Torta iz toaletnega papirja

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. nov 2011 20:33

Prvo, kar mi pade na pamet je, da pločevinke postaviš na primerno podlago (deščico, pladenj...), tesno povežeš s trakom v okroglo obliko, obod oblepiš s krep papirjem, na vrh vsake pločevinke pa nalepiš papirnat nagelj; v mojih šolskih časih smo jih delali iz Paloma robčkov. Lahko so ob robu drugačne barve kot v sredini, da bo imela "torta" neko obrobo ali pa tudi ne- stvar trenutnega navdiha.

Še navodila, če teh rožc slučajno ne poznaš: http://www.dominstil.si/articles/takosenaredi/1626/id

Mogoče bi pa vse skupaj res izpadlo kot torta http://conniecupcake.com/connie-cupcake-gallery/pinky- , v najslabšem primeru pa kot en čuden pušeljc.

Kakorkoli že, ideja- 19 pločevink najljubšega kapučina- pa je itak tako dobra, da bo darila nedvomno vesela, ne glede na dekoracijo.

LP, V.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. nov 2011 20:52

Kaj pa, če vsako pločevinko oviješ v zelen krep papir, na vrhu vsaki pa narediš zgoraj prikazan nageljček, povežeš v torto, pa bo hkrati torta in šopek...... sem videla v KIKU prav uporabne krep papir, v več odtenkih iste barve.

Ideja s pločevinkami je pa res super. Darilo z dušo.

rimljanka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

7. nov 2011 21:31

Hvala za super ideje! Upam da mi uspe tole tudi realizirat. Ideja je pa čisto ponesreči mi prišla na pamet :), lani sem isti prijateljici namreč kupila knjigo z Azijskimi recepti in nekaj azijskih sestavin in palčke ker je zelo navdušena nad Azijo. Potem sem vse stvari zložila v gigantsko škatlo, jo napolnila z jabolki za obtežitev in zmečkanim papirjem da je zgledala zelo polna. Vse skupaj sem potem zavila v vsaj 10 plasti papirja :). Tako da letos sem se tudi odločila, da bo dobila nekaj posebnega :), ker mi ona vsako leto podari tako darilo da si ga zapomim. 

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

8. nov 2011 20:24

Jaz imam pripravljeno pesem na temo torte iz toaletnega papirja in pripravo take torte-sicer za Abrahama.Če katera želi naj mi piše na ZP.

branka

lovelove  

član od: 30.12.2011

sporočila: 1

31. dec 2011 18:48

pločevinke lah tut prebarvaš in povežš z trakom al pa sam zlepš in krasiš po želji lahk sam uzorce narišš

lovelove

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti