Alergija prosim pomoč

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

tema odprta - 11. apr 2007 11:31 | ogledi: 5.467 | odgovori: 23

Pozdravljeni!

Vem, da ta tema ni ravno kulinarična, ampak vem, da ste tu vedno pripravljeni pomagati.

Moja nečakinja je stara 5 mesecev in ima težave s kožo. Sicer " diagnoze " pediater ni postavil, ima pa skoraj po celem telesu rdeče flekce - zgledajo kot eni lišaji. Pa še srbenje je zelo prisotno. S tem se že bori od 3 tedna po rojstvu. Sicer je par dni dokaj dobro, potem pa se spet poslabša.

Za srbenje ji je pediater napisal kaplice fenistil, po katerih ni bilo nič boljše, zato so jih prekinili. Za nego kože pa sestra uporablja mleko od Aderme.

Ja in končno k mojemu vprašanju. Ima katera izkušnjo, da so te " alergije na koži " izginile po prenehanju dojenja ???? Namreč Nika je še vedno pri dojenju brez dodatkov. Ko sta bili pri dermatologinji, je rekla, da so krivci za takšno stanje na koži - njeni hormoni. Če bi to bilo res, bi to moralo po prenehanji z dojenjem izginiti.

Ima katera mamica izkušnjo s čim namazati ali uporabiti katere druge kapljice, da naše pikice ne bi tako srbelo ????? Saj sestra ne ve več kaj naj dela, ko vidi, kako se praska. zato se je odlločila, da bo šla do alergologa. Prosim, če mogoče kdo pozna kakega zasebnega alergologa ( drugače je treba dolgo čakat) iz okolice maribora, ptuja ali murske sobote.

Bila bi hvaležna za vaše odgovore, še bolj pa moja sestra in njena pikica!

multicolor

multicolor

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. apr 2007 11:36

Zelo možno, da ima dojenčica atopični dermatitis, mislim pa, da so tam prisotne tudi pikice po koži. V zadnjem času je to pri novorojenčkih in dojenčkih zelo pogosto, tako da je velika možnost te diagnoze. Dokler nima postavljene diagnoze, ne vem koliko se je smiselno "igrati" s posameznimi kremami, vsekakor lahko vpraša v lekarni. Za začetek naj mamica iz svoje prehrane izložči jajca in mleko, ki sta najpogostejša alergena in potem dela eliminacijo drugih živil. Mislim da je kar nekaj mamic tukaj, ki so imete z dojenčki take neprijetnosti, pa ti bodo bolj svetovale.

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

11. apr 2007 12:03

No tudi jaz sem hotela isto temo odpret pa vidim, da ste me prehitele. Tudi pri moji skoraj 11- mesečni punčki so se pojavile pikice po celem obrazu ampak samo po obrazu. Ne vem mogoče je na kaj alergična, sem klicala zdravnika pa lahko šele v petek prideva pokazat. Opažam, da se skozi praska po ličkih, najbrž jo zelo srbi. Mažem jo kar s hladilnim mazilom, ker za kaj drugega ne vem s čim bi mazala. Na kaj bi bila alergična ne vem, ker ni nič takega jedla, a je mogoče od sonca? To se je pojavilo pa že kakšnih 10 dni nazaj pa sploh ne izgine. Mogoče katera ve kakšno kremo še uporabit?? darja2

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

11. apr 2007 14:23

Tudi pri nas smo imeli podoben problem, da se je malček praskal po teh flekcih, ki so se pojavljali občasno po telesu, tudi do krvi. Potem pa smo prišli do zaključka (ko tudi razne maže niso kaj prida pomagale), da se je stanje takoj popravilo, ko ni jedel nekaterih vrst sadja (banane!). Če jo mamica še doji, naj poskusi na ta način, da pač ne bo jedla nekatih vrst sadja. Našemu fantiču, ki je bil dojen 22 mesecev, so se srbeči madeži pojavljali tudi že v času dojenja, po prenehanju le-tega pa naprej. LP, rdecapesa

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

11. apr 2007 14:40

Očitno je ta pomlad GROZA od groze glede alergij. Mojemu sinu se je koža drastično poslabšala, cel je razpraskan. Čez en teden je naročen za bioresonančno terapijo in moram reči, da me prav zanima, kaj bodo povedali. Že nekaj mesecev prej se je zelo praskal, ker pa zdaj vse cveti, to očitno zelo vpliva nanj. Vem, da je najhujše svojega otroka gledat, kako bi se najrajši v živo razpraskal.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

11. apr 2007 17:21

Moj sin je imel pri 2 letih hud alergijski ekcem. Nikakor nismo uspeli ugotoviti na kaj je alergičen, niti z ambulantnim testiranjem. Končno smo se odločili in ga dali za teden dni v bolnišnico, kjer so ugotovili alrgijo na čokolado, na svinjino in na koruzo. s strogim izogibanjem teh stvari, s kremo ki je vsebovala kuterid in s kremo Linolafett, smo to ukrotili. Pozor pri kuteridu- tanjša povrhnjico kože, zato naj bo uporaba minimalna, Linolafett pa lepo celi kožo.Pri približno 10 letih je začel jesti tudi čokolado in jo ne more nadoknaditi za nazaj, alergij pa ni več. Nujno je izogibanje alergenom. Če je otrok dojen, jih dobiva preko mamice, zato mamica pozor kaj ješ. LENČA

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

11. apr 2007 17:52

Naša punca je stara 6 let in ima tudi ene fleke po notranji strani stegen,ko se stuširava se začne šele kalvarija,pravi da jo neznansko peče.maževa z bepanthen mazilo-pomaga,bo pa treba zdravit kar nekaj časa. kuharca37

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

12. apr 2007 9:39

Hvala za vaše odgovore. Mogoče pozna kdo kakega zasebnega alergologa v okolici mb, ms ali ptuja. Pri kakšni starosti so vaši malčki šli na testiranje, ker pediater namreč pravi da testi pred enim letom niso realni. lep dan vam želim multicolor

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. apr 2007 11:34

Midve hodiva na bioresonanco. Stara je 2 leti. Zdajle sva iz 2. obiska... lidka

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

13. apr 2007 16:47

Naš je bil na testiranju nekje pri dveh letih, prej pač ni bilo težav. Testirali so ga na Jesenicah, vem, da delajo tudi v Ljubljani. Naj poskusi s strogo dieto in naj postopoma začne jesti določene stvari, če bo tako uspela ugotoviti na kaj je punčka alergična. LENČA

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. apr 2007 5:07

Multicolor, v Moravskih toplicah deluje dr. Žagarjeva, ki zdravi vse vrste alergij, tudi otroške. Lani je tja peljala svojega vnučka moja prijateljica, ker je bil alergičen na vse živo. Po nekaj terapijah mu je postalo boljše in sedaj, po enem letu ni več zaznati alergij na cvetni prah, hišni prah, jajca, lešnike, belo moko, mleko,vse E-je v prehrani in še kaj. Bil je alergičen celo na belo olje in rdečo peso. Pa siromak je hodil ves suhcen in bled, sedj pa kar kipi od zdravja. Ti toplo priporočam. Ko zvem za njeno telefonsko številko, pa ti tekom dneva javim. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti