Trda koža na peti

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. maj 2007 8:05

Za piljenje trde kože na petah se dobro odnese ploščica iz siporexa velikosti približno škatljice od cigaret. Mokra koža in moker siporex. Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. maj 2007 8:14

Al pa igranje odbojke v mivki, seveda moramo biti bosi. Resno mislim. rimljanka

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

2. maj 2007 18:23

Preverjeno pomaga ognjičevo mazilo. Na začetku vsak dan po tuširanju, nato pa 1x do 2 x tedensko. akim

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. maj 2007 1:11

Vse drži, lahko se namažete tudi z navadnim baby oljem in potem gor nogavičke. Sama uporabljam tudi od Wilkinsona britvico za trdo kožo, ko se trda koža zmehča. Res pa je s trdimi petami tako kot z dlakami, bolj ko jih dol drgneš in odstranjuješ, bolj hitro spet "zrastejo"...na žalost. Želim vam lepe petke, da boste lepo paradirali v poletju hihi. katka

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

3. maj 2007 7:37

Tudi jaz uporabljam 1x tedensko namaknje nog s soljo od Justa, ter 1x tedensko piling za noge od justa ter dnevno oz. vsak drugi dan si noge namažen še s kremo od Justa. Od kar uporabljam imam podplat in pete zelo mehke. Priv priv

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

3. maj 2007 8:03

matjaž je napisal/a:
Za piljenje trde kože na petah se dobro odnese ploščica iz siporexa velikosti približno škatljice od cigaret. Mokra koža in moker siporex. Matjaž

A zato hodiš kar naprej po siporex ? Jaz sem pa mislila, da novo hišo zidaš

Ognjič

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. maj 2007 15:53

"Schrunden - salbe" res pomaga, pa naj si bo od Gehwoll, Scholla ali tudi Efasit - vsaj eno imajo v vseh drogerijah. Najbolj bistveno pa je, da katerokoli mazilo namažemo NA VLAŽNO kožo - torej najkasneje 3 - 5 minut po umivanju. Takrat je koža še polna vlage in z mazilom ji preprečimo pot ven... JasnaV

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

4. maj 2007 11:52

pozdravljena! najpametneje je da moz takoj ko se mu pojavijo tezave s trdo kozo obisce pedikerja (odlicni in ne predragi so v kleti klinicnega centra) ki mu bo uredil noge, potem pa bo stanje samo vzdrzeval s kremo - tiste od gehwola so res odlicne. se veliko boljsa pa je pena (pakirana kot tista pena za lase) za noge, prodajajo jo v sanolaborju nasproti blagajn interspara v ljubljani. imajo vec razlicnih vrst, kupi tisto ki ima najvecjo vsebnost uree, mislim da se tej peni rece forte. veliko uspeha. lp. anja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

4. maj 2007 12:12

Tudi jaz mislim, da je v prvi fazi najpametneje obiskat pedikerja, ker ti noge tako porihta, da imaš potem čevlje kakšno številko prevelike...vzdrževanje petic je potem bolj enostavno in lažje. titta

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

4. maj 2007 13:32

Še en nasvetek, ki ga lahko naredite ob depiliaranju nog in skoraj nič ne stane. Ko namažete noge z depilacijsko kremo, jo namažite še ne pete.... kar precej trde kože se odstrani in postane spet mehka. Sem ter tja jo namažem s propolisom, tako da verjemem da je tale koža glivičnega izvora, ker se za nekaj časa umiri nastajanje trde kože. Ja bo treba poskrbeti za petke v sandalcih.... Sporočilo je spremenil(a) masenka dne 04. maj 2007 13:33:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti