Kožna plesen

monki  

član od: 24.2.2006

sporočila: 35

tema odprta - 14. jun 2007 20:28 | ogledi: 28.208 | odgovori: 16

A mi lahko prosim kdo svetuje, kako si naj odpravim na najbolj naraven način kožno plesen? Največ jo imam po zgornjem delu telesa od vrata do pasu. Prihaja poletje, čas kratkih majčk... pa še moteče je, ker včasih tako srbi? Hvala za odgovore, pa vam javim, če je kaj pomagalo!

monki

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

14. jun 2007 20:43

Draga Monki,žal tega ne boš odpravila na noben način tako,da se ti ne bo poznalo nič več.sama imam začetek te bolezni,še ne tako hudo,ampak malo je opazno.svetujem ti obisk pri dermatologu,ki ti bo verjetno dal tabletke proti širjenju te bolezni.Izogibaj se sonca na direktno obolela mesta,saj te lahko opeče. Meni je dermatologinja svetovala tudi naj si kupim EUCERIN KREMNO OLJE PH ;5;5 za tuširanje,ker ni agresivno za kožo in pa EUCERIN LOTION 10%urea za telo po tuširanju.meni je enkratno za kožo.Cenovno je kar drago ampak človek itak da na sebe premalo,sploh za zdravje. upam,da sem ti kaj pomagala,želim ti pa čim manj širjenja te plesni.lp romi1

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

14. jun 2007 20:47

Mojemu možu pomaga krema Canesten, ki se dobi v lekarni tudi brez recepta. Se pa vedno znova spet pojavi. Nena Tu smo že pisali o tem: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7326 Sporočilo je spremenil(a) nb dne 14. jun 2007 20:51:58

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

14. jun 2007 20:51

 

Kozna plesen se dobi, ce je koza non-stop vlazna. Jaz sem jo dobila,  pred leti,  med prsmi (me je narava "obdarila" z double D) :(

 Pozdravila sem se tako, da sem jo mazala z 1 % salicil alkoholom, ki ga kupis v lekarni.

lp

Nena

Nena-morje

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

14. jun 2007 22:20

Oronazol krema 10 dni 2x dnevno. in po potrebi za lasišče še Oronazol šampon za 5 dni 1x dnevno. Kuro je potrebno ponoviti čez pol leta. božena

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

15. jun 2007 8:48

Tudi jaz sem imela to nadlogo,kar nekaj let. Dermatolog mi je vedno predpisal neki dve tekočini (ena je bila na osnovi žvepla ) pa mi to ni nič pomagalo, samo peklo je ko vrag in smrdelo. Enkrat pa sem nekaj zbolela in sem morala k dežurnemu. Zdravnica je videla te lise na moji koži in mi napisala recept za kremo ORANOZOL. Porabila sem samo dve kremi in nadloga je bila rešena za vse čase (do sedaj-trkam).Od tega je sigurno več kot 18 let. Mislim, da se krema dobi tudi brez recepta- nisem pa sigurna. Nikjer na koži se mi ne pozna popolnoma nič, kot da nikoli ni bilo nič. Lep pozdrav valči

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

15. jun 2007 8:56

Tudi jaz sem kožno plesen popolnoma odpravila z ORANOZOL šamponom. zvitorepka

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

15. jun 2007 9:19

 

 Meni je pomagal 9% salicil rezorcin alkohol. Dobila sem ga na recept. Izogibaj se sintetičnih oblačil, nosi bombažna!

Lp, Nelly

 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2007 9:49

Najbolj naravno se s kožnimi nadlogami spopada blato iz Mrtvega morja. Tja je malo riskantno potovati, nekaj produktov iz Mrtvega morja imajo tudi pri nas na policah. Drugače pa ga ni čez tiho uvalo na kakšnem južnodalmatinskem otoku - to je preizkušeno najboljši lepotilni in wellnes salon - tam se ljudje znebijo aken, lišajev, kurjih oči, konstapacij itd itd... Vendelina jr.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

15. jun 2007 12:03

Povejte mi, prosim, kako pa izgleda kožna plesen?

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

15. jun 2007 12:57

silva: kožna plesen se pojavi v obliki roza oranžnih lis, ki se pojavijo na vratu, oprsju..... Vendelina: ti čisto verjamem, da so tiste blatne kopeli super, samo dvomim, da bi se dalo z njimi znebiti se kožne plesni. Zadeva je salamensko trdovratna in se je nisem mogla znebiti z nobeno mažo. Pomagal je šele Oranozol, ki pa ga takrat niso predpisovali, saj še ni bilo znanstveni dokazov, da odpravlja to nadlogo. Za to mi je takrat povedala ena zdravnica, ampak to tako "pod roko". zvitorepka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti