Trda koža na peti

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 30. apr 2007 12:38 | ogledi: 19.600 | odgovori: 34

Mogoče mi lahko pomagate.Mož dobi vsako leto ko je sezona natikač debelo kožo na petah,velikokrat mu tudi razpoka to pa boli. Nič ne pomaga če mu kožo odstranjujem, čez dva dni je zoped enako. Ima mogoče kdo izkušnje s tem. Kako si lahko pomagam?

Za nasvete vam bom hvaležna.

Lep pozdrav!

Romanad

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

30. apr 2007 12:56

Noge namakti v topli slani vodi, kožo lepo odstraniti s primernim strgalom,ki ga kupiš v lekarni. Bodi nežna nič na silo. Potem pa dobro namaži z mastno kremo. Negovanje in vlažnost kože je potrebno vzdrževati, ni dovolj,da le odstraniš. Koža je trda, ker nima vlažnosti. nasha

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

30. apr 2007 13:11

V kremo pa zamešaj še olje pšeničnih kalčkov. Sicer je drago - a za deda vse! tumpika

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

30. apr 2007 13:18

pomaga zvečer podplate namažite kašno mastno kremona debelo,povijte ali obujte stare , bombažne nogavice,in spat če lahko . Pomaga in blaži !!Nasha ima prav sama pomagam možu pri isti zadevi tako kot pravi ,! senka

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

30. apr 2007 13:35

Hvala vsem, bova poskusila tudi ponoči namazati in poviti. S strgalom mu pa že dolgo odstranjujem trdo kožo, seveda prej noge namoči v slano vodo.Kakšna krema bi pa bila najboljša? Sedaj imam včasih ognjičevo mazilo ali pa kar hladilno kremo.Mogoče je še kaj boljšega?

Lep pozdrav!

Romanad

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. apr 2007 13:49

Ko sem šla z isto težavo v lekarno, so mi dali  kremo Gehwol - Schrunden-Salbe. Mažeš zvečer pred spanjem, če je hujša oblika pa še zjutraj, ko vstaneš. Obnesla se je zelo dobro in jo še vedno uporabljam.

Dobro je tudi ribje mazilo, le malo manj praktično.

Piljenje kože se meni ni obneslo, nasprotno, koža je še intenzivneje pokala. Pilim jo samo še takrat, ko je raskava (po umivanju nog) in to, ko se koža dodobra osuši  - z bolj grobimi plastičnimi pilicami za nohte -  nežno, le toliko, da jo zgladim.

 

Cila

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

30. apr 2007 16:03

Ko sem imela sama pred leti enake težave sem noge namakala v posebni soli za noge od firme Just, nato pa sem jih namazala tudi z njihovo kremo za noge. To sem počela kar nekaj časa, pa je pomagalo. Sedaj je situacija v redu, vendar si še vedno (enkrat na teden najmanj) noge namakam v vodi z justovo soljo in jih mažem z njihova kremo za noge. LP, Temba temba

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. apr 2007 16:25

Jaz imam najraje ognjič. Pa za vse mogoče je uporaben. Atina

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

30. apr 2007 16:37

Imela sem s tem malo težav,tako,da sem vsakodnevno kožo odstranjevala. Ko,sem dobila glivice mi je zdravnica dala tablete proti glivicam in me vprašala,če imam tudi trdo kožo na petah.Predpisala mi je zdravilo, ki je odstranilo tudi trdo kožo. Že 2 leti je nimam več. Za zdravilo pa ne vem samo to vem, da ni bilo Sporex. ham-njam

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

30. apr 2007 16:52

Cila je napisal/a:

Ko sem šla z isto težavo v lekarno, so mi dali  kremo Gehwol - Schrunden-Salbe. Mažeš zvečer pred spanjem, če je hujša oblika pa še zjutraj, ko vstaneš. Obnesla se je zelo dobro in jo še vedno uporabljam.

Dobro je tudi ribje mazilo, le malo manj praktično.

Piljenje kože se meni ni obneslo, nasprotno, koža je še intenzivneje pokala. Pilim jo samo še takrat, ko je raskava (po umivanju nog) in to, ko se koža dodobra osuši  - z bolj grobimi plastičnimi pilicami za nohte -  nežno, le toliko, da jo zgladim.

 

Cila
Uporablajm enako kremo - res je zelo učinkovita - imajo jo tudi v DM. Kristalka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

30. apr 2007 17:01

Odlična krema je tista z imenom Melem. Mislim, da je to zagrebški oziroma eden hrvaški proizvajalec. Nimam je trenutno, pa se ne spomnim. Taka mala okrogla embalaža, bele barve, gor pa z vijolično ali rdečo piše melem za suhu kožu. To je zakon, čeprav je neopazna, morda celo neugledna kremica na polici - med vsemi tistimi lepimi in ultra znanimi - je pa bolj učinkovita kot katerakoli druga. No, vsaj zame. Sprobaj! titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti