Pranje kumaric

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. jun 2007 20:15

V srednji soli sem prek studenta delala v eni ljubljanski stariji - tam so imeli stroj za lupljenje krompirja, ki je zgledal kot krizanec med ribeznom in centrifugo. Za pranje kumaric sem ze slisala in sem se tudi smejala, ampak po temeljitem razmisleku se mi zdi stvar popolnoma utemeljena - nisem pa nikoli poskusila, ker kumaric ne vlagam, mi se nikoli niso uspele tako dobro kot Eti. lp, proxima

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. jun 2007 22:25

Ja, sem slišala...moj bivši šef jih pere tako vsako leto...jaz jih še nisem, ker jih še nisem na veliko vlagala

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. jun 2007 9:09

Nisem brala vsega. Pri nas tudi peremo kumarice v stroju. Najprej damo enkrat praznega prat, da gre ven ves prašek in mehčalec, ki ostane od pranja perila, potem pa vanj nabašemo vrečo kumaric. Hladno pranje, program za občutljivo perilo in to je to. marelica

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

23. jun 2007 9:36

Pupa, ki še ni vlagala kumaric (stasafrank)- veš kumarice so umazane od zemlje , in je res zoprno male kumarčke z roko drgnit vso tisto umazanijo dol, ker če niso čiste se pokvarijo. Mi jih sicer nikoli ne vlagamo po 50 kg, ampak nekje p 10-15 kg in jih vedno peremo na roke. Pralni stroj mi nekako ne potegne. Čeprav pa pozimi, ko so koline v pralnem stroju perejo tudi čreva za klobase. Bljak... alexis

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

23. jun 2007 12:34

alexis-- Čeprav pa pozimi, ko so koline v pralnem stroju perejo tudi čreva za klobase. Bljak... alexis
Mi imamo za to samo boben od pralnega stroja...čisto posebna mašinca.Pa je super,ker čreva na roke prat je pa meni ogabno... Roncolino

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

23. jun 2007 13:31

Meni so čreva nasploh bljak. Drugače pa hvala bogu, da se ljudje znajdejo. alexis

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

23. jun 2007 14:57

Meni je za pranje kumaric v pralnem stroju povedala moja sestra pred več kot 10 leti. Tudi jaz sem se samo nasmejala in jo odpravila z daj, daj , no. Pa mi ona tega ni več vsiljevala in mi je rekla, pa jih peri še naprej ročno. Ob večji količini kumaric sem tudi jaz zbrala pogum in jih oprala v pralnem stroju. Od takrat naprej pa nikoli več ročno, samo še v pralnem stroju. Naredim pa takole: Pralni stroj dam na spiranje, da odpakne morebitni pralni prah. Medtem kumarice namočim v vodi, da odstranim blato in posušene cvetove. Nato jih dam v pralni stroj (pribl. 5 kg), stroj dam samo na spiranje in kumarice pridejo lepo oprane brez hude muje. Tako delam jaz in sem zelo zadovoljna, nikoli jih ne bi več prala ročno. Vsaka gospodinja pa ima pravico narediti po svoje, čeprav je vredno poskusiti. LP. lepo se imejte in veliko se smejte. Balenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jun 2007 23:56

Sem rekla, da s ečlovek uči, dokler je živ...pa naj se sliši še tako neverjeto. Jaz sem se pa ob tej temi ustaršila poszov v stioli, Mamamia, daj no, spet so te "nagnili"...Pa vidim, da je reč kar znana.

 

Sama ne vlagam kumar, bom pa mami omenila....

Mamamia

mamamia

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

26. jun 2007 15:58

ker imam bolj malo kumar mi bo tako prišlo, da bi vsak drugi dan vložila 3 kozarce kumaric, pobirati jih je treba pa vsak dan. ali se ne bodo pokvarile, če bodo en dan čakale nabrane zunaj ali v hladilniku? ariella

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. jun 2007 16:39

Jaz to kar s pridom prakticiram. Brez problema so zrihtane tik, tak. Kmetje na našem koncu za prodajo ne perejo v pralnem stroju, ker so količine prevelike, ampak kar v mešalcu za beton. Pa to ni prvoaprilska šala, to je čista resnica. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti