Alergija prosim pomoč

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

14. apr 2007 6:48

Kar se kože tiče bi morda pomagalo tudi kopanje v razredčenem "čaju" iz hrastovega lubja (dobi se v lekarni) ali vodi, kateri je dodana riževa moki (najdete jo na policah z zdravo prehrano). veverica

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

14. apr 2007 8:34

Tudi naša 11-mesečna pučka je bila že kakih 10 dni ful pikasta po glavi. Sem mislila, da je na kaj alergična, no včeraj greva pa k zdravniku ima pa pljučnico. Res je bila malo prehlajena in vse te pike so bile povezane z boleznijo. No zdaj se zdravimo in moramo biti doma, pa sonček tako privablja ven... LEP VIKEND darja2

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

16. apr 2007 11:57

Kyara, če zveš telefonsko od dr. Žagarjeve bi te res prosila za njo. Lep dan še naprej Aja Kyara pa vse najboljše, največ pa zdravja multicolor

cimetka  

član od: 22.8.2006

sporočila: 16

16. apr 2007 12:30

Dr.Žagarjeva dela na dveh lokacijah. V Podčetrtku je tel.št. 03/ 58 29 405 ali 03/829 78 32. Everything has it"s beauty, just not everyone can see it.

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

16. apr 2007 13:41

Punce zlate ste!! Hvala vsem, številko sem že posredovala sestri in ta je že v akciji. Aja pa vaše nasvet glede diete tudi upošteva. Upam, da se bo Niki stanje kmalu zboljšalo Še enkrat hvala!!! Lep sončen dan multicolor

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

9. avg 2007 21:10

mene pa zanima če ima še kdo alergijo na neko travo. Meni se pojavijo taki majhni vodni mehurčki po prstih na roki in zelo srbijo. Potem pa se posušijo. Ampak mi noben ne zna povedati od česa je to...mi pa ne pomaga ne fenistil ne tablete za alergijo. Pojavijo se mi takoj ko grem v vrt in pulim plevel. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. avg 2007 21:36

Multicolir, so me že punce prehitele.

Splača se iti k Žagarjevi. Do sedaj še ni imela problema, ki ga ni mogla rešiti.

Kyara

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. avg 2007 21:38

MOja mama ima isti problem. Roke ima takšne, kot da so posejane s krastami. Ampak le do tam, kjer se pričnejo rokavi.

Ko pride v hišo, se stušira in namaže z aloa vero, da se zadeva pomiri. Izgine pa ne. Na žalost.

titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. avg 2007 22:08

Pa še to pravi, da s prvim dežjem občuti neznasko olajšanje glede tega. Verjetno je pri tebi isti problem? titta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. avg 2007 12:26

Mogoče tvoja tema niti ni tako nepovezana s kulinariko, ker lahko da gre za alergijo na hrano. Hm, čudno da jo tako srbi, če naj bi bilo to res od materinih hormonov... Moja punčka ima tudi včasih male pikice, oz. male mozolčke, navadno je hujše zjutraj, do večera pa v gl. izginejo in naj bi bili od mojih hormonov, vendar pa je nič ne srbi, pa tudi ni kaj hudo, par mozolčkov... Tako da ne vem, če je isto, čeprav očitno tako pravijo. Se pa Ronji stanje že zelo umirja, stara je pa 5 tednov. Druga možnost je tudi da so pikice od vročine - takrat niso mozolčki, ampak samo rdeče pikice in mislim, da je tudi te ne srbijo, se pa znatno popravijo, čim jo slečeš (oz. manj oblečeš) in izginejo zelo kmalu (2-3 ure) zatem. V obeh primerih bo punčki zelo pasalo, če ji bo mamica pikaste predele pogosto umivala z navadno vodo (nekateri priporočajo celo prekuhano). Nekateri priporočajo tudi kamilice. Tudi pediatri priporočajo pogosto umivanje in nič mazanja, samo moje ni nič srbelo, vsaj ne kaj hudo, ker se ni nič pritoževala in praskala, res pa da se verjetno niti še ne zna tako zelo praskat... Lahko je tudi alergija na hrano - naj tvoja sestra vodi dnevnik, kaj je - vse do zadnjega grižljaja, kaj je pojedla - in si beleži, kako hudo je bilo s pikicami naslednji dan ali po naslednjem obroku, pa bo mogoče našla kako povezavo... Najhujši oz. najbolj pogosti alergeni so: arašidi (kikiriki), pa tudi drugi oreški niso nedolžni, najdeš jih pa v večini kupljenih sladic, zato pazi, jagode, kakav (čokolada), jajca, mleko in mlečni izdelki, tudi soja je zelo alergena, da ne bi potem s tem nadomeščali v mišljenju, da tu pa ne more bit nič narobe (ni nujno, da je otrok alergičen na sojo, vendar veliko občutljivih ima z njo težave), včasih pa še razne močnejše začimbe in ojačevalci okusov (če slučajno dosti je zunaj - v gostilnah vedno uporabljajo te zadeve), pa še barvila ipd... Potem je tu seveda še dobri stari gluten (ki je v pšenični moki, pa tudi v nekaterih drugih, največ ga je v beli moki...) Na razne take kožne zadeve nikoli ne vpliva dobro preveč soli, vendar pa sama sol ni razlog za alergijo, samo poslabša lahko zadevo, če je preveč soli in s tem premalo vode... Če bi rada sestrica čim prej izvedela kaj je narobe in se ji ne da čakat (oz. ne more več gledat svoje male take), lahko proba z dieto, kjer vrže ven vse te potencialno alergene zadeve in vidi, če se stanje umirja, potem pa počasi vključuje ostalo hrano, eno za drugo in bo videla, če je krivec katera od teh hran... Sicer imajo v bolnicah tudi teste, s katerimi ugotavljajo nekatere alergije (za mleko in jajca vem, da so), vendar se večinoma še vedno uporablja tudi ta pristop... Torej, naj nekaj časa (kak teden ali dva) je samo kuhano zelenjavo, kompote, polento in koruzo (ki je baje zelo nealergena), ajdovo kašo in take zadeve. Pazi naj, da ne bo pojedla kake bele moke, mleka ali masla kje, kjer jih ne vidiš, pa pozabiš da so, recimo v keksih, grisinih, pudingih in podobnem. Kruh naj si tačas rajši sama peče samo iz ajdove, koruzne in podobnih mok, pa to takih, kjer je sigurno, da je ne mešajo z belo, ker večina kupljenih v trgovini ni čistih (na društvu za celiakijo ti bojo povedali, katere so čiste, jaz ne vem, ker za enkrat na srečo nič ne kaže na kake alergije) - ali pa ji ga ti peči tačas;) Če ne bo po tej dieti nič boljše, potem so verjetno res krivi hormoni ali pa kaj tretjega. Če bi rada poizkusila, če je to res od hormonov, pa naj jo doji samo 1 ali kvčejemu 2x na dan, da mala ne bo pozabila sesati, ostalo pa naj si stiska mleko, da ji ga ne bi slučajno zmanjkalo zaradi teh poizkusov (če dojiš samo 1-2x na dan se namreč to lahko hitro zgodi, ni nujno, vendar po moje brezveze tvegat) in tamali tačas daje kakšno prilagojeno mleko, lahko za vsak slučaj vzame takega, ki ni na osnovi kravjega mleka. In če bo potem (najkasneje po nekaj dneh) boljše, bo vedela, da je od tega. Vendar pa naj tega rajši ne izvaja več kot nekaj dni, ker se ji mala lahko navadi na flaško in bo težko presedlat nazaj na prsi, če slučajno niso razlog hormoni ali pa se bo odločila dalje dojiti... Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 15. avg 2007 12:26:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti