki pa je možu, tudi po 45 minutah peke, bila pretrda. A bi imelo smisel bučko pred polnjenjem prevreti v slanem kropu?

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. avg 2010 21:43

Tole mi je pa čudno, da si mlado bučko z že prepraženim mesom pekla 45 min.In je bila še trda.A si sigurna, da si vključila pečico? No, malo sem se pohecala.Me prav zanima, kaj bodo na to rekle naše strokovnjakinje! naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. avg 2010 7:19

Čisto odvisno od vrste bučke, Kakšna špagetarica bi znala biti trda po tem času, sploh, če je rasla bolj v suši, okoli nje v pekaču pa ni bilo tekočine.

rimljanka

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

8. avg 2010 11:05

Seveda nisem dala nobene tekočine, na pomaščen peki papir sem položila prej nasoljene in nato polnjene polovičke bučk, vklopila pečico na 2oo stopinj ter pekla 45 minut. Sir se je lepo stopil , dobil lepo barvo in zame je bil to znak, da je jed gotova.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. avg 2010 11:11

Izdolbljene jajčevce ali  bučke dam za kakšno minuto v MWP, da se malo omehčajo. Se je tudi meni brez tega že zgodilo, da bučka ni bila mehka. Namesto sira jih pred peko prelijem z bešamelom, kateremu dodam kocko topljenega sira ali nariban parmezan, odvisno, kaj imam pri roki. Se mi zdi z bešamelom nadev še posebno sočen.

Lijana

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. avg 2010 11:12

vikica je napisal/a:
Danes sem pripravljala polnjene bučke (prvič), Meso sem prepražila z začimbami in nato polnila mlado bučko, ki pa je možu, tudi po 45 minutah peke, bila pretrda. A bi imelo smisel bučko pred polnjenjem prevreti v slanem kropu?
Jaz imam tale recept, ki sem ga pobrala v eni it.kuharici: srednje velike bucke olupis, prerezes na pol, previdno izdolbes, prevres v slanem kropu par minut in dobro osusis. Pekac dobro namazes z maslom, v eno polovico bucke das koscek sira za toast, na vrh hrenovko, ki jo malo dekorativno podolgem o zarezes, potem polozis zraven drugo polovico bucke zraven brez nadeva, nadaljujes s hrenovko, tesno drugo ob drugi, dokler ne porabis vseh. Lahko nadevas seveda tudi vse polovice.Potreses z grobo naribanim parmezanom in koscki masla ter das pec. Postrezes kar v pekacu, kjer so se pekle. Poskusi, doslej se ni bilo nikogar, ki mu ne bi bile vsec. lp lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti