Barvanje pirhov

Če hočete, da se vam jajčka lepo svetijo po barvanju, jih natrite s koščkom slanine. Zame najlepša in "najbolj užitna" so jajčka pobarvana s čebulo, okrašena z rožicami in lističi vseh vrst, zavita v najlonko, tako smo jih delali pri nas doma že od nekdaj. V najlonko se pa zavijejo zato, da lepo držijo rožice k jajčku Kristina
Juhu, dobila lepilo za servietno lepljenje v Interšparu. A, ima mogoče kdo kakšne izkušnje s to tehniko?
Tukaj je opis servietne tehnike: http://users.volja.net/urssula1/ aknelab
Terlikar1 ful lepi pirhi. Me pa zanima,če so izpihani ali polni. buča
Pa so jajca obdelana s servetno tehniko, kasneje užitna. Jaz bi okraševala, kuhana jajca, pa sem malo v dvomih, da se lepilo vpile skozi jajčno lupino v jajce?

Jaz imam otroka alergičnega na vse aditive, E-je...

Tako da bom barvala v refoški, treanu ali karkoli ali pa v čebulnih olupkih... (sem se spomnila, moram staro mamo poklicat, če jih ima kaj zame...). 

lidka
pinka je napisal/a:
Jaz kupila vse mogoče barve, pa tudi servietno tehniko. Ampak, se mi zdi da je zraven premalo lepila za servietno tehniko. A, mi lahko kdo pomaga kakšno lepilo se uporablja za to tehniko? Sem šla v Murski malo naokrog pa so me samo čudno gledali. P.S. Jernej, a lahko narediš kakšne smeškoti za velikonočni čas, tudi za osnovni paket. Prosim Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 23. mar 2007 20:45:46 Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 23. mar 2007 20:50:50 Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 23. mar 2007 20:53:34
Jaz pri servetni tehniki uporabim kar vodo in nič lepila. Učinek je enak
Dj, res mi nekako ne gre skup. Lepiš samo z vodo? ham-njam

Po moje ne govorite o isti stvari.

Dj, misliš tiste servetke, v katere jajca zaviješ in zmočiš, da se nanje prime barva ne?

Ena miš, ti pa o servietni tehniki, s katero motiv iz serviete lepo nalepiš na podlago. ??? 

lidka
Ne. Na navadne pobarvane pirhe položim sličico iz serveta in pomažem s čopičem namočenim v vodo. Počakam, da se posuši in "voila", sličica lepo stoji na pirhu. Jaz jih dam celo več majhnih, tako, da je bolj zanimivo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti