Skodrana čokoladna torta

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 26. mar 2002 11:00 | ogledi: 6.576 | odgovori: 12

Vsem čokoholikom v preiskus in sladkanje pošiljam en ta konec tedna preizkušen recept. Pozor, kremo je treba pripraviti en dan prej.

KREMA

5,5 dcl goste sladke smetane

20 dkg čokolade

V kozici nad paro mešaj smetano in čokolado, da se čokolada popolnoma stopi.

Shrani čez noč v hladilnik. Naslednji dan stepaj z mikserjem, da naraste in se speni v kremo.

BISKVIT

10 dkg masla ali margarine

10 dkg sladkorja

2 vanilijeva sladkorja

5 rumenjakov

10 dkg čokolade v prahu

4 beljake

ščepec soli

9 dkg moke

Penasto vmešaj maslo z obema vrstama sladkorja, dodaj enega po enega rumenjake in čokolado, na koncu vmešaj še sneg iz rahlo posoljenih beljakov in moko. Speci pet tankih tortnih listov.

Ohlajene plasti biskvita navlaži z mešanico vode, sladkorja in ruma, namaži s kremo, s katero torto premaži tudi po vrhu in obodu.

POSIP

Grobo nastrgaj 10 dkg jedilne čokolade in posuj ob robu in po vrhu torte, nato pa vse skupaj skozi cedilo potresi še s kakavom.

Op.

Zgornji recept je bil objavljen pred leti v posebni izdaji hrvaške revije Mila, le da tam ne navaja vlaženja biskvitnih plošč. Meni se zdi to nujno, ne maramo namreč suhega biskvita. Količina testa zadošča za pekač premera 26 cm.

Irena

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. feb 2006 9:15

Med iskanjem nečesa drugega sem se "spotaknila" ob tole temo ... in jo malo oživljam, mogoče jo bo pa še kdo tako kot jaz hotel shraniti v beležko. Lp, tjas

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

1. feb 2006 9:22

Odlična ideja tjaš! lp, Marija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

1. feb 2006 10:55

Hvala Tjaš, je že v beležki. lp Julija

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

1. feb 2006 13:58

Meni sladka smetana in čokolada nista uspeli,čeprav sem dala v hladilnik .Uporabila sem merkaterjevo ali smetano ljubljanske mlekarne ni se mi strdila.Če pa sem uporabila rastlinsko je bila ,pa tako trda, da sem jo komaj zmiksala in tudi ni bila taka kot bi morala biti.Ali je važno koliko čokolade rastopiš? Prosim povejte kaj delam narobe! LP

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. feb 2006 14:02

Jaz ta takšno kremo uporabljam alpsko smetano ali pa pol alpske pol rastlinske. Vedno se lepo stepe v kremo. jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

1. feb 2006 19:24

Imam podoben recept, razmerje smetana: čokolada je tako: 0,25 l smetane in 10 dag jedilne čokolade. Izkušnje s katerokoli sladko smetano iz mleka so enako dobre, krema je trda, če jo predolgo miksaš, lahko nastane maslo, pazi! Torto sem nazadnje jedla v soboto na rojstnem dnevu moje nečakinje. Obnese se tudi z navadnim, belim biskvitom. rimljanka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. feb 2006 10:05

Čokoladno kremo iz kuhane smetane sem delala drugače, kot je napisano v tem receptu. Kratek čas sem kuhala smetano in čokolado ter potem vse skupaj ohladila. Naslednji dan pa sem stepla v kremo in vedno mi je uspelo. mimika

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. feb 2006 12:43

Sem jo že večkrat delala, pa mi je vedno uspela. Ne smeš obupati, ko jo miksaš, ker je potrebno kar nekaj časa, ni tako, kot, če bi stepal smetano ampak traja kar nekaj minut. Razlomljeno čokolado daš v smetano kuhat, ni pa potrebno, da zavre. Mešaš toliko časa, da se čokolada raztopi, potem odstaviš. Razmerja med čokolado in smetano so različna, sama sem uporabila razmerje čokolada - smetana 1:3. Za torto, če hočeš, da je dobro namazana je potrebno 3 sladke smetane in 25 dag jedilne čokolade. Ta čokoladna krema, ki je v kranjski sacher torti mi je bila dolgo let uganka, potem pa mi je recept pred nekaj leti povedala slaščičarka, ki dela v kranjski slaščičarni. Oni vedno uporabljajo gorenjka čokolado, sama sem to ali kakšno drugo, pa ni bilo razlike. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti