"chez eric"

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

tema odprta - 25. feb 2002 19:16 | ogledi: 5.449 | odgovori: 19

Francoska restavracija "CHEZ ERIC" v Ljubljani je neupravičeno prejela kritiko na straneh KUL-SLO v rubriki ocena lokalov.

Kako je mogoče očitati tej restavraciji, da nima parkirišč, ko pa jih verjetno nobena restavracija v Ljubljani nima toliko kot Chez Eric, le 15 metrov od vhoda morate parkirati.Kako je mogoče kritizirati kvaliteto jedi katere pripravlja resnično vrhunski kuharski mojster gospod ERIC, ki se je šolal v najboljših francoskih restavracijah in ima v Ljubljani dva odlična kuharja, ki sta od njega prevzela veliko znanja, v kar sem se seveda sam prepričal.Kako je mogoče kritizirati izbiro jedi, če pa gospod Eric vsake dva meseca spreminja jedilni list, kar je redkost pri nas.Ali mora imeti restavracija resnično jedilni list kot telefonski imenik debel, da so nekateri zadovoljni.Ne razumem, zakaj je potrebno pri oceni sanitarij mižat, ko pa so v restavraciji Chez Eric santarije na visokem nivoju in vedno čiste.Cene jedi pa so seveda lahko za nekoga visoke, spet za nekoga pa popolnoma normalne,je pa res, da so v tej restavraciji npr. ribe vedno sveže in filirane, kar stane ogromno truda in rizika seveda.Vsak človek ima kdaj slab dan, ampak natakar ga NE sme imeti, vendar pa dvomim tudi v to trditev, saj je očitno, da so bile kritizirane stvari, ki ne zdržijo bežnega ogleda lokala in okolice.

To sem napisal zato, ker je v restavraciji Chez Erik resnično vse na nivoju v kar se lahko prepriča vsak, ki bo v to restavracijo zašel....

Herman Teron

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

25. feb 2002 19:35

Obiskovalec je pač napisal svoje mnenje, torej se je našel nekdo, ki mu v tistem trenutku v restavraciji ni bilo povšeči. Tako pač je. Kar zadeva parkiranje pa večina lokalov v Ljubljani dobi slabe ocene. Tudi to je dejstvo. Kaj naj bi po vašem restavracijam, ki nimajo parkirnih mest dajali oceno 5, če so v Ljubljani? Zakaj pa? Ocenjuje se vsaka kategorija posebej. Pač hendikep Ljubljane (čeprav to ne velja za vse, velja pa verjetno za vse v strogem središču). Če si sam bil deležen dobre postrežbe, hrane in vsega, ti nihče ne brani, da ne pošlješ svojega mnenja o lokalu. Bolj primerno je pa v bazo kot na forum, ker bo tukaj na forumu tvoje mnenje hitro utonilo pod pritiskom novih tem. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

25. feb 2002 19:56

Ocena Ane Novak izhaja naravnost iz trebuha . Vse je napisano na desni strani opisa: ni nam bilo vsec...Torej iz jeze! Najhuje pa je, ker je ocenila to restavracijo. Le te ni mogoce oceniti! Posebej, ko naletis na popolnoma neprijazen pristop k gostu in nadaljne spodrslaje. Ta restavracija sodi v prominentne restavracije v Ljubljani. Ta restavracija ponuja mojstrsko pripravljene jedi in menuje, da o ponudbi vin in ostalih pijacan ne govorim. Temu primerne so tudi cene. Priti k njim v dvoje ali z vec prijatelji, je pogojeno s pripravo prihoda. Torej kratek informativni pogovor z njimi, nato sledi rezervacija: cas prihoda in stevilo oseb! V kolikor pa niste s cim zadovoljni potem sledi reklamacija in sele nato placilo! Zelo mi je zal za Ano in njene, za nas, kateri citamo tako oceno in se posebej pa za restavracijo Chez Eric. Lep pozdrav vsem Henri

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

25. feb 2002 20:15

Meni kot uredniku je vseeno, koliko je restavracija prominentna, vsak lahko napiše svoje mnenje, v katerem nikogar ne žali. Ana je povedala svoje mnenje in mislim, da ni nikogar žalila. Zakaj pa se skrivate vsi vi, ki imate pozitivne izkušnje z restavracijo, pa ne vem. Napišite jih! Ljudje smo različni. Včasih so tako prevladovale pozitivne ocene, danes pa za pero oz.č miško lažje primejo tisti, ki jih nekaj zmoti. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije PS - Tudi člani KulSlo nimajo pri ocenah nobene protekcije. Veste kaj, nisem v nobeni stranki, nihče me ne financira, od nikogar nisem najet. Tako da... Na KulSlo ocenjuje t.i. glas ljudstva. Z nobenimi apriori prominentnimi restavraciji ne bom očaran, da bom dal dobro oceno, samo zato, ker drugi pravijo, da je tam dobro. Pa to ne leti na ta lokal, ker sam v njemu še nisem bil...

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

26. feb 2002 6:27

Če nekdo napiše, da restavracija nima parkirišč in jih le ta res nima, v redu, ampak restavracija Chiz Eric jih ima 15 metrov od vrat kolikor hočeš.....zato je ta očitek navadna laž, v kar se lahko vsak prepriča....vsak, ki je kdaj bil v tej restavraciji, je lahko zgrožen nad takšnimi izmišljenimi pisarijami....sicer pa, prepričajte se sami, če boste dobili rezervacijo..... Herman Teron

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. feb 2002 9:36

Če pa parkirišča so, potem bodo ljudje to hitro ugotovili in mnenjem določenih obiskovalcev ne bodo več zaupali. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

26. feb 2002 14:53

Morda pa je bil problem Ane v tem, da ni imela rezervacije, ni bila vsesplošno znana ali vsaj dovolj ugledna gostja pa pač ni dozivela prominentne postrežbe. Moja družba je enkrat hotela it tja jest kljub odsvetovanju znancev (ki spadajo med prominentne goste), da ni vredno - da ne dobiš toliko kot plačaš. Pa smp klicali za rezervacijo in doživeli posmehljiv in porogljiv odgovor v stilu - pa kako si ti navaden smrtnik predstavljaš, da boš en dan prej poklical pa kar jedel pri nas! Razumem, so pač izjemno zasedeni, vendar se da to povedati tudi lepše, sploh ker ni to skrita restavracija za res izbrane, ampak se jo je nekaj tudi reklamiralo. Vendar močno dvomim, da bomo kdaj prišli do tja. Se ne maramo družiti s hoh ljudmi. Kje pa kako se je kuhar šolal nas tu vsekakor ne zanima - samo ali je bilo dobro ali ne.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. feb 2002 15:08

Tej restavraciji sem sam poslal tudi vabilo za Kulinarično Slovenijo in kolikor vidim, jih tule ni, jaz pa on njih nisem dobil niti odgovora. Resda je šlo za propagandni material z moje strani, ampak, tako prominenten lokal pa verjetno premore 1000 SIT na mesec, kolikor znaša članarina oz. se lahko vsaj brezplačno vpišejo, da tisti, ki jih zanima, preko naših strani vsaj najdejo, kje se nahajajo. Za vpis ni treba porabiti niti tolarja, samo odgovoriti na pismo, ki ga pošljem. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

26. feb 2002 17:00

...zelo mi je zal za tega Chez Erica, ker dobiva minus tocke in to ne samo s kulinaricnega vidika Predlagam vsem, da Jernej zapre to rubriko, sa je ta restavracija dobila ze prevec reklame. In se to, nikar ne hodite tja. Lep pozdrav vsem Henri

NPB  

član od: 30.9.2009

sporočila: 6

16. maj 2010 0:05

mogoče veste zakaj je restavracija zaprla?? jaz sem živela tam bliz pa sem malokrat šla, ampak hrana je bila odlična, postrežba tudi, pa so imeli menu za manj kot 50 eurov (vse vključeno in še kozarec Moet!!)..pa na enkrat so zaprli... NPB

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. maj 2010 7:37

Madona NPB,

ko odpreš tako staro temo, je mal preluftaj, vse mi smrdi po naftalinu.

Če so imeli tako poceni menu (  za 50 €-ov, a so takrat že bili €-i? ) je to mogla bit restavracija za nas študente.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti